دلار با جهش بازارها سقوط کرد، بحث تغییر سیاست ژاپن باعث افزایش ین شد

منابع گفتند که دولت بازنگری بیانیه مشترکی را که در سال 2013 امضا کرد را بررسی خواهد کرد که بانک مرکزی را متعهد می کند تا در اسرع وقت به هدف تورم 2 درصدی دست یابد.

لندن (رویترز) – دلار آمریکا روز دوشنبه سقوط کرد زیرا افزایش جو بازار سهام و ارزهای پرریسک تر را بالا برد، در حالی که ین با توجه به گزارش ها مبنی بر اینکه ژاپن در نظر دارد طرح یک دهه ای را برای مبارزه با کاهش تورم بررسی کند، افزایش یافت.

بررسی روحیه کسب و کار در آلمان نشان داد که در دسامبر افزایش بیشتری نسبت به انتظار داشت و از احساسات ریسک بازار بیشتر حمایت کرد، زیرا چشم انداز بزرگترین اقتصاد اروپا با وجود بحران انرژی بهبود یافت.

لوئیس دی گویندوس، معاون بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه گفت که منطقه یورو به افزایش نرخ‌ها برای مهار تورم ادامه می‌دهد و در نظر ندارد هدف خود برای تورم میان‌مدت 2 درصدی را بازنگری کند.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/yen-rises-on-report-of-japan-govt-move-for-more-flexible-inflation-target-2966849

پس از اینکه فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ‌ها را افزایش دادند و وعده‌های بیشتری دادند، ارزش دلار – که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز اصلی دنبال می‌کند – با 0.2 درصد کاهش به 104.580 رسید و برخی از رشدهای خود را نسبت به هفته قبل معکوس کرد.

یورو با 0.3 درصد افزایش به 1.06095 دلار رسید، در حالی که استرلینگ 0.3 درصد تقویت شد و به 1.21760 دلار رسید. با این حال، هر دو پایین تر از سطح خود قبل از حرکت هفته گذشته بانک مرکزی باقی ماندند.

بخوانید:  شورون ($CVX) در تصحیح موج الیوت تخت گسترش یافته [Video]

2/2

© رویترز. عکس فایل: اسکناس های ین ژاپن و دلار آمریکا در این تصویر تصویری دیده می شود که در 23 سپتامبر 2022 گرفته شده است. رویترز/فلورانس لو/تصویر

2/2

نوشته ایین ویترز

دلار پناهگاه امن در سال جاری به طور گسترده افزایش یافته است و به دلیل نگرانی ها در مورد اقتصاد جهانی و تورم گسترده، 9 درصد افزایش یافته است. اما در سه ماهه چهارم تقریباً 7 درصد کاهش یافته است زیرا سرمایه گذاران شرط می‌بندند که اوج تورم و بهبود اقتصادی ممکن است در چشم باشد.

ین ژاپن با 0.2% افزایش در روز به 136.420 در هر دلار رسید.

ویشنو واراتان، رئیس بخش اقتصاد و استراتژی در بانک میزوهو، گفت: «نتیجه این است که شاید انعطاف‌پذیری به‌موقع را فراهم کند، اما به هر طریقی تعصب سیاست پولی را محدود نمی‌کند. .

بازگشت تمایل به ریسک در سراسر بازارها، سهام های اروپایی را پس از فروش کبود هفته گذشته به سمت بالا سوق داد، در حالی که ارزهایی از جمله یورو و استرلینگ برخی از ضررهای خود را نسبت به دو جلسه قبل کاهش دادند.

کنت بروکس، استراتژیست ارز در Societe Generale (OTC:) می گوید: «بازارها سعی می کنند کمی پای خود را پیدا کنند. امروز صبح کلاهم را روی قیمت‌ها آویزان نمی‌کنم.