دلار با شرط‌بندی نرخ‌های بالاتر فدرال رزرو بالا نگه داشته شد، افزایش نرخ RBA باعث افزایش نرخ بهره استرالیا توسط رویترز شد

در روز دوشنبه برای اولین بار از 28 ژوئن به 104.1 سقوط کرد. بعداً پس از داده هایی که نشان می داد فعالیت صنعت خدمات ایالات متحده به طور غیرمنتظره ای در ماه نوامبر افزایش یافت، با افزایش اشتغال، مسیر خود را تغییر داد.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

یو-نا پارک گفت: «هرچه اقتصاد ایالات متحده قوی تر باشد، احتمالاً تردیدها در مورد اینکه آیا ایالات متحده واقعاً در سال آینده با رکود اقتصادی مواجه خواهد شد و آیا بانک مرکزی ایالات متحده واقعاً نرخ کلیدی خود را در آن مرحله کاهش خواهد داد یا خیر بیشتر خواهد شد. -هگر، تحلیلگر FX در Commerzbank (ETR:).

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد در کارگزاری سیتی ایندکس در بریزبن می گوید: «در حالی که RBA به طور علنی از توقف صحبت کرده است، ممکن است ما آنقدر که من در ابتدا فکر می کردم به آن نزدیک نباشیم.

دلار 0.46 درصد افزایش یافت و به 0.6729 دلار رسید و بخشی از کاهش 1.4 درصدی روز دوشنبه را جبران کرد زیرا RBA اعلام کرد در مسیری از پیش تعیین شده برای تشدید سیاست نیست اما تورم همچنان بالاست.

لبه های یورو بالاتر می رود

پس از اینکه بانک مرکزی استرالیا (RBA) نرخ بهره را برای هشتمین بار در چند ماه اخیر افزایش داد، دلار استرالیا از پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای خود افزایش یافت.

نوشته جویس آلوز

کمیته بازار آزاد فدرال در تاریخ 15 دسامبر تصمیم گیری می کند. معامله گران در حال حاضر انتظار دارند یک افزایش نیم امتیازی به محدوده سیاست 4.25-4.5٪ و نرخ پایانی کمی بالاتر از 5٪ در ماه مه داشته باشند.

بخوانید:  RBNZ دیگر رهبر نیست. فضای بیشتر برای اجرای بالاتر در AUD/NZD - ANZ

لندن (رویترز) – در روز سه‌شنبه کاهش یافت، اما نزدیک به سطوحی بود که در این هفته به دنبال داده‌های خدمات قوی در ایالات متحده بود که انتظارات برای نرخ‌های بهره بالاتر از پیش‌بینی‌های اخیر را تقویت کرد.

کنستانتینوس هرودوتو، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا روز سه شنبه گفت که نرخ بهره دوباره افزایش خواهد یافت اما اکنون “بسیار نزدیک” به سطح خنثی خود است.

فرانچسکو پسوله، استراتژیست FX در ING گفت: سقف قیمت نفت خام روسیه از طریق دریا که از روز دوشنبه اجرایی شد، ممکن است به زودی تأثیر خود را بر بازار انرژی نشان دهد.

سفارشات صنعتی آلمان در ماه اکتبر بیش از حد انتظار بهبود یافت. که بلافاصله نتوانست یورو را تقویت کند.

وی گفت: “هنگامی که کاهش دمای هوا در اروپا از هفته جاری را اضافه می کنیم، خطرات افزایش جدید قیمت انرژی غیر قابل چشم پوشی است و یورو به شدت در معرض چنین خطراتی قرار دارد.”


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-holds-firm-on-hawkish-fed-bets-aussie-on-back-foot-before-rba-2957839

پس از ثبت بزرگترین رالی در دو هفته اخیر در روز دوشنبه، شاخص دلار آمریکا که ارز را در برابر شش همتای اصلی خود اندازه گیری می کند، 0.1 درصد کاهش یافت و در ساعت 1200 GMT به 105.05 رسید.

پس از اینکه روز دوشنبه به بالاترین سطح خود از اواخر ژوئن رسید، ارز تک نرخی با 0.2 درصد افزایش در برابر دلار آمریکا به 1.0517 دلار رسید.