دلار جهش کرد زیرا درآمدهای ضعیف فناوری ریسک اشتها را کاهش داد توسط Investing.com

نوشته جفری اسمیت

پس از اشاره به پایان افزایش نرخ بهره پس از افزایش 50 واحدی در روز پنجشنبه، بیشترین افزایش ارزش دلار در 24 ساعت گذشته در برابر پوند بوده است. این پیام بیشتر از آن چیزی بود که بازار انتظارش را داشت، و استرلینگ اکنون نزدیک به 2 درصد در هفته در برابر دلار و یورو کاهش یافته است.

آمازون (NASDAQ:)، اپل (NASDAQ:) و مالک گوگل آلفابت (NASDAQ:)، همه شاهد سقوط سهام خود پس از گزارش های خود برای سه ماهه پایانی سال بودند و به حرکت ریسک پذیری که با نرم تر شدن فدرال رزرو آغاز شده بود، پایان دادند. زبان در چشم انداز چهارشنبه.

قیمت که در جریان کنفرانس مطبوعاتی بیش از یک سنت از دست داد، با 0.2 درصد کاهش به 1.0886 دلار رسید، در حالی که 0.3 درصد کاهش یافت و به 1.2190 دلار رسید.

پس از اینکه کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در ماه آینده 50 واحد دیگر افزایش داد، از یورو حمایت بهتری شد. با این حال، به نظر می‌رسید که بازارها با کمی نمک از این راهنمایی‌ها استفاده می‌کنند و به شدت شرط می‌بندند که در نهایت با متوقف شدن اقتصاد، اراده مجبور به کاهش نرخ‌ها شود. بیش از 20 واحد پایه سقوط کرد، در حالی که 33 واحد پایه کاهش یافت و سه هفته افزایش تدریجی را معکوس کرد.

اولریش استفان، استراتژیست دویچه بانک، در یادداشت صبحگاهی خود گفت: «هنوز بر روی سنگ حک نشده است که بانک مرکزی اروپا چرخه افزایش نرخ خود را متوقف کند یا حتی به پایان برساند. اما بازارهای مالی در حال حاضر نسبت به قبل از جلسه احتمال بیشتری را به آن نسبت می دهند.

و در سراسر اروپا نیز ممکن است توجه را به خود جلب کند، در حالی که چین در ژانویه با بازگشایی اقتصاد دوباره به زندگی بازگشت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-bounces-as-weak-tech-earnings-damp-risk-appetite-2994740

Investing.com — پس از اینکه درآمد ضعیف سه شرکت از بزرگترین شرکت‌های سیلیکون ولی به طور گسترده‌تری اشتهای ریسک را کاهش داد، دلار در اوایل روز جمعه در اروپا بالاتر رفت.


© رویترز.

توجه اکنون به ایالات متحده بازگشته است، که داده های بازار کار خود را برای ژانویه در ساعت 08:30 ET گزارش می دهد. پیش بینی می شود که تعداد سرفصل ها برای چهارمین ماه متوالی کاهش یابد و به 185000 برسد که کندترین نرخ ایجاد شغل در نزدیک به دو سال اخیر خواهد بود. با این حال، تحلیلگران هشدار می دهند که تفسیر اعداد با تغییرات مختلف در جمع آوری داده ها که اداره آمار کار همیشه در ابتدای سال انجام می دهد، دشوارتر خواهد شد.

تا ساعت 03:00 ET (08:00 GMT)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزهای اقتصادی پیشرفته دنبال می کند، 0.2 درصد افزایش یافت و به 101.745 رسید و اکنون تمام زیان های خود را پس از کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول در روز چهارشنبه دنبال کرده است.