دلار بالاتر می رود، پوند عقب نشینی می کند زیرا امداد BOE با Investing.com دوام نمی آورد

همچنین با 0.7% کاهش به 0.9667 رسید، زیرا دلار آمریکا پس از ضررهای جلسه قبل جایگاه خود را دوباره به دست آورد.

حضور مقامات بانک انگلستان، دیوید رامسدن، سیلوانا تنریرو، و هاو پیل بعداً در روز پنجشنبه از نزدیک مشاهده خواهد شد.

با وجود تلاش بانک خلق چین برای تقویت این ارز، یوان اندکی به 7.1983 سقوط کرد و یوان نزدیک به ضعیف ترین سطح خود از زمان بحران مالی سال 2008 باقی ماند. این سازمان روز چهارشنبه اعلام کرد که ثبات بازار ارز اولویت اصلی است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-surges-higher-pound-retreats-boe-relief-doesnt-last-2901532

ارز واحد همچنین با تشدید اخیر بحران انرژی در منطقه یورو تحت تاثیر قرار گرفته است و گارد ساحلی سوئد اعلام کرد که چهارمین نشت گاز در خطوط لوله آسیب دیده نورد استریم را کشف کرده است.

تحلیلگران در بازارها اکنون نرخ پایانی بالاتر از 6 درصد را در سال آینده قیمت گذاری می کنند، و در حالی که ما می توانیم در مورد اینکه آیا این معیار قابل اعتمادی از انتظارات با این سطح از استرس بازار است، بحث کنیم، بدون شک درست است که سرمایه گذاران برای واکنش قابل توجهی موضع می گیرند. ING در یادداشتی گفت.

اتحادیه اروپا مظنون است که خرابکاری در پشت نشت خطوط لوله انتقال گاز از روسیه به اروپا بوده است و قول داده است که به هرگونه اختلال عمدی در زیرساخت انرژی خود پاسخی «قوی» بدهد.

Investing.com – دلار آمریکا روند صعودی ظاهراً بی امان خود را در اوایل معاملات اروپایی روز پنجشنبه از سر گرفت، در حالی که با از بین رفتن رالی کمکی ناشی از مداخله بانک مرکزی انگلیس در بازار اوراق قرضه، پوند سقوط کرد.

بخوانید:  شاخص‌های اصلی اروپا نسبت به کاهش‌های قبلی بهبود یافتند

در نتیجه، واحد پول بریتانیا بیشترین جهش را از اواسط ژوئن داشته است، اما این جهش چندان دوام نیاورد و در روز پنجشنبه با افت 0.9 درصدی به 1.0787 رسید.

این امر بر BoE فشار می آورد تا در نشست بعدی خود در اوایل نوامبر، در صورتی که به رد افزایش اضطراری ادامه دهد، به منظور حمایت از پوند تحت محاصره، افزایش قابل توجهی را اعلام کند.

توسط پیتر پرستار


© رویترز

تحلیلگران ING می‌گویند: «این حمله یک رویداد ژئوپلیتیکی خالص را نشان می‌دهد – با سرمایه‌گذاران در انتظار نحوه واکنش غرب و به‌ویژه روس‌ها».

این اقدام روز چهارشنبه از خرید اضطراری اوراق قرضه خبر داد، تلاش برای تقویت بازار طلایی که به همراه پوند پس از اعلام کاهش قابل توجه مالیات توسط دولت جدید بریتانیا، احتمالاً تامین مالی از طریق استقراض سنگین، سقوط کرده بود.

0.4% افزایش یافت و به 144.69 رسید و نزدیک به سطح حیاتی 145 باقی ماند، در حالی که پس از اندازه گیری ماهانه جدید استرالیا در روز پنجشنبه نشان داد که تورم سالانه در ماه اوت نسبت به ژوئیه اندکی کاهش یافته است.

در ساعت 03:10 به وقت شرقی (07:10 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، 0.8 درصد افزایش یافت و به 113.438 رسید و پس از بدترین جلسه خود در بیش از 114.653، نزدیک به بالاترین رقم دو دهه اخیر خود بازگشت. دو سال.