دلار بالاتر از انتظارات فدرال رزرو، به بالاترین حد خود در 6 ماه گذشته در برابر ین رسید توسط رویترز

نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، گفت که ممکن است برای بازگشت تورم به هدف 2 درصدی فدرال رزرو، نرخ بهره در آمریکا به «شمال 6 درصد» برسد، در حالی که جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، گفت که بانک مرکزی ممکن است همچنان نیاز به افزایش نیم درصدی دیگر داشته باشد. نقطه امسال

توسط ساموئل ایندیک و رای وی

ارقام فلش PMI از بریتانیا و ایالات متحده اواخر روز سه شنبه اعلام می شود.

در برابر ین ژاپن، دلار آمریکا به بالاترین حد خود در 6 ماهه 138.88 در تجارت آسیا رسید. دلار آخرین بار با 0.1 درصد کاهش به 138.445 ین رسید.

در میان انبوهی از مقامات فدرال رزرو که روز دوشنبه سخنرانی کردند، برخی اشاره کردند که بانک مرکزی باید سیاست های پولی سخت تر را ادامه دهد.

با توجه به ترجیح سیاست گذاران ایالات متحده برای نرخ های بالاتر، معامله گران شرط بندی کردند که نرخ وجوه فدرال رزرو بالا باقی بماند، به طوری که بازارها با احتمال 20 درصدی افزایش نرخ در ژوئن و نرخ وجوه فدرال رزرو در حدود 4.7 درصد در دسامبر مشاهده شد. .

دلار انعطاف پذیر قیمت را نزدیک به پایین ترین حد خود در پنج ماه اخیر نگه داشت و آخرین خرید آن 7.0661 بود.

در برابر سبدی از ارزها، دلار آمریکا 0.1 درصد افزایش یافت و به 103.41 رسید که فاصله چندانی با بالاترین رقم 103.63 در هفته گذشته در دو ماه اخیر نداشت.

نیلز کریستنسن، تحلیلگر ارشد در Nordea می‌گوید: «نظرات فدرال‌رزروها انتظارات افزایش نرخ را افزایش داده است و این یکی از دلایلی است که دلار در کل قوی‌تر است.

بخوانید:  صادرات داخلی غیرنفتی فوریه سنگاپور (NODX) -8.0٪ متر در متر (مورد انتظار -0.5٪)

یورو با کاهش 0.2 درصدی به 1.0795 دلار رسید و تا کنون در برابر دلار قوی تر، حدود 2 درصد کاهش یافته است و دو ماه متوالی افزایش را معکوس کرده است.

چین روز دوشنبه نرخ‌های وام‌دهی معیار خود را بدون تغییر نگه داشت، زیرا تضعیف یوان و افزایش اختلاف بازدهی با ایالات متحده، دامنه تسهیلات پولی قابل توجه برای تقویت بهبود اقتصادی این کشور پس از کووید را محدود کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-hits-6mth-high-versus-yen-on-higherforlonger-us-rate-expectations-3088243

لندن (رویترز) – دلار آمریکا برای دومین روز در روز سه‌شنبه افزایش یافت – به بالاترین حد خود در 6 ماه گذشته در برابر ین ژاپن – به دلیل اینکه انتظار می‌رود نرخ‌های آمریکا برای مدت طولانی‌تری بالاتر بمانند، در حالی که مذاکرات ادامه دار سقف بدهی سرمایه‌گذاران را نگران نگه داشت.

بازدهی اوراق خزانه داری دو ماهه به بالاترین حد در سه هفته اخیر یعنی 5.556 درصد رسید.

“X-DATE” ظاهر می شود

پوند با 0.3 درصد کاهش به 1.24 دلار رسید.

کریستنسن از Nordea گفت: “بازارها همچنان انتظار دارند که به نوعی معامله شود.”

یک نظرسنجی در روز سه شنبه نشان داد که رشد تجارت منطقه یورو اندکی بیشتر از آنچه تصور می شد کند شد اما در این ماه انعطاف پذیر باقی ماند زیرا صنعت خدمات مسلط اتحادیه اندکی از درخشش خود را از دست داد و رکود در بخش تولید عمیق تر شد.

همچنین در ذهن سرمایه‌گذاران نگرانی‌ها در مورد مهلت قریب‌الوقوع سقف بدهی در ایالات متحده وجود داشت که ریسک پذیری را می‌پوشاند و از دلار امن حمایت می‌کرد.

بازدهی کوتاه مدت خزانه داری ایالات متحده همچنان جهش داشته است که منعکس کننده آشفتگی بازار است و بازدهی اوراق یک ماهه خزانه داری 5.881 درصد باقی مانده است. با کاهش قیمت اوراق بازدهی افزایش می یابد.

بخوانید:  جی پی مورگان می گوید 2 عامل می تواند منجر به دلارزدایی شود - و بازارها آن را قیمت گذاری نمی کنند

قیمت با 0.4 درصد کاهش به 0.6625 دلار رسید، در حالی که 0.4 درصد کاهش یافت و به 0.6258 دلار رسید.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 10 مارس 2023 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

او افزود: «توافقنامه باید احساسات ریسک پذیری بیشتری را ایجاد کند که می تواند برای دلار منفی باشد».

جو بایدن، رئیس جمهور و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، روز دوشنبه بدون توافق در مورد چگونگی افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت آمریکا به گفتگو پایان دادند و تنها 10 روز قبل از نکول احتمالی به گفتگو با آنها ادامه خواهند داد.