دلار آمریکا جهش کرد زیرا داده‌های PMI روایت رکود را تغییر می‌دهد

بازار اخیراً به دلیل رکود بیش از حد فدرال رزرو با پتانسیل فرود سخت دست و پنجه نرم می کند، اما فعالان بازار نیز باید شانس رشد اقتصاد را از طریق نرخ های 5 درصد بسنجند. یکی از حوزه‌های به‌ویژه توجه تازه‌ای را به خود جلب می‌کند – مسکن – زیرا جنگ‌های پیشنهادی در بخش‌هایی از ایالات متحده ظاهر می‌شوند. دیروز، DR Horton، سازنده خانه، قدرت در این بخش را برجسته کرد.

این تنها یک نقطه داده است و بسیاری از موارد دیگر وجود دارند که به ضعف فزاینده اشاره می‌کنند، اما مطمئناً این احتمال را افزایش می‌دهد که چرخه پیاده‌روی فدرال رزرو در 3 می به پایان نرسد. در حال حاضر قیمت گذاری شده است در یک شانس کوچک دیگر پس از آن در 14 ژوئن.

کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد کسب و کار در S&P Global Market Intelligence، گفت: «آخرین مطالعه نشان دهنده رشد تولید ناخالص داخلی با نرخ سالانه کمی بیش از 2 درصد است.

USD/JPY 10 دقیقه

روایت رکود امروز به دلیل PMI قوی ایالات متحده از سوی S&P Global تغییر کرد. داده‌های نظرسنجی یک شاخص آینده‌نگر است و اقتصادی را نشان می‌دهد که از ورشکستگی بانکی در ماه مارس آسیبی ندیده است. علاوه بر این، این گزارش بر افزایش فشار قیمت ها در بخش خدمات تاکید کرد.

خرس‌ها به راحتی تسلیم نمی‌شوند، اما عدم اطمینان در حال افزایش است و PMI از S&P Global شاخصی است که من دوست دارم.


منبع: https://www.forexlive.com/news/us-dollar-jumps-as-pmi-data-upends-recession-narrative-20230421/

بخوانید:  بوندس بانک: تورم اصلی در آلمان به اوج خود رسیده است