دلار آمریکا کاهش یافت، استرالیا پس از افزایش RBA توسط Investing.com افزایش یافت

در ساعت 02:50 ET (06:50 GMT)، که دلار آمریکا را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، با 0.1% کاهش در 101.820 معامله شد و روز دوشنبه به اوج 102.19 صعود کرد که بالاترین میزان از 19 آوریل بود.

این تقویت دلار بر اساس اعلام موسسه مدیریت عرضه در روز دوشنبه بود که در ماه گذشته به 47.1 افزایش یافت و از 46.3 در مارس که پایین‌ترین میزان از می 2020 بود، افزایش یافت.

Investing.com – دلار آمریکا در معاملات اولیه اروپا در روز سه‌شنبه و پیش از آغاز نشست سیاست دو روزه فدرال رزرو، از بالاترین سطح دو هفته‌ای جلسه قبل کاهش یافت، در حالی که دلار استرالیا پس از غافلگیری RBA با افزایش نرخ بهره، افزایش یافت.

در ماه مارس افت کرد و 2.4 درصد در ماه و 8.6 درصد سقوط کرد، اما بعید است که این نشانه از کند شدن رشد اقتصادی در بزرگترین اقتصاد منطقه یورو، آن را متقاعد کند که چرخه انقباض پولی خود را متوقف کند.

در نتیجه 1.2 درصد افزایش یافت و به 0.6709 رسید و معامله گران باید قضاوت کنند که آیا این حرکت سابقه ای برای سایر بانک های مرکزی در مبارزه جهانی با تورم ایجاد می کند یا خیر.

0.1% افزایش یافت و به 1.0991 رسید و درست زیر بالاترین سطح یک ساله 1.1096 که در هفته گذشته رسیده بود، نگه داشت.

اولین جلسه از مجموعه بانک‌های مرکزی این هفته، اوایل روز سه‌شنبه با افزایش ۲۵ واحد پایه نرخ بهره معیار خود را غافلگیر کرد و هشدار داد که ممکن است به تشدید فشار بیشتری نیز نیاز باشد.

بخوانید:  سهام ایالات متحده به صورت مختلط برای روز و مختلط برای هفته بسته می شوند

به طور گسترده ای انتظار می رود که نرخ بهره یک بار دیگر در روز چهارشنبه افزایش یابد و سرمایه گذاران می خواهند بدانند که آیا نشان دهنده توقف افزایش نرخ پس از ماه مه خواهد بود یا اینکه احتمال افزایش بیشتر در ماه ژوئن را زنده نگه می دارد.

0.1% افزایش یافت و به 137.61 رسید، در حالی که ین پس از کاهش نرخ های بهره در پایین ترین حد در هفته گذشته، نزدیک به پایین ترین حد دو ماهه معامله شد و نشان داد که قصد ندارد در ماه های آینده سیاست فوق العاده شل خود را تغییر دهد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/us-dollar-edges-lower-aussie-soars-after-rba-hike-3069701

انتظار می‌رود که داده‌های اولیه ماه آوریل، که در اواخر جلسه ارائه می‌شود، نشان دهد که تورم در بلوک یورو همچنان بالاست و بانک مرکزی اروپا را وادار به افزایش مجدد در روز پنجشنبه کرد. این امر باید از ارز واحد حمایت اساسی کند.

علاوه بر این، ایالات متحده در ماه مارس بیش از حد انتظار افزایش یافت و نشانه هایی از تثبیت اقتصادی را پیش از شروع تصمیم سیاست گذاران فدرال رزرو در آخرین نشست دو روزه برای سیاست های پولی نشان داد.تا حد زیادی ثابت در 1.2497 معامله شد، با قوی تر از حد انتظار، که توسط Nationwide در اوایل روز سه شنبه منتشر شد، به احتمال زیاد مهمات سفت تر را در جلسه هفته آینده فراهم می کند.