دلار آمریکا تحت تاثیر داده های ایالات متحده قرار گرفت، تصمیم RBA در آینده نزدیک است

داده‌های منتشر شده در روز دوشنبه نشان داد که بخش خدمات ایالات متحده همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد، البته با سرعت معتدل‌تری نسبت به ماه آوریل، به طوری که PMI خدمات ISM از 51.9 در آوریل به 50.3 در ماه می کاهش یافت. این قرائت کمتر از انتظار بازار 51.5 بود. شاخص اشتغال به زیر 50 کاهش یافت و شاخص قیمت های پرداخت شده از 59.6 به 56.2 کاهش یافت. این گزارش شواهدی مبنی بر کاهش تورم و فعالیت ملایم‌تر ارائه می‌کند و استدلال‌هایی را برای آن دسته از مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) که طرفدار توقف در نشست ژوئن هستند، ارائه می‌کند. بازدهی ایالات متحده پس از گزارش کاهش یافت و سپس زیان را کاهش داد. DXY در حدود ساعت 104.00 به پایان رسید، بسیار دور از 104.40 (بالای 5 ژوئن).


USD/CAD در حوالی 1.3440 حرکت کرد و در آستانه نشست روز چهارشنبه بانک مرکزی کانادا ثابت به نظر می رسد. لونی اوایل روز دوشنبه در بحبوحه افزایش قیمت نفت خام افزایش یافت اما پس از آن عقب نشینی کرد.

روغن قیمت ها پس از تجربه افزایش قابل توجهی که پس از اعلام عربستان سعودی مبنی بر کاهش بیشتر تولید در ماه ژوئیه، ثابت ماند. را WTI بشکه زیر 72.00 دلار به پایان رسید. طلا از منطقه 1940 دلاری به 1965 دلار افزایش یافت که تحت تاثیر ضعیف شدن دلار آمریکا و کاهش بازدهی افزایش یافت.

USD/CHF کاهش یافت و کمی بالای 0.9050 بسته شد. شاخص قیمت مصرف کننده در ماه می در سوئیس 0.3% افزایش یافت و نرخ سالانه از 2.6% به 2.2% کاهش یافت.

بخوانید:  USD/MXN سقوط کرد زیرا افزایش دیرهنگام احساسات ریسک از پزو مکزیک حمایت می کند

داده‌های اقتصادی منطقه یورو کمتر از حد انتظار بود (EZ PPI، Sentix Investor Confidence و HCOB PMI). پس از این ارقام، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا گفت که هیچ مدرک روشنی مبنی بر اوج گرفتن تورم اساسی وجود ندارد. یورو/دلار آمریکا از 1.0680، با تقویت دلار ضعیف تر، به 1.0720 بازگشت. روز سه‌شنبه، فروش خرده‌فروشی آوریل آلمان به پایان می‌رسد.

نظر مجلس ما این است که RBA سیاست را در 6 ژوئن ثابت نگه می دارد. این به سیاست گذاران اجازه می دهد تا گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول را که قرار است در 7 ژوئن منتشر شود جذب کنند و به آنها فرصت بیشتری برای ارزیابی تأثیر سیاست سختگیرانه تا به امروز بدهد. . با این اوصاف، ما انتظار داریم که سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تر در آینده در سال آینده تشدید شود و دلایل خوبی وجود دارد که گمان کنیم تصمیم سیاست این هفته یک تماس نزدیک خواهد بود.


اشتراک گذاری:

این مقاله را دوست دارید؟ با پاسخ دادن به این نظرسنجی ما را در بازخورد یاری کنید:


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-us-dollar-hit-by-us-data-rba-decision-looms-202306052055

NZD/USD اندکی افزایش یافت اما موقعیت خود را به خوبی بالای 0.6000 حفظ کرد. شاخص قیمت کالای ANZ روز سه‌شنبه قرار است و تصمیم RBA برای کیوی مهم است.

تحلیلگران رابوبانک نوشتند:

در اینجا چیزی است که باید در روز سه شنبه 6 ژوئن بدانید:

مهم‌ترین رویداد در طول نشست آسیایی، نشست بانک مرکزی استرالیا خواهد بود، جایی که ممکن است یک افزایش دیگر نرخ بهره اعلام شود. پیش از این نشست، ژاپن در مورد هزینه های مجلس گزارش می دهد، ANZ شاخص قیمت کالا را منتشر می کند، و استرالیا داده های موجودی حساب جاری سه ماهه اول را منتشر می کند.

بیت کوین پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار بایننس به دلیل اینکه این شرکت یک صرافی غیرقانونی را اداره می کند، سقوط کرد و سایر ارزهای دیجیتال را پایین کشید. BTC/USD 6 درصد از دست داد و به 25600 دلار کاهش یافت.

AUD/USD برای سومین روز متوالی افزایش یافت اما دوباره با مقاومت 0.6640 مواجه شد. بانک مرکزی استرالیا (RBA) تصمیم خود را روز سه شنبه اعلام خواهد کرد. اجماع بازار حاکی از آن است که بانک مرکزی با نرخ نقدی 3.85 درصد در حالت تعلیق باقی مانده است، اما به نظر می رسد یک تماس نزدیک باشد زیرا تحلیلگران هشدار می دهند که امکان افزایش 25 واحدی نرخ وجود دارد.

ین ژاپن با کاهش بازده اوراق قرضه دولتی و کاهش قیمت سهام در وال استریت، بهترین عملکرد را در میان شرکت‌های بزرگ داشت. USD/JPY از نزدیک 140.50 به 139.20 عقب نشینی کرد. ژاپن در روز سه شنبه هزینه های کلی خانوار را منتشر خواهد کرد.

روز دوشنبه، داده های اقتصادی از ایالات متحده بر دلار آمریکا تأثیر گذاشت و رشد روز جمعه را کاهش داد. آمارهای خوش‌بینانه اشتغال هفته گذشته گرین‌بک را تقویت کرده بود، اما روز دوشنبه، این اعداد در جهت مخالف قرار گرفتند و بر ارز تاثیر گذاشت. داوجونز 0.59 درصد از دست داد و نزدک 0.09 درصد کاهش یافت.