دلار ثابت می ماند در حالی که معامله گران در انتظار CPI توسط رویترز هستند

نوشته تام وستبروک

در روز چهارشنبه یک سبیل کمتر از بالاترین سطح پنج ماهه در 6.7677 بود.

پس از اینکه داده‌ها نشان داد که نرخ تورم سالانه در نوامبر به 7.3 درصد افزایش یافته است، دلار استرالیا حدود 0.4 درصد بالاتر رفت و به 0.6918 دلار رسید و فضا را برای افزایش بیشتر نرخ‌ها باز گذاشت. دلار نیوزیلند نیز با 0.1 درصد افزایش به 0.6378 دلار رسید. [AUD/]

سنگاپور (رویترز) – علیرغم فشارهای نزولی ناشی از کاهش بازده اوراق قرضه و افزایش سهام، دلار عمدتاً در روز چهارشنبه جایگاه خود را حفظ کرد، زیرا معامله گران منتظر اطلاعات این هفته قیمت مصرف کننده ایالات متحده بودند تا ببینند آیا کاهش تورم را تأیید می کند یا خیر.

دلار در 132.30 ین ژاپن و 1.2161 دلار به ازای هر پوند انگلیس ثابت بود. بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده، که سرمایه گذاران را به سمت دلار جذب کرده است، یک شبه کاهش یافت و احساسات خوش بینانه در سهام بازارهای سهام را افزایش داد.

قیمت‌های آتی ناهموار بوده‌اند، اما نشان می‌دهد که بازارها در حال حاضر به سمت احتمال 3/4 افزایش 25 واحدی در ماه آینده تمایل دارند.

دلار آمریکا در جاهای دیگر ثابت بود و در قیمت 1.0743 دلار به ازای هر یورو، کمی بالاتر از پایین‌ترین سطح 5 ماهه، در پیش‌بینی داده‌های تورم آمریکا که روز پنجشنبه منتشر می‌شود، ثابت بود.

او گفت: “اما هنوز بحث درباره یک داستان واقعا قوی یورو دشوار است.”

دلار سنگاپور در این هفته به بالاترین حد در 19 ماه گذشته رسیده است و بات تایلند در 9 ماه گذشته به بالاترین حد خود رسیده است، زیرا انتظار می رود با باز شدن مرزهای چین، گردشگری افزایش یابد.

بخوانید:  بوندس‌بانک رکود آلمان و تورم بالاتر را روی کارت می‌بیند


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-stands-firm-while-traders-await-cpi-2977717

از آنجایی که سرمایه گذاران شروع به پیش بینی کاهش تورم و همراه با کاهش دلار کرده اند، زیرا نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره کاهش یافته است، ارزش دلار در برابر ارز رایج حدود 11 درصد از دست داده است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، هیچ سرنخ سیاستی در طول یک میزگردی در استکهلم یک شبه ارائه نکرد، و با توجه به اینکه دیگر مقامات فدرال رزرو گفتند اقدامات بعدی آنها وابسته به داده خواهد بود، سرمایه گذاران به شدت بر روی داده های CPI ایالات متحده متمرکز شده اند.

جو کاپورسو، استراتژیست بانک مشترک المنافع استرالیا (OTC:) گفت: «یک شگفتی نزولی دیگر برای CPI اصلی، روند کاهش را تثبیت خواهد کرد.

اما در حدود یک ماه گذشته، یورو برای پیشرفت بیشتر تلاش کرده است، و معامله گران در فروش دلار محتاطانه عمل کرده اند، در حالی که فدرال رزرو آمریکا همچنان به وعده های افزایشی خود ادامه می دهد و چشم انداز اقتصاد جهانی تاریک است.

بازگشایی چین نیز از احساسات حمایت کرده و ارزهای آسیایی را در برابر دلار افزایش داده است.

راب کارنل، اقتصاددان ارشد ING گفت: «به وضوح بحث درباره یک داستان قوی‌تر دلار سخت‌تر می‌شود.

دلار آمریکا بیشتر کاهش خواهد یافت زیرا یک CPI دیگر با هسته نرم افزاری بازارها را تشویق می کند تا به تغییر قیمت برای نشست فوریه (فدرال رزرو) از افزایش 50 واحدی به 25 واحد در هر واحد ادامه دهند.”


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر