دلار در آستانه جلسات بانک مرکزی با احتیاط به بالاترین حد یک هفته اخیر توسط Investing.com رسید

Investing.com — در معاملات اولیه در اروپا در روز سه‌شنبه، دلار به بالاترین سطح خود در یک هفته گذشته رسید، زیرا بازارها در سرتاسر جهان تمایل به ریسک خود را پیش از برخی از جلسات بزرگ بانک مرکزی در چند روز آینده کاهش دادند.

نوشته جفری اسمیت

این گزارش داده‌های CPI را برای دسامبر در روز چهارشنبه منتشر کرد، اما Claus Vistesen از Pantheon Macroeconomics هشدار داد که با توجه به اینکه آلمان به دلیل مشکلات فنی انتشار ارقام خود را به تعویق انداخته است، این اعداد “باید با کمی نمک در نظر گرفته شوند”. قیمت‌های مصرف‌کننده کمی کمتر از حد انتظار افزایش یافت و پس از آن کمی تسکین یافت و داده‌های تورمی در روز دوشنبه باعث ترس از دوری از شگفتی‌های صعودی در سراسر منطقه یورو شد.

داده‌های ماه دسامبر که زودتر منتشر شد، به طور قابل‌توجهی ضعیف‌تر از حد انتظار بود، به صورت واقعی -5.3 درصد در ماه کاهش یافت و تا حدودی توضیح داد که چرا در بزرگترین اقتصاد اروپا در سه ماهه پایانی سال 0.2 درصد سقوط کرد. همچنین 1.3 درصد در ماه کاهش یافت، که بیشتر نشان دهنده فشارها بر مصرف کنندگان اروپایی است، اگرچه فرانسوی ها به طور کلی 0.1 درصد در سه ماهه رشد داشتند.

با این حال، تا حد زیادی بی حرکت بود و کمتر از 0.1 درصد از دست داد و به 1.0840 دلار رسید.

تا ساعت 03:00 ET (08:00 GMT)، که ارزش دلار را در برابر تعداد معدودی از ارزهای اقتصادی پیشرفته ردیابی می کند، در 102.06 افزایش یافت و قبلاً به بالاترین سطح 102.19 رسیده بود.

هر دلار در 6.7581 ثابت بود.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-hits-oneweek-high-on-caution-ahead-of-central-bank-meetings-2991807


© رویترز

با توجه به اینکه سرمایه گذاران به نرخ تورم بالای کنونی در سرتاسر جهان نگاه می کنند تا بر چشم انداز کاهش احتمالی نرخ بهره در اواخر سال جاری تمرکز کنند، بازارها شروع خوبی در سال داشته اند و دلار را به سمت پایین و بازدهی بالاتر رو به رو کرده اند. با این حال، این انگیزه در 24 ساعت گذشته تمام شده است، به‌ویژه که داده‌های ضعیف اروپایی، روایت فرود نرم و چرخش زودهنگام در چرخه سیاست‌ها را به چالش می‌کشد.

افزایش بازگشایی یک شبه نشان داد که شاخص رسمی مدیران خرید ترکیبی دوباره به محدوده رشد بازگشت و به بالاترین سطح هفت ماهه 52.9 رسید. هر دو شاخص و زیرشاخص به بالای آستانه کلیدی 50 افزایش یافتند که معمولاً نشان دهنده رشد است.

به‌روزرسانی زمستانی صندوق بین‌المللی پول در غیر این صورت خوش‌بینانه بود و پیش‌بینی‌های رشد صندوق را برای اولین بار در یک سال افزایش داد و بازتاب بازگشایی اقتصاد چین بود.

در جاهای دیگر، پس از هشدار صندوق بین‌المللی پول مبنی بر اینکه بریتانیا تنها اقتصاد G7 خواهد بود که در سال جاری منقبض می‌شود، کاهش یافت. سررسید از بانک انگلستان در ساعت 04:30 ET.