دلار آمریکا در آستانه FOMC دقیقه به تقویت خود ادامه می دهد

این مقاله را دوست دارید؟ با پاسخ دادن به این نظرسنجی ما را در بازخورد یاری کنید:


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-us-dollar-to-keep-strengthening-ahead-of-fomc-minutes-202301032009

در یک نکته مثبت، آلمان برآورد اولیه دسامبر را منتشر کرد شاخص هماهنگ قیمت های مصرف کننده (HICP)، که با سرعت سالانه 9.6 درصد، بسیار پایین تر از 10.7 درصد مورد انتظار افزایش یافت و از 11.3 درصد در نوامبر کاهش یافت.

کشورهای اتحادیه اروپا بر سر یک رویکرد هماهنگ به توافق رسیدند وضعیت COVID-19، بر اساس نشست کمیته امنیت بهداشت اتحادیه اروپا، از جمله پیامدهای افزایش سفر از چین.

EUR/USD در حدود 1.0550 معامله می شود و در چشم انداز گسترده تر، رکود اصلاح کننده به نظر می رسد. پوند با کاهش 1.1975 در برابر دلار، انعطاف پذیرترین بود. AUD/USD حدود 0.6730 معامله شد، در حالی که USD/CAD تا 1.3680 افزایش یافت. در نهایت، USD/JPY پس از معامله به پایین ترین سطح 129.49، روز را با تغییر کمی در حدود 130.70 به پایان رساند.

بازارهای مالی در ابتدای روز خوش‌بین بودند و سهام آسیایی در بحبوحه نشانه‌هایی که شیوع ویروس کرونا در چین به اوج خود رسیده است، افزایش یافت. امیدوار است که کشور به زودی آخرین رکود اقتصادی را که با توسعه جلسه کاهش یافته است، معکوس کند و شاخص‌های آسیایی در حدود سطوح افتتاحیه خود به پایان رسید. شاخص های اروپایی و آمریکایی نیز پیشرفت کردند، اگرچه وال استریت به سرعت مسیر خود را تغییر داد و روز را با قرمز به پایان رساند.

طلا تا 1850 دلار افزایش یافت و بعداً عقب نشینی کرد و روز را با افزایش حدود 1836 دلار در هر اونس به پایان رساند. قیمت نفت خام سقوط کرد و WTI در حدود 76.70 دلار در هر بشکه معامله شد.

بخوانید:  دلار قبل از شهادت پاول توسط رویترز کاهش یافت

آنچه در روز چهارشنبه 4 ژانویه باید رعایت کنید:

توجه به ایالات متحده معطوف می شود زیرا این کشور PMI تولید ISM و PMI را منتشر می کند صورتجلسه FOMC در روز چهارشنبه.

نبرد اتریوم و بیت کوین همچنان ادامه دارد زیرا ETH فرصت های سرمایه گذاری بیشتری را به معامله گران ارائه می دهد


دلار آمریکا روز سه شنبه با انتقام بازگشت و در برابر همه رقبای اصلی خود افزایش یافت. دلار آمریکا روز خود را از روی عقب شروع کرد، اما در اوایل نشست اروپایی، جایگاه خود را به دست آورد و باعث توقف و تسریع بیشتر پیشرفت آن شد.