دلار آمریکا ضررها را تثبیت می کند، چشم به سخنرانان بانک مرکزی است


در اینجا چیزی است که باید در روز سه شنبه 10 ژانویه بدانید:

تحت فشار بهبود روحیه بازار و شرط‌بندی فدرال‌رزرو، دلار آمریکا در ابتدای هفته به تضعیف خود در برابر رقبای اصلی خود ادامه داد. شاخص دلار آمریکا در 102.94 به پایین ترین سطح خود در 7 ماه گذشته رسید، اما اوایل روز سه شنبه موفق شد یک جهش متوسط ​​داشته باشد. هاروهیکو کورودا، رئیس بانک ژاپن (BoJ)، تیف مکلم، رئیس بانک کانادا (BoC) و جروم پاول، رئیس FOMC، در سمپوزیوم بین‌المللی استقلال بانک مرکزی که توسط Riksbank برگزار می‌شود، سخنرانی خواهند کرد. سند اقتصادی ایالات متحده همچنین دارای شاخص خوش‌بینی تجاری NFIB برای ماه دسامبر و شاخص خوش‌بینی اقتصادی IBD/TIPP برای ژانویه خواهد بود.

بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، بازارها در حال حاضر با احتمال تقریبا 80 درصدی 25 واحد پایه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه فوریه قیمت گذاری می کنند. اگرچه برخی از سیاستگذاران در برابر این موقعیت در بازار عقب نشینی کردند، دلار آمریکا در روز دوشنبه تلاش کرد تا در برابر رقبای خود انعطاف پذیر بماند. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا تاکید کرد که فدرال رزرو مایل است نرخ بهره را تا سال 2024 بالاتر نگه دارد و مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو به وال استریت ژورنال گفت که می توان در جلسه بعدی افزایش 50 یا 25 واحدی نرخ بهره را مطرح کرد. .

با این وجود، به نظر می‌رسد که بازارها محتاطانه عمل کرده‌اند، زیرا شاخص سهام آمریکا در اوایل صبح اروپا بین 0.2 تا 0.25 درصد از دست داده است. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نسبتا آرام باقی می ماند و کمی بالاتر از 3.5 درصد پس از کاهش روز دوشنبه است.

یورو/دلار آمریکا به قوی ترین سطح خود از اوایل ژوئن به بالای 1.0760 در روز دوشنبه صعود کرد و در اوایل سه شنبه وارد فاز تثبیت زیر 1.0750 شد.

GBP/USD موفق شد بر اساس سودهای روز جمعه رشد کند و نزدیک به 100 پیپ افزایش یافت و در روز دوشنبه کمی به زیر 1.2200 بسته شد. این جفت آخرین بار با اندکی کاهش در روز در حدود 1.2170 معامله شد.

USD/JPY روز دوشنبه نتوانست حرکت قاطعی در هر دو جهت انجام دهد و روز را تقریباً بدون تغییر بسته است. در زمان نگارش، این جفت به سمت پایین تر از 132.00 حرکت می کرد.

طلا قیمت برای اولین بار از اوایل ماه می در روز دوشنبه به بالای 1880 دلار رسید، اما بخش بزرگی از سود روزانه خود را پاک کرد تا نسبتاً بالاتر بسته شود. در اوایل صبح اروپا، XAU/USD در کانالی باریک در حدود 1870 دلار بالا و پایین می‌رود.

بیت کوین در روز دوشنبه سودهای کوچکی را ثبت کرد و آخرین بار در نزدیکی 17200 دلار حرکت کرد. اتریوم روز دوشنبه بیش از 2 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در نزدیک به چهار هفته گذشته نزدیک به 1350 دلار رسید و در روز سه شنبه به سمت 1300 دلار عقب نشینی کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-us-dollar-consolidates-losses-eyes-on-central-bank-speakers-202301100713