دلار در آستانه شکست دو هفته ای قرار دارد، اما برخی از آنها در حرکت بعدی تقسیم شدند توسط Investing.com

آکسفورد اکونومیکس می‌گوید که ضعف دلار در هفته‌های اخیر ناشی از شرط‌بندی فرود نرم در ایالات متحده بوده است، اما این شرایط کافی برای تضعیف بیشتر دلار نیست، و احتمالاً در نیمه دوم سال وضعیت از دست رفته را بازیابی خواهد کرد.

دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی متشکل از شش ارز اصلی ارزیابی می کند، پس از سقوط به پایین ترین سطح بیش از یک ساله در هفته گذشته، با 0.19 درصد افزایش به 100.79 رسید.

مورد نزولی: با نزدیک شدن به پایان چرخه پیاده‌روی فدرال رزرو، افزایش ارزش دلار فضای محدودی دارد


© رویترز.

فدرال رزرو نشست دو روزه خود را روز سه شنبه آغاز خواهد کرد و بسیاری انتظار دارند که این نشست با افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره پس از توقف در نشست ژوئن به اوج خود برسد.

آکسفورد اکونومیکس گفت: «با وجود اینکه بازارها به دیدگاه ما مبنی بر اینکه فدرال رزرو در سال 2023 سیاست خود را تغییر نخواهد داد، رسیده اند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-set-to-snap-twoweek-losing-streak-but-some-divided-on-next-move-3131459

این گزارش می افزاید: «کاهش تورم ایالات متحده در کنار داده های فعالیت انعطاف پذیر ایالات متحده ثابت می کند که ترکیبی منفی برای دلار است».

MUFG در یادداشتی گفت: انتظار می‌رود فدرال رزرو هفته آینده نرخ‌های بهره را افزایش دهد و احتمالاً در مقابل شرط‌هایی که با افزایش دیگری ادامه نمی‌دهد، عقب نشینی کند، اما این تنها “حمایت موقت از دلار” خواهد بود.

بخوانید:  فدرال رزرو سن فران می گوید که شاخص رکود ایالات متحده را در افق های کوتاه تر دقیق تر ساخته است

در همین حال، پایان چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، ابر طوفانی تیره ای برای دلار نیست که بسیاری انتظار دارند، زیرا بعید است که با کاهش نرخ بهره همراه شود، که برای اوایل سال 2024 قیمت گذاری شده است.

ابزار نظارت بر نرخ فدرال رزرو در Investing.com نشان داد که حدود 97 درصد از معامله گران انتظار دارند که فدرال رزرو هفته آینده نرخ بهره را افزایش دهد.

مورد صعودی: شرط‌های فرود نرم برای پایین نگه داشتن دلار در نیمه دوم کافی نیست. بعید است فدرال رزرو در اوایل سال 2024 کاهش دهد

Investing.com — به نظر می رسد دلار در آستانه افزایش گسترده نرخ بهره فدرال رزرو در هفته آینده، یک رگه باخت دو هفته ای را پشت سر بگذارد، اما برخی در مورد اینکه آیا این بازگشت قدرت ماندگاری دارد یا خیر، اختلاف نظر دارند.

رشد اقتصادی احتمالاً در چین و اروپا کاهش خواهد یافت، زیرا “رشد باثبات تر، حتی در صورت تعدیل، در ایالات متحده برای دلار نسبت به بقیه سه ماهه دوم مثبت خواهد بود.”