دلار آمریکا در آغاز جلسه تجاری ایالات متحده با ادامه بحث های مربوط به سقف بدهی افزایش داشت

دلار آمریکا (USD) در روز سه‌شنبه در حال افت است و پس از یک عملکرد ناامیدکننده در ابتدای هفته، در حال حفظ بردهای خود در آغاز جلسه معاملاتی ایالات متحده است. شاخص دلار آمریکا (DXY) تثبیت شده است و با توجه به اینکه سطح حمایت حیاتی در روز دوشنبه برگزار شد، انتظار می‌رود به بالاتر از آن ادامه دهد، در حالی که پس از ممنوعیت شرکت Micron، تولیدکننده تراشه آمریکایی، قیمت گذاری شده است و ژاپن و کره جنوبی مشتاق آن هستند. بیش از کسب و کار یک لحن مثبت ملایم خلاصه ای بود که در پایان روز اول مذاکرات در مورد سقف بدهی ایالات متحده در این هفته منتشر شد، در حالی که توافق هنوز ممکن است.

یورو با 57.6 درصد بیشترین وزن را در شاخص دارد و پس از آن ین (13.6 درصد)، پوند انگلیس (11.9 درصد)، CAD (9.1 درصد)، کرون (4.2 درصد) و CHF (3.6 درصد) قرار دارند. از این رو، کاهش شدید جفت یورو/دلار می‌تواند به افزایش شاخص دلار کمک کند، حتی اگر دلار آمریکا در برابر برخی از ارزهای دیگر سبد کاهش یابد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-pops-on-growing-debt-ceiling-impasse-and-asia-geopolitics-202305230958


اشتراک گذاری:

 • دلار آمریکا سودهای به دست آمده از معاملات آسیایی و اروپایی را در آغاز جلسه آمریکا حفظ می کند.
 • مذاکرات مربوط به سقف بدهی ایالات متحده و تنش های ژئوپلیتیکی ناشی از ممنوعیت شرکت میکرون توسط چین منجر به اقدامات بازار می شود.
 • شاخص دلار آمریکا از روز دوشنبه با زیان‌های متحمل شده برگشت، زیرا گرین‌بک به‌عنوان پناهگاه امن ملایمی عمل می‌کند که ارزش سهام در عقب است.
بخوانید:  USDCAD به بالاترین سطح جدید حرکت می کند

شاخص دلار آمریکا (DXY) هر دو میانگین متحرک 55 روزه و میانگین متحرک 100 روزه (SMA) را به ترتیب در 102.52 و 102.87 افزایش داده است. پشتیبانی روز دوشنبه برگزار شد و ادامه صعود را برای به چالش کشیدن 103.61، بالاترین رقم پنجشنبه گذشته، تایید می کند.

در جهت نزولی، 102.86 (SMA 100 روزه) به عنوان اولین سطح پشتیبانی برای اطمینان از این هم تراز می شود. در صورت خرابی، مشاهده کنید که DXY چگونه در SMA 55 روزه در 102.48 واکنش نشان می دهد تا هر رکود یا صعود بیشتر را ارزیابی کنید.

شاخص دلار آمریکا (DXY) چیست؟

در حالت صعودی، 105.76 (SMA 200 روزه) همچنان به عنوان هدف بزرگی عمل می کند که هدف صعودی بعدی در 104.00 (سطح روانی، سطح ایستا) به عنوان یک عنصر واسطه برای عبور از فضای باز عمل می کند.

در بخش داده‌های اقتصاد کلان، معامله‌گران برای اعداد خدماتی که از شاخص مدیران خرید (PMI) در ایالات متحده در ساعت 13:45 به وقت گرینویچ به دست می‌آیند، بسیار حساس خواهند بود. سوال اینجاست که آیا در محدوده مثبت بالای 50 باقی می ماند (زیر 50 امتیاز برای انقباض در فعالیت)، در حالی که عدد شاخص تولید فدرال رزرو ریچموند برای ماه می به طور خلاصه پس از آن (14:00 GMT) به معامله گران یک نقطه متریک خوب در به منظور ارزیابی موقعیت بعدی دلار آمریکا. از سوی دیگر، دستور کار سخنرانان فدرال رزرو بسیار سبک تر در روز سه شنبه و تنها لوگان فدرال رزرو در کنفرانسی درباره اختلالات مبتنی بر فناوری اظهارات خوشامدگویی ارائه کرد.

