دلار آمریکا در گیوتین قرار می گیرد، اما برای زندگی بسیار است

این می تواند به طور قابل توجهی برای دلار در افق داده های CPI امروز صعودی باشد. علاوه بر این، دالی، رئیس فدرال رزرو صحبت کرد و گفت که هیچ مدرکی دال بر افزایش مارپیچ قیمت دستمزدها وجود ندارد و تورم یکی از متغییرهای عقب مانده است، و افزود، فدرال رزرو باید «سیاستی به اندازه کافی محدودکننده باشد تا زمانی که تورم به 2 درصد برسد.» .’

با این حال، تحلیلگران بانک ANZ می‌گویند: «فدرال رزرو روی ارقام یک ماهه وزن زیادی نمی‌گذارد». وی می‌خواهد قبل از اطمینان از اینکه تورم در مسیر بازگشت به هدف قرار دارد، یک تعدیل پایدار در تورم ماهانه مشاهده شود.

این پیامی است که قبلاً توسط سخنرانان فدرال رزرو از جمله دالی که ماه گذشته در مورد تداوم تورم صحبت کرد، مطرح شده است. حتی زمانی که فشار قیمت‌ها از اوج خود کاهش می‌یابد، می‌توانند تحت تأثیر افزایش دستمزدها قرار بگیرند که ممکن است تابعی از عواملی مانند پیری جمعیت و کاهش نرخ مشارکت نیروی کار ایالات متحده باشد.»

علاوه بر چشم انداز افزایش نرخ، تحلیلگران گفتند که از نظر آنها، دلار آمریکا قرار است تحت حمایت جریان های امن باقی بماند. مانند بسیاری از دارایی‌های دیگر از جمله سهام و دارایی، ارزهای دیجیتال در عصر پول ارزان عملکرد خوبی داشتند. امسال، نرخ‌های بهره بالاتر ایالات متحده چشم‌انداز دارایی‌های پرریسک را تضعیف کرده و به جذب پناهگاه امن دلار کمک کرده است.»

دلار آمریکا، DXY، نمودار هفتگی

  • بر اساس گزارش CPI آمریکا، دلار آمریکا تحت فشار است.
  • بازارها در مورد اینکه آیا این پایان چرخه صعودی است یا خیر، دو نظر دارند.

در واقع، بسیاری از سرمایه گذاران در مورد شرط بندی بر روی برگشت پایدار دلار محتاط هستند. تحلیلگران Rabainak می گویند که نظر آنها این است که حتی زمانی که نرخ های سیاست فدرال رزرو به اوج خود می رسد، احتمالاً برای مدت طولانی تری بالاتر باقی می مانند، بدون اینکه نرخ بهره تا سال 2024 کاهش یابد.

با این حال، این یک الگوی بازگشتی است که می‌تواند شاهد بازگشت قیمت به مقیاس فیبوناچی از اولین مقطع حمایتی در روزهای آینده باشد.

نمودار دلار آمریکا، DXY، H1 و H4

DXY در حال حاضر بسیار پایین تر از خط روند شمارنده است و یک M-formation را تشکیل داده است.

با این حال، تصویر ساعتی کمتر صعودی است و آزمایش علامت بازگشت میانگین 50 درصدی می‌تواند قبل از پایان هفته منجر به یک حرکت نزولی دیگر شود. از سوی دیگر، سود گرفتن در آستانه آخر هفته می تواند تضمین کند و دلار آمریکا را در حول و حوش حمایت فعلی 107.50/108.20 و تا 109.00 در لبه پرتگاه معلق نگه دارد:

با تقاضای سرکوب‌شده برای ریسک، سرمایه‌گذاران با این ایده مواجه شده‌اند که فدرال رزرو به گزارش واکنش نشان خواهد داد و در نتیجه آن‌ها از دلار آمریکا دور می‌شوند. در واقع، ملایم‌تر از حد انتظار CPI ایالات متحده، زمینه را برای دارایی‌های پرخطر تقویت کرده است، زیرا این داده‌ها به برخی سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهد که قیمت‌های مصرف‌کننده ممکن است در نهایت روند کاهشی خود را آغاز کرده باشند. در نتیجه، داده‌ها بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده را به زیر خطوط روند کلیدی فرستاد، با معیار 10 ساله که به 3.8387% رسید، پایین‌ترین میزان در حدود یک ماه گذشته – کاهش شکاف بین بازدهی بدهی ایالات متحده و دولت خارجی که جذابیت دلار را کاهش داده است.

روز پنجشنبه، لورتا مستر، رئیس کلولند فدرال رزرو در معاملات اخیر صحبت کرد و در مورد داده های CPI اظهار نظر کرد. او گفت: “گزارش صبح امروز CPI همچنین نشان دهنده کاهشی در تورم کلی و اصلی است”، اما افزود: پیش بینی تورم همچنان خطرات صعودی دارد. این نوع لفاظی بازار را به این فکر می‌کند که حتی زمانی که نرخ‌های سیاست فدرال رزرو به اوج خود می‌رسد، احتمالاً برای مدت طولانی‌تری بالاتر باقی می‌مانند.

همانطور که نمودارهای زیر نشان می دهد، دلار آمریکا به سطح حمایت بحرانی فرستاده شده است. بازارها در مرحله هیستری به دلیل انتشار یک تورم هستند که انتظارات را در روز پنج شنبه کاهش داد. با کاهش قیمت کالاها و کاهش تورم قیمت خدمات، تورم قیمت مصرف کننده در ماه اکتبر 0.3 درصد افزایش یافت. تورم قیمت مواد غذایی نیز تعدیل شد و در ماه سپتامبر 0.6 درصد در مقایسه با 0.8 درصد در ماه سپتامبر افزایش یافت.

به طور خلاصه، یک گزارش مشاغل دیگر و مجموعه دیگری از داده‌های تورم و خرده‌فروشی را قبل از جلسه 13 تا 14 دسامبر دریافت خواهیم کرد. اگر نشانه‌هایی از افزایش مجدد تورم یا تشدید خطرات ژئوپلیتیکی و کووید برای رشد جهانی وجود داشته باشد، ارز سبز می‌تواند یک بار دیگر به عنوان تمیزترین پیراهن در سبد لباس‌شویی دیده شود. تحلیلگران رابوبانک می‌گویند: «قدرت همزمان دلار، محدودیتی بر تجارت جهانی و رشد جهانی است که به تقاضا برای دلار بازخورد می‌کند». ممکن است دلار در حال نزدیک شدن به مراحل بعدی صعود خود باشد، اما به نظر ما خیلی زود است که انتظار داشته باشیم دلار آمریکا مسیر خود را معکوس کند.»

نمودار روزانه دلار آمریکا

در واقع، با نگاهی به نمودارها، شاخص دلار طی دو سال گذشته 3 درصد یا بیشتر افت کرده است و فقط روند صعودی خود را از سر گرفته است:

تحلیلگران بانک ANZ گفتند که انتظار دارند فدرال رزرو در ماه دسامبر و 25 واحد در ماه های فوریه و مارس نرخ ها را 50 واحد افزایش دهد و انتظار دارند در سه ماهه چهارم، سه ماهه چهارم، نرخ تورم اصلی کاهش یابد. “ما این مشخصات را حفظ می کنیم و می بینیم که نرخ وجوه فدرال به اوج 5.0٪ در سه ماهه اول می رسد.”


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-put-to-the-guillotine-but-plenty-to-live-on-for-202211102353