دلار تا حد زیادی ثابت؛ پس از اینکه پاول نتوانست سرنخ را توسط Investing.com ارائه دهد، CPI ایالات متحده مورد توجه قرار گرفته است© رویترز.

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در روز چهارشنبه در اروپا تا حد زیادی ثابت معامله شد، با تمایلات ریسک در حال افزایش اما به شدت به انتشار تورم کلیدی آمریکا در این هفته توجه شد.

در ساعت 03:10 ET (08:10 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، به 103.017 رسید و کمی بالاتر از پایین‌ترین سطح هفت ماهه هفته جاری قرار گرفت.

دلار از زمانی که در سپتامبر به اوج خود در 20 سال گذشته رسید، تحت فشار بوده است، زیرا سرمایه گذاران شروع به بررسی پایان چرخه افزایش نرخ با کاهش تورم کرده اند.

تحلیلگران ING در یادداشتی می گویند: بازار به طور فزاینده ای در حال رشد است و مطمئن است که فدرال رزرو به چرخه انقباض خود در این سه ماه پایان می دهد و در سه ماهه سوم چرخه تسهیل را آغاز می کند.

بازار به روایت فدرال رزرو مبنی بر اینکه نرخ وجوه به 5.00 درصد رسیده و برای مدت طولانی در آنجا باقی می ماند، نمی پذیرد.

رئیس فدرال رزرو در طی یک بحث میزگردی در سوئد در روز سه‌شنبه از ارائه هرگونه سرنخ سیاستی خودداری کرد و با توجه به اینکه تقویم اقتصادی چهارشنبه تا حد زیادی خالی است، تمرکز مستقیماً بر روی انتشار CPI ایالات متحده در روز پنجشنبه است.

انتظار می‌رود این نشان دهد که تورم نسبت به ماه قبل کاهش بیشتری داشته است، به طوری که تورم در ماه دسامبر به 6.5 درصد رسیده است که از 7.1 درصد کاهش یافته است. رقم اصلی CPI، که قیمت‌های نوسانات انرژی و مواد غذایی را حذف می‌کند، 5.7 درصد نشان می‌دهد که نسبت به 6.0 درصد در نوامبر کاهش یافته است.

در جاهای دیگر، 0.1% افزایش یافت و به 1.0749 رسید، نزدیک به اوج هفت ماهه جلسه قبل 1.0760، ثابت در 1.2155 معامله شد و 0.2% افزایش یافت و به 132.44 رسید.

هفته آینده برگزار می‌شود و گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه بانک مرکزی می‌تواند هدف بازده اوراق قرضه خود را پس از افزایش این هفته به سطوحی که آخرین بار در سال 1981 مشاهده شده بود تعدیل کند، افزایش می‌یابد.

با خوش بینی نسبت به کاهش بیشتر محدودیت های ضد کووید در این کشور، با 0.1 درصد کاهش به 6.7743 رسید، در حالی که یوان چین نزدیک به بالاترین حد در 5 ماه گذشته بود.

چینی ها برای ماه دسامبر در پایان هفته قرار دارند، و این باید نشان دهد که چگونه اقتصاد این کشور در حال بهبود است زیرا مقامات شروع به مهار محدودیت های سفر خود در آخرین ماه سال 2022 کردند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-largely-flat-us-cpi-in-focus-after-powell-fails-to-provide-lead-2977837