بخوانید:  دلار در کنار ترس از رکود اقتصادی افزایش یافت

خلاصه روزانه: دلار آمریکا در وضعیت خوبی برای جلسه ایالات متحده است

 • مبادلات پیش‌فرض اعتباری ایالات متحده (CDS) پس از رسیدن به بالاترین سطح در روز جمعه، دوباره جهش بیشتری می‌کنند.
 • منوچین وزیر خزانه داری سابق گفت که ایالات متحده از نزدیک به یک توافق بدهی نزدیک می شود، زیرا مذاکرات به روز دیگری کشیده می شود. در همین حال منوچین همچنین گفت که او می بیند که فدرال رزرو به نزدیکی می رسد یا در حال پیاده روی است در حالی که بازارها به اشتباه در کاهش نرخ های فدرال رزرو در اواخر سال جاری پایبند هستند.
 • معاملات آتی سهام ایالات متحده اندکی در قرمز هستند و VIX همچنان بدون تغییر در 17 تا روز دوشنبه است. پس از بسته شدن هانگ سنگ چین -1.25 درصد، سهام اروپا کاهش یافت.
 • دلار آمریکا بالاترین قیمت ماهانه جدیدی را در برابر یوان چین در 7.0670 چاپ کرد.
 • دیمون، مدیرعامل جی پی مورگان اظهار داشت که نرخ ها از اینجا بالاتر می رود و بازارها برای آن آماده نیستند.
 • جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا پس از گفتگو با کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تأیید کرد که یک پیش‌فرض از روی میز خارج شده است.
 • مک کارتی بیرون آمد و گفت که مذاکرات سازنده بود، اما هنوز توافقی حاصل نشده است. لحن بحث بهتر از قبل بود.
 • ایالات متحده در حال همکاری با متحدانی مانند کره جنوبی و ژاپن برای دور زدن هرگونه اختلال در عرضه تراشه پس از ممنوعیت تولید تراشه آمریکایی Micron در چین است.
 • در کنار نیل کشکاری، جیم بولارد، رئیس فدرال رزرو، از حداقل یک، ترجیحاً دو افزایش نرخ در روز دوشنبه حمایت کرد.
 • بازارها روز دوشنبه برای مدت کوتاهی با اظهار نظر کشکاری مبنی بر اینکه فدرال رزرو در صورت عدم پرداخت بدهی، اقتصاد ایالات متحده را نجات نمی دهد، متلاطم شد.
 • CME Group FedWatch Tool نشان می دهد که بازارها پس از اظهارنظرهای رئیس فدرال رزرو در روز جمعه، جرومی پاول، دوباره افزایش نرخ بهره را برای ژوئن قیمت گذاری کردند، در حالی که کاهش اولیه نرخ به جای ژوئیه قبل، تا سپتامبر به تعویق افتاده است.
 • بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده با 3.74 درصد معامله می شود و بالاترین قیمت ماه گذشته را نشان می دهد. این امر می تواند باعث شود که دلار آمریکا به سمت بالاتر و DXY بیشتر در رنگ سبز حرکت کند.
بخوانید:  تراز تجاری برزیل در ماه مارس 10.956 میلیارد بالاتر از انتظارات (9.05 میلیارد دلار) ثبت شد.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار آمریکا: معاشقه با بالاترین سطح هفته گذشته

شاخص دلار آمریکا، همچنین به عنوان DXY یا USDX شناخته می شود، یک شاخص معیار است که توسط فدرال رزرو ایالات متحده در سال 1973 ایجاد شد. DXY به طور گسترده به عنوان ابزاری برای اندازه گیری ارزش دلار آمریکا (USD) در بازارهای جهانی استفاده می شود. این شاخص با اندازه‌گیری عملکرد دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز خارجی، یورو، ین ژاپن (JPY)، کرون سوئد (SEK)، پوند بریتانیا (GBP)، فرانک سوئیس (CHF) و کانادا محاسبه می‌شود. دلار (CAD).