دلار ثابت به عنوان بازار برای تصمیمات بانک مرکزی در اواخر هفته توسط Investing.com

نوشته جفری اسمیت

فدرال رزرو آخرین تصمیمات سیاستی خود را در روز چهارشنبه اعلام می کند، در حالی که بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان قرار است روز پنجشنبه این تصمیم را دنبال کنند. انتظار می‌رود هر سه نرخ‌های بهره رسمی خود را بیشتر افزایش دهند، اما عدم اطمینان بیشتر در مورد اینکه چگونه موسسات انتظارات را در مسیر آینده نرخ‌ها هدایت خواهند کرد، با کاهش تورم و کاهش رشد اقتصادی وجود دارد.

بازار انتظار دارد که محدوده صندوق های تغذیه شده را تنها 25 واحد پایه افزایش دهد و به سقف بالای 4.75 درصد برساند، در حالی که مقامات برای افزایش 0.5 درصدی راهنمایی کرده اند که نرخ سپرده آن را به 2.5 درصد و نرخ بازپرداخت را به 3.0 درصد می رساند. . نظرات در مورد اینکه آیا نرخ بانکی که در حال حاضر 3.50 درصد است، 25 یا 50 امتیاز پایه را انتخاب خواهد کرد، اختلاف دارد.

اولریش استفان، استراتژیست دویچه بانک، خاطرنشان کرد که آتی نرخ بهره در حال حاضر حاکی از انتظارات کاهش 0.4 درصدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو تا پایان سال است، ایده ای که با بسیاری از دستورالعمل های اخیر فدرال رزرو در تضاد است، جایی که تاکید بر حفظ فدرال رزرو شده است. نرخ وجوه بالای 5% برای مدت زمان طولانی. استفان اشاره کرد که «نرخ پایانی» 3.3 درصدی برای نرخ سپرده بانک مرکزی اروپا نیز تا حدودی کمتر از آنچه مقامات بانک مرکزی اروپا پیشنهاد می کنند، است.

داده‌های مربوط به تورم و رشد اقتصادی ممکن است هنوز بر تفکر بازار پیش از نشست بانک مرکزی اروپا تأثیر بگذارد. تورم سرفصل که در ماه‌های اخیر به‌عنوان یک شاخص پیشروی برای منطقه ارز تک رکوردی داشته است، علیرغم کاهش مطلق قیمت‌ها در ماه به ماه، در ژانویه نتوانست کاهش یابد. داده های رشد از آلمان در ساعت 04:00 امروز به وقت شرق و از روز سه شنبه ارائه می شود.

بخوانید:  پس از گزارش NFP ایالات متحده، NZD/USD در میان یک حالت ریسک، 0.6400 را فتح کرد


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-flat-as-market-braces-for-central-bank-decisions-later-in-the-week-2990786

Investing.com — دلار در معاملات اولیه در اروپا در روز دوشنبه، در آغاز هفته کلیدی برای جلسات بانک مرکزی در دو سوی اقیانوس اطلس، اندکی افزایش یافت.

فرانک سولدر، تحلیلگر ActivTrades، روز دوشنبه در یادداشتی به مشتریان هشدار داد: «نشانه‌های فزاینده‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه نظر بازارها و فدرال رزرو در حال حاضر بیشتر و بیشتر از هم دور می‌شود. فدرال رزرو – و به همین دلیل، بانک مرکزی اروپا، از تاکید بر درست بودن مسیر خسته نمی‌شوند، اما هنوز تا پایین آمدن تورم به زیر ۲ درصد راه وجود دارد.

تا ساعت 03:00 ET (08:00 GMT)، که دلار آمریکا را در برابر سبدی از شش ارز اقتصادی پیشرفته دنبال می‌کند، بدون تغییر در 101.72 بود و در بیشتر هفته گذشته در حالی که چین و برخی دیگر از بازارهای آسیایی بسته بودند، تغییر کرده بود. روز دوشنبه به شدت بازگشایی شد و با 0.5 درصد افزایش به 6.7512 در برابر دلار رسید.


© رویترز.