دلار ثابت می ماند زیرا اقتصاد ایالات متحده انعطاف پذیر است. چشم به داده های شغلی توسط رویترز


© رویترز. در این تصویر که در 7 مه 2021 گرفته شده است، یک اسکناس یک دلاری در مقابل نمودار سهام نمایش داده شده مشاهده می شود. رویترز/دادو روویک/تصویر

این داده‌ها نشان می‌دهند که حقوق و دستمزدهای امشب و شاید داده‌های میانگین درآمد (می‌تواند) مجدداً برآورد اجماع را شکست دهد، و اگر نتیجه قوی دیگری به دست آوریم، می‌تواند دلار را بیشتر تقویت کند.»

توسط Rae Wee

بازدهی که معمولاً منعکس کننده انتظارات نرخ بهره کوتاه مدت است، نزدیک به 5 درصد افزایش یافت و در روز پنج شنبه به بالاترین میزان در 16 سال گذشته یعنی 5.12 درصد رسید.

کارول کنگ، استراتژیست ارزی در Commonwealth Bank of Australia، با اشاره به افزایش بیشتر نرخ از سوی فدرال رزرو پس از افزایش نرخ بهره، گفت: داده های قوی (ایالات متحده) انتظارات بازار را برای افزایش دوم نرخ FOMC افزایش داد، که قبلاً امکان پذیر نبود. افزایش احتمالی 25 واحدی در این ماه.

این امر باعث شد بازدهی خزانه داری ایالات متحده افزایش یابد زیرا شرط بندی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو باید بیشتر در افزایش نرخ ها برای مهار تورم ادامه دهد، بالا نگه داشته است، اگرچه دلار در محدوده باریکی معامله می شود زیرا بازارها قبل از انتشار لیست حقوق و دستمزد در حالت مراقبت قرار داشتند.

در برابر دلار، 0.02 درصد افزایش یافت و به 1.0894 دلار رسید، در حالی که زیان پرستاری از جلسه قبل بود و با 0.24 درصد افزایش به 0.61725 دلار رسید.

قیمت 0.23 درصد افزایش یافت و به 0.6641 دلار رسید، اگرچه همچنان به سمت سومین ضرر هفتگی متوالی پیش می رفت، زیرا در جلسات قبلی تحت تاثیر داده های ضعیف اقتصادی چین و ریسک گریزی گسترده قرار گرفته بود.

بخوانید:  BABA، NIO و سایر سهام چینی در ارزیابی مجدد سیاست های سختگیرانه کووید پیش می روند

0.06% افزایش یافت و به 1.2748 دلار رسید و به بالاترین حد دو هفته اخیر 1.2780 دلار در روز پنجشنبه رسید، زیرا بازارها شرط می‌بندند که بانک انگلستان نرخ‌های بهره را در اوایل سال آینده به 6.5% افزایش می‌دهد، از اوج مورد انتظار قبلی 6.25%.

در حالی که بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده نزدیک به اوج اخیر خود بود، در 103.04 ثابت ماند. [US/]


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-steadies-as-us-economy-stays-resilient-eyes-on-nonfarm-payrolls-3121198

گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی که از نزدیک دیده می شود اواخر روز جمعه منتشر می شود، جایی که انتظار می رود اقتصاد ایالات متحده در ماه ژوئن 225000 شغل ایجاد کند.

سنگاپور (رویترز) – در حالی که سرمایه گذاران منتظر گزارش مشاغل کلیدی در ایالات متحده بودند و چشم انداز نرخ های بهره بالاتر و طولانی تر فدرال رزرو را در مقابل چشم انداز رشد اقتصادی ارزیابی می کردند، دامنه های محدود روز جمعه حفظ شد.

کنگ گفت: “بازار اوراق قرضه، حداقل، هنوز در مورد تاثیر سیاست های پولی محدود کننده در ایالات متحده بر اقتصاد نگران است، و در واقع، ما همچنان انتظار داریم که اقتصاد ایالات متحده در اواخر سال جاری وارد رکود شود.”

در جاهای دیگر، بیش از 0.2 درصد افزایش یافت و به 143.72 در هر دلار رسید و در مسیر افزایش هفتگی قرار گرفت و سه هفته متوالی زیان را معکوس کرد.

در حالی که نگرانی ها در مورد چشم انداز رشد جهانی سنگینی می کند، ارزش پول ژاپن در این هفته به دلیل کاهش ریسک پذیری، تحت تاثیر رشدهای امن قرار گرفت.

بازدهی آخرین بار در 4.0336٪ بود، نه چندان دور از بالاترین 4.0830٪ در جلسه قبل.

بخوانید:  با افزایش قیمت ها، ارزش بولیوار ونزوئلا به 20 دلار در هر دلار کاهش یافت

این انتشار به دنبال داده‌های روز پنجشنبه است که نشان می‌دهد حقوق و دستمزد خصوصی در ماه گذشته افزایش یافته است، در حالی که تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری را ارائه کرده‌اند، در هفته گذشته نسبتاً افزایش یافته است، که نشان می‌دهد بازار کار روی زمین ثابت باقی مانده است.

داده‌های دولت روز جمعه نشان داد که حقوق پایه اسمی ژاپن در ماه می با سریع‌ترین سرعت در ۲۸ سال گذشته رشد کرد و فشار بر بانک مرکزی ژاپن برای حذف تدریجی محرک‌های پولی بسیار ضعیف خود را حفظ کرد.

این امر باعث شد که بخشی از منحنی بازدهی خزانه داری ایالات متحده که به دقت تحت نظر بود، به عنوان شاخصی از انتظارات اقتصادی در نظر گرفته شود، عمیقاً در نقطه پایه منفی 96.50 معکوس شود.