دلار حمایت خود را به دست آورد؛ یورو در برابر داده های تورم ضعیف شده توسط Investing.com

انتظارات اولیه کاهش 8.2 درصدی در ماه فوریه از 8.6 درصد در ماه قبل بود. با این حال، داده‌ها و داده‌ها همگی بالاتر از حد انتظار هستند و به احتمال متمایز یک غافلگیری بدتر اشاره می‌کنند که فشار را بر بانک مرکزی اروپا تحمیل می‌کند.

کشکاری در نشستی در روز چهارشنبه گفت: «فکر می‌کنم همکارانم با من موافق هستند که خطر انقباض بیش از حد بیشتر از خطر انقباض بیش از حد است». کافی خواهد بود.

ناگل در یک سخنرانی گفت: «گام نرخ بهره اعلام شده برای مارس آخرین نخواهد بود. حتی ممکن است پس از آن نیز گام‌های مهم دیگری در مورد نرخ بهره لازم باشد.

دلار با بازدهی بالاتر خزانه داری ایالات متحده حمایت شده است و به افزایش ارزش دلار کمک می کند پس از ثبت ضررهای شدید یک شبه.

در جاهای دیگر، پس از صعود 0.9 درصدی در روز چهارشنبه، 0.3 درصد کاهش یافت و به 1.0633 رسید که شدیدترین رشد در یک ماه گذشته بود.

بازار در حال حاضر در اوج بالاتر 5.5 درصدی نرخ سیاستی فدرال رزرو در ماه سپتامبر قیمت گذاری می کند که یک جهش قابل توجه از محدوده فعلی 4.5-4.75 درصد است.

توسط پیتر پرستار

با توجه به اظهارات رئیس بانک مرکزی انگلستان که روز چهارشنبه گفت که دیگری اجتناب ناپذیر نیست، 0.6% کاهش یافت و به 1.1965 رسید و به این معنی است که بانک مرکزی بریتانیا به پایان چرخه انقباض خود نزدیک شده است.

در ساعت 03:05 ET (08:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، با 0.3 درصد افزایش در 104.737 معامله شد، نزدیک به بالاترین سطح دو ماهه.

با 0.4% افزایش به 136.75 رسید و بازدهی بالاتر ایالات متحده بر ین فشار آورد. 0.7% کاهش یافت و به 0.6218 رسید، 0.4% کاهش یافت و به 0.6731 رسید و 6.9095 افزایش یافت و برخی از سودهای روز چهارشنبه را پس از داده های سالم بازگرداند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-regains-support-euro-weak-ahead-of-inflation-data-3019789

این به دنبال آن بود که رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس پیشنهاد کرد که در نشست بعدی بانک مرکزی ایالات متحده در اواخر این ماه هنوز احتمال وجود دارد.

تمرکز روز پنجشنبه بر آخرین انتشار شاخص قیمت مصرف کننده منطقه یورو برای ماه فوریه خواهد بود.

یواخیم ناگل، رئیس بوندس‌بانک، روز چهارشنبه گفت که ممکن است پس از ماه مارس به افزایش قابل توجهی نرخ بهره نیاز داشته باشد و بانک مرکزی متعهد به افزایش 50 واحدی در این ماه باشد.


© رویترز.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز پنجشنبه افزایش یافت و جایگاه محکم خود را دوباره به دست آورد، در حالی که یورو پیش از داده های کلیدی تورم منطقه یورو سقوط کرد.