دلار آمریکا به دلیل تورم ملایم تر، مشاغل به اوج خود رسیده است – Barclays، Deutsche By Reuters

بارکلیز گفت: “خطر صعودی برای یورو شامل بهبود عرضه گاز و نفت به اندازه کافی است به طوری که احتمال کمبود دیگر عامل خطری برای محدود کردن تولید نیست.” تقویت

از سوی دیگر دویچه انتظار دارد که یورو در پایان سال با قیمت 1.05 دلار به پایان برسد.

از اواخر سپتامبر، حدود 8 درصد کاهش یافته است.

این منحنی از اواخر سپتامبر افزایش یافته است و در حال حاضر اسپرد در 4.4 واحد پایه است.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/us-dollar-has-peaked-due-to-softer-inflation-jobs-barclays-deutsche-2946014


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های صد دلاری آمریکا در این تصویر که در 7 فوریه 2011 در سئول گرفته شده است، دیده می شود. رویترز/لی جائه وون/عکس فایل

با این حال، بانک آلمانی خاطرنشان کرد که همچنان انتظار دارد یک بازار متلاطم برای دلار، با یک مسئله مهم: میزان و سرعت کاهش تورم ایالات متحده، یا کاهش کلی افزایش قیمت‌ها.

دویچه نوشت: «برای شروع یک روند نزولی بزرگ دلار، ما واقعاً به اطمینان بیشتری نیاز داریم که تورم ایالات متحده – و در نتیجه قیمت گذاری صندوق فدرال رزرو – به طور پایدار در حال کاهش است.

جدا از عوامل داخلی، بارکلیز گفت که بهبود وضعیت عرضه و تقاضای انرژی اروپا و همچنین انتظارات چین برای بازگشایی دلایل کافی برای کاهش بخشی از ریسکی است که دلار را در سال جاری حمایت کرده است.

بارکلیز نسبت به پیش بینی قبلی خود در سه ماهه اول سال 2023، کاهش ارزش دلار را در سه ماهه چهارم امسال پیش برد.

نیویورک (رویترز) – با توجه به شواهد فزاینده مبنی بر کاهش تورم و تضعیف بازار کار در بزرگترین اقتصاد جهان، دلار آمریکا ممکن است بالاترین سطح خود را در سال گذشته داشته باشد. بارکلی (LON:) و بانک دویچه (ETR:) در یادداشت های پژوهشی روز چهارشنبه نوشت.

دویچه شکل منحنی بازدهی ایالات متحده را دنبال می کند تا مشخص کند دلار به کجا می رود. این بانک گفت که منحنی بازدهی 5 ساله/30 ساله ایالات متحده باید به شدت افزایش یابد تا روند نزولی بزرگ دلار آغاز شود.

بانک بریتانیایی همچنین پیش‌بینی پایان سال 2022 خود را برای یورو/دلار به 1.03 دلار از برآورد قبلی خود 0.97 دلار تغییر داده است.