دلار در برابر یورو کاهش یافت زیرا سرمایه گذاران چشم انداز نرخ را ارزیابی می کنند

لی هاردمن، استراتژیست ارزی در MUFG در یادداشتی گفت: «اقدامات قیمت همچنان نشان می‌دهد که مشارکت‌کنندگان بازار کمتر نگران ریسک‌های تورمی صعودی و بیشتر نگران خطرات کاهشی رشد جهانی هستند.

آدام، استراتژیست ارز RBC گفت: «CPI ایالات متحده تنها انتشار داده‌ای است که به نظر می‌رسد در حال حاضر برای جهت گسترده‌تر دلار واقعاً اهمیت دارد و تا زمانی که آن جلسات بانک مرکزی و یک انتشار ماهانه داده‌های کلیدی ایالات متحده را نگیریم، اتفاق بزرگی رخ نمی‌دهد.» کول

فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان همگی قرار است هفته آینده تصمیمات مربوط به نرخ بهره را اعلام کنند، زیرا سیاست گذاران همچنان به ترمز رشد اقتصادی از طریق نرخ های بالاتر برای خنثی کردن تورم سرسختانه بالا ادامه می دهند. معامله گران و سرمایه گذاران مراقب هرگونه نشانه ای از آمادگی فدرال رزرو برای توقف افزایش های خود خواهند بود.

با کاهش قیمت انرژی، انتظارات مبتنی بر بازار برای تورم نیز کاهش یافته است. اسپرد تورم سربه سر 10 ساله، که بازدهی یک خزانه داری وابسته به تورم را از نرخ 10 ساله اسمی کم می کند، تنها 2.27 درصد است که در آوریل به بالای 3 درصد رسیده است.

معاملات آتی به حدود 78 دلار کاهش یافته است که تقریباً از 139.13 دلار در اوایل ماه مارس که بالاترین قیمت 14 سال گذشته مارس بود، به نصف رسیده است. قیمت بنزین در پمپ بنزین در ایالات متحده که در ماه ژوئن به رکورد 5.016 دلار رسید، طبق اعلام انجمن خودرو آمریکا، اکنون به 3.329 دلار رسیده است که نسبت به سال گذشته 0.4 درصد کاهش داشته است.

بخوانید:  بسته خبری فارکس لایو اروپا FX: پوند با داده های PMI خوش بین افزایش می یابد

توسط جان مک کرانک و آماندا کوپر

ین ژاپن با 0.07 درصد افزایش به 136.405 رسید.

“در حال حاضر به نظر می رسد که سرمایه گذاران خود را برای اندکی ضعف دلار قرار می دهند، اما هنوز ریسک های جهانی زیادی روی میز وجود دارد، بنابراین ما نمی بینیم که این حرکت یک طرفه برای کاهش دلار باشد.” ” او گفت.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های صد دلاری آمریکا در این تصویر که در 7 فوریه 2011 در سئول گرفته شده است، دیده می شود. رویترز/لی جائه وون/عکس فایل

دلار در ساعت 9:45 صبح به وقت شرقی (1545 به وقت گرینویچ) در برابر یورو 0.37 درصد کاهش یافت و به 1.05435 دلار رسید و در برابر پوند با 0.13 درصد افزایش به 1.2228 دلار رسید.

بر اساس داده‌های Refinitiv، این باعث شده است که دلار آمریکا در بدترین عملکرد سه ماهه خود از سه ماهه سوم سال 2010، یعنی زمانی که 8.5 درصد افت کرد، اما بدترین عملکرد سه ماهه چهارم از سال 2004 را در مسیر خود قرار دهد.

بازارهای پول نشان می‌دهند که احتمال 91 درصدی وجود دارد که کمیته بازار آزاد فدرال تعیین‌کننده سیاست، نرخ‌ها را در هفته آینده نیم واحد افزایش دهد و تنها 9 درصد احتمال افزایش 75 واحد پایه دیگر وجود دارد. در حال حاضر نرخ‌ها در ماه می به پایین‌تر از 5 درصد می‌رسد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-struggles-as-recession-worries-simmer-2959633

تورم ماهانه مصرف کننده ایالات متحده نیز در هفته آینده، یک روز قبل از نشست سیاست فدرال رزرو در 14 دسامبر، تعیین می شود و می تواند در تعیین انتظارات بلندمدت برای سیاست پولی نقشی اساسی داشته باشد.

بخوانید:  سرمایه گذاری در دستمال توالت و پوشک - پیش بینی سهام Procter & Gamble

نیویورک (رویترز) – در حالی که سرمایه گذاران چشم انداز سیاست فدرال رزرو ایالات متحده را در برابر احتمال اینکه نرخ های بهره بالاتر می تواند منجر به رکود شود، ارزیابی کردند، دلار روز پنجشنبه در برابر یورو کاهش یافت.

در همین حال، قیمت نفت برای اولین بار از زمان حمله روسیه به اوکراین در اواخر فوریه به زیر 80 دلار در هر بشکه سقوط کرده است، زیرا نگرانی ها در مورد تأثیر کند شدن اقتصاد بر تقاضای جهانی انرژی افزایش یافته است.

بازدهی 10 ساله آخرین بار با 4 واحد افزایش به 3.44 درصد رسید که نزدیک به کمترین میزان در سه ماه اخیر است.

این دو نیرو، همراه با کاهش انتظارات فدرال رزرو برای ادامه افزایش نرخ بهره با همان سرعت تهاجمی، تا کنون 6.2 درصد از ارزش دلار را در این سه ماهه کاهش داده اند.

اد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در این باره گفت: بسیاری از ضعف های اخیر دلار به این دلیل است که ما به پایان چرخه انقباض نزدیک می شویم و دقیقاً چه زمانی مکث می کنند و چه مدت توقف می کنند، تعیین کننده عملکرد دلار است. اواندا.