دلار با سرفصل های ریسک گریز از سر گرفته می شود

آنچه باید در روز چهارشنبه 12 اکتبر رعایت کنید:

همچنین بریتانیا گزارش اشتغال ماهانه خود را منتشر کرد که در کل دلگرم کننده بود. نرخ بیکاری سازمان بین المللی کار در سه ماه منتهی به آگوست به 3.5 درصد کاهش یافت و از 3.6 درصد قبلی گذشت. با این حال، تعداد افرادی که مدعی مزایای بیکاری بودند به طور غیرمنتظره ای در ماه سپتامبر 25.5 هزار افزایش یافت، در حالی که رشد میانگین کل حقوق (شامل پاداش) 6.0٪ و رشد حقوق عادی (بدون احتساب پاداش) 5.4٪ در سه ماه منتهی به آگوست بود.

در مقابل پوند، لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو آمریکا، کلیولند، روز سه شنبه پیام معروف جنگ طلب را تکرار کرد. از جمله، مستر گفت که بزرگترین خطر این است که فدرال رزرو به اندازه کافی نرخ بهره را افزایش ندهد، و افزود که او انتظار ندارد بانک مرکزی نرخ بهره را در سال 2023 کاهش دهد. در نهایت، او افزود که مبارزه با تورم دردناک است “اما باید اتفاق بیفتد.”

دلار آمریکا پیشرفت خود را در برابر رقبای امن خود افزایش داد و USD/CHF اکنون در 0.9960 و USD/JPY در 145.80 قرار دارد.

EUR/USD حدود 0.9710 معامله می شود، در حالی که GBP/USD به سمت 1.1000 سقوط کرد. ارزهای مرتبط با کالا نیز رشد را کاهش دادند، به طوری که AUD/USD اکنون در منطقه 0.6270 و USD/CAD در حدود 1.3800 معامله می شود.

را بانک انگلستان (BOE) اقدامات اضافی را برای بهبود شرایط بازار مالی معرفی کرد. بانک مرکزی این هفته به طور موقت عملیات فروش اوراق قرضه شرکتی را متوقف خواهد کرد در حالی که قصد دارد تا سقف 5 میلیارد پوند طلاهای مرتبط با شاخص را خریداری کند.

بخوانید:  شاخص های کل ایالات متحده برای هفته بالاتر هستند ... خبر خوب، درست است؟ نه خیلی سریع!

را صندوق بین المللی پول پیر اولیویه گورینشاس، اقتصاددان ارشد (IMF) گفت که بدترین شرایط هنوز در راه است و سال 2023 می تواند سال بسیار بدی از نظر رشد جهانی باشد.

ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده سپتامبر را منتشر خواهد کرد که انتظار می رود در ماه سپتامبر با نرخ سالانه 8.1 درصد افزایش یافته باشد که از 8.3 درصد در ماه قبل کاهش یافته است. با این حال، تورم اصلی، بدون احتساب قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی، 6.5 درصد افزایش می‌یابد، بالاتر از 6.1 درصد قبلی.

3 پیش بینی قیمت برتر بیت کوین، اتریوم، ریپل: شروع یک کاهش بزرگتر


XAUUSD با 1684 دلار در هر اونس تروی معاشقه کرد، اما قبل از بسته شدن قیمت نزول کرد و به 1666 دلار در هر اونس رسید. قیمت نفت خام پس از آنکه مقامات آمریکایی از عربستان سعودی خواستند تولید اوپک پلاس را به مدت یک ماه به تعویق بیندازد، کاهش هفتگی خود را افزایش داد، درخواستی که از سوی سعودی ها رد شد. WTI اکنون به 88.40 دلار در هر بشکه تغییر می کند.

اوراق قرضه دولتی ایالات متحده در ابتدای روز به شدت کاهش یافت و بازدهی را به بالاترین حد خود رساند. بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری به 4.0 درصد رسید، در حالی که سود اوراق 2 ساله به بالاترین حد روزانه 4.35 درصد قبل از افتتاح رسید. بازدهی روز را با اندکی بالاتر و از پایین ترین سطح خود به پایان رساند.

دلار آمریکا در پایان روز سه‌شنبه و پس از یک حرکت زانویی درون روزی که آن را در بیشتر دوره‌های معاملاتی آمریکا در قرمز نگه داشت، قوی است.

بخوانید:  ارزش گذاری دلار طولانی به نظر می رسد، اما محرک های گسترده تر حمایت کننده از دلار همچنان پابرجا هستند - HSBC

این مقاله را دوست دارید؟ با پاسخ دادن به این نظرسنجی ما را در بازخورد یاری کنید:


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-dollar-resumes-advance-on-risk-averse-headlines-202210112003

وال استریت برای بازیابی زمین جنگید اما به طرز بدی شکست خورد. میانگین صنعتی داوجونز روز خود را با لحن مثبت آغاز کرد و در مقطعی تقریباً 300 واحد افزایش یافت. تمام سودهای خود را قبل از بسته شدن کاهش داد، در حالی که S&P500 و Nasdaq Composite روز را در وضعیت قرمز سپری کردند.

پیش از بسته شدن ایالات متحده، اندرو بیلی، فرماندار BOE، به سیم‌ها برخورد کرد و دور دیگری از ریسک گریزی را آغاز کرد. از جمله، وی گفت که کمیته سیاست مالی (FPC) پس از اینکه نوسانات بازار پیشی گرفت از آزمون استرس بانکی، تصمیم به مداخله در بازار مالی گرفت. بیلی همچنین گفت که با نوسانات بی‌سابقه‌ای در پایان طولانی بازار طلایی مواجه هستند، اما پایان مداخله اضطراری آن را نیز با بیان اینکه تا پایان هفته از بازار خارج می‌شوند، مشخص کرد. این اظهارنظرها ریسک گریزی را برانگیخت و وال استریت را به سمت قرمزی رفت و دلار آمریکا را پشت سر گذاشت.