دلار در برابر یورو با پایان سه ماهه افزایش یافت، ارزهای کالایی کاهش یافت توسط رویترز

اما در حالی که بیشترین رشد سه ماهه خود را از سه ماهه اول 2015 نشان می داد، برای اولین کاهش هفتگی خود در سه هفته گذشته تعیین شد.

نوسانات ارز خارجی افزایش یافته است زیرا سرمایه گذاران از تورم و رشد اقتصادی در مواجهه با انقباض تهاجمی پولی جهانی نگران هستند. همچنین پیامدهای کوچک بودجه بریتانیا و نگرانی در مورد تشدید تنش در جنگ روسیه و اوکراین، اعصاب متلاشی کننده بوده است.

به گزارش آپادیایا، در همین حال، تجارت ارز از کشورهایی که به شدت به کالاها وابسته هستند، به شدت به داده های تورم داغ در روز جمعه به دلیل نگرانی ها در مورد تقاضا و رشد اقتصاد جهانی واکنش نشان دادند.

دلار آمریکا در برابر دلار کانادا 1.04 درصد افزایش داشت، در حالی که دلار نیوزلند 2.24 درصد و دلار استرالیا 1.62 درصد کاهش یافت.

نیویورک (رویترز) – دلار در روز جمعه در برابر یورو افزایش یافت اما در اواخر جلسه ای که با معاملات پایان سه ماهه کاهش یافت در حالی که ارزهای پرخطر کالاهای اساسی پس از رکورد تورم اروپا و افزایش سریع تر هزینه های مصرف کننده در ایالات متحده به شدت کاهش یافتند، افزایش یافت. بیش از حد انتظار

یورو با 0.10 درصد کاهش به 0.98055 دلار رسید. شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزهای اصلی اندازه گیری می کند، در روز 0.08 درصد کاهش داشت اما در مسیر رشد سه ماهه 7.2 درصدی قرار داشت.

دلار در برابر ین 0.2 درصد افزایش یافت و به 144.765 رسید و از اوایل سپتامبر عمدتاً به صورت جانبی دنبال می شد.

بخوانید:  در آستانه نشست‌های فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا توسط رویترز، دلار در پایین‌ترین حد خود در 15 ماه گذشته قرار دارد

پوند پس از رسیدن به 1.1235 دلار، آخرین بار با 0.28 درصد افزایش در روز به 1.11500 دلار رسید.

در سال جاری تاکنون، شاخص دلار تقریباً 17 درصد افزایش یافته است. برای ماه، این شاخص در مسیر رشد 3.15 درصدی قرار داشت که بزرگترین رشد از آوریل بود.

اما این استراتژیست انتظار دارد که با بازگشت سرمایه گذاران به معامله بر روی مبادی مانند پایان سرمایه های بنیادی، روند صعودی دلار ادامه یابد.

ژاپن اولین مداخله خرید ین خود را از سال 1998 در هفته گذشته انجام داد تا ارز خود را تقویت کند. داده های وزارت دارایی در روز جمعه نشان داد که این کشور رکورد 2.8 تریلیون ین (19.7 میلیارد دلار) را خرج کرده است که تقریباً 15 درصد از بودجه ای را که برای مداخله در دسترس دارد تخلیه کرده است.

پس از اینکه روز دوشنبه به پایین ترین سطح خود رسید، پس از اینکه بانک مرکزی انگلیس اوراق قرضه دولتی بریتانیا موسوم به گیلت را در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه خریداری کرد، ارز بریتانیا در مسیر افزایش هفتگی قرار گرفت. [GBP/]

آدام باتن، تحلیلگر ارشد ارز در Forexlive، یک شرکت تجزیه و تحلیل ارز در تورنتو، گفت: “داده های تورم امروز یک بار دیگر شگفت زده شد. این باعث می شود فشار صعودی بر نرخ بهره و دلار حفظ شود.”

وزارت بازرگانی ایالات متحده گفت که شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) که فدرال رزرو آن را 2 درصد هدف قرار داده است، در ماه اوت 6.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت. این به فدرال رزرو دلیل کمتری برای کاهش چرخه افزایش نرخ بهره پس از افزایش هزینه های استقراض ایالات متحده در سال 2022 سریعتر از هر زمان دیگری از دهه 1980 ارائه کرد.

بخوانید:  آسیا FX تحت فشار به عنوان داده های ضعیف چین، فدرال رزرو جنگ طلب توسط Investing.com وزن می کند

داده‌های روز جمعه نشان داد که تورم منطقه یورو از پیش‌بینی‌ها گذشته و به 10.0 درصد در ماه سپتامبر رسیده است، که انتظارات برای افزایش ناگهانی دیگر نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در ماه آینده را تقویت می‌کند.

نویسنده سیناد کارو

در جای دیگر، پس از آنکه رویترز گزارش داد که بانک مرکزی به بانک‌های دولتی بزرگ گفته است برای حمایت از ارز در تجارت فراساحلی آماده باشند، پس از آن که رویترز گزارش داد، جبران خسارت‌های ناشی از جلسه روز قبل است.

استرلینگ پس از کاهش در اوایل روز در برابر دلار افزایش یافت. پوند آخرین بار چهار جلسه متوالی افزایش را نشان داد و به دنبال آن افت شدید ناشی از نگرانی ها در مورد برنامه بریتانیا برای کاهش مالیات و پرداخت هزینه آن با استقراض بیشتر.

اما به صورت هفتگی، شاخص برای اولین بار در سه سال گذشته کاهش یافت، آخرین کاهش 0.899٪.

2/2

© رویترز. عکس فایل: تابلوهایی در خارج از ساختمان بانک مرکزی اروپا (ECB)، در فرانکفورت، آلمان، 21 ژوئیه 2022 دیده می شود. رویترز/ولفگانگ راتای

2/2

در نشانه ای از عجله برای امنیت دلار، تقاضا برای ارز آمریکا در بازارهای مشتقه در روز جمعه افزایش یافت و به بالاترین حد خود از زمان بحران COVID-19 در سال 2020 رسید.

فرانک سوئیس پس از اینکه بانک ملی سوئیس اعلام کرد برای حمایت از این ارز در بازار ارز در سه ماهه دوم مداخله کرده است، سقوط کرد. دلار در برابر فرانک 1.05 درصد افزایش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/sterling-and-euro-recover-ecb-likely-to-be-aggressive-after-high-german-cpi-2902368

پارش آپادیایا، مدیر درآمد ثابت و استراتژی ارز در آموندی ایالات متحده در بوستون، گفت: «معاملات امروز توسط جریان های سفارش پایان سه ماهه و پایان ماه مخدوش شده است، زیرا سرمایه گذاران به جای داده ها بر تعادل مجدد پرتفوی ها تمرکز کرده اند.

بخوانید:  مشاغل استرالیا امروز گزارش می دهند: "یکی از دقیق ترین ... در مدت زمان طولانی"
Upadhyaya گفت: «در این مرحله نمی‌توانید با روند صعودی قوی دلار مبارزه کنید، زیرا این روند با عوامل ضد چرخه‌ای مانند نگرانی‌ها در مورد رشد جهانی، ریسک ژئوپلیتیکی و افزایش نرخ‌های بهره آمریکا پشتیبانی می‌شود.»

اما در پایان سه ماهه، باتن همچنین گفت: “ملاحظات اساسی اغلب در جایگاه دوم قرار می گیرند.”