دلار در تقاضا؛ ترس از رکود شروع به افزایش می کند توسط Investing.com

دیمون گفت که مصرف‌کنندگان هنوز 1.5 تریلیون دلار پس‌انداز اضافی از این برنامه‌ها دارند، اما «در اواسط سال آینده تمام خواهد شد». وقتی به آینده نگاه می کنید، آن چیزها ممکن است به خوبی اقتصاد را از مسیر خارج کرده و باعث رکود خفیف یا سختی شود که مردم نگران آن هستند.

جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان چیس، این نگرانی‌ها را در مصاحبه‌ای با CNBC در روز سه‌شنبه بیان کرد و گفت که هزینه‌های ناشی از برنامه‌های محرک همه‌گیری همچنان به اقتصاد ایالات متحده کمک می‌کند.

با 0.3 درصد افزایش به 137.46، 0.1 درصد افزایش به 0.6695، در حالی که 0.2 درصد کاهش یافت و به 6.9828 رسید پس از اعلام مقامات چینی برای کاهش بیشتر محدودیت های تحرک COVID.

این امر بر انتشار داده‌های اوایل چهارشنبه که نشان می‌داد این کشور در بدترین وضعیت خود از سال 2020 و زمانی که تجارت با اولین قرنطینه ناشی از کووید روبه‌رو شد، تحت الشعاع قرار گرفت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-in-demand-recession-fears-start-to-mount-2958806

در ساعت 03:00 ET (08:00 GMT)، که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، پس از افزایش 0.3 درصدی یک شبه، 0.1% افزایش یافت و به 105.670 رسید.

دلار بدترین عملکرد ماهانه خود را در ماه نوامبر از سپتامبر 2010 تجربه کرد و با افت 5 درصدی به دلیل خوش بینی مبنی بر اینکه ایالات متحده قرار است سرعت افزایش نرخ خود را کاهش دهد و احتمالاً منجر به فرود نرم برای اقتصاد ایالات متحده شود، کاهش یافت.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز چهارشنبه افزایش یافت، زیرا افزایش نگرانی‌های رکود اقتصادی به احساسات ریسک ضربه زد و این پناهگاه امن را تقویت کرد.

بخوانید:  افزایش ارزش دلار پس از کاهش شاخص قیمت مصرف کننده؛ عدم قطعیت سقف بدهی توسط Investing.com پشتیبانی می کند


© رویترز.

با این حال، کنستانتینوس هرودوتو، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا، روز سه شنبه گفت که نرخ های بهره این بانک اکنون “بسیار نزدیک” به سطح خنثی خود است.

هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد و انتظار می‌رود که نرخ‌های بهره را مجدداً افزایش دهد تا از ژوئیه تا کنون نرخ‌ها را به میزان 200 واحد افزایش دهد.

بر اساس داده های وام دهنده وام مسکن هالیفاکس، پس از سقوط با شدیدترین سرعت در 14 سال اخیر در ماه نوامبر، 0.1٪ کاهش یافت و به 1.2130 رسید.

با این حال، احساسات در حال تغییر است و دلار دوباره در حال دریافت پیشنهاد است زیرا معامله گران در تهدید فزاینده رکود، در درجه اول در ایالات متحده نقش دارند.

امسال به طور مرتب نرخ بهره را افزایش داده است تا از افزایش دو رقمی جلوگیری کند و به مخارج اختیاری در کشور ضربه بزند.

کاهش 0.1 درصدی به 1.0455 رسید و با کاهش 0.1 درصدی در اکتبر، کمتر از کاهش 0.6 درصدی مورد انتظار، تا حدی کمک کرد.

توسط پیتر پرستار