دلار آمریکا به دلیل تورم ملایم تر، مشاغل به اوج خود رسیده است – Barclays، Deutsche By Reuters

این منحنی از اواخر سپتامبر افزایش یافته است و در حال حاضر اسپرد در 4.4 واحد پایه است.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/us-dollar-has-peaked-due-to-softer-inflation-jobs-barclays-deutsche-2946014

بارکلیز نسبت به پیش بینی قبلی خود در سه ماهه اول سال 2023، کاهش ارزش دلار را در سه ماهه چهارم امسال پیش برد.

دویچه نوشت: «برای شروع یک روند نزولی بزرگ دلار، ما واقعاً به اطمینان بیشتری نیاز داریم که تورم ایالات متحده – و در نتیجه قیمت گذاری صندوق فدرال رزرو – به طور پایدار در حال کاهش است.

از سوی دیگر دویچه انتظار دارد که یورو در پایان سال با قیمت 1.05 دلار به پایان برسد.

بانک بریتانیایی همچنین پیش‌بینی پایان سال 2022 خود را برای یورو/دلار به 1.03 دلار از برآورد قبلی خود 0.97 دلار تغییر داده است.

نیویورک (رویترز) – با توجه به شواهد فزاینده مبنی بر کاهش تورم و تضعیف بازار کار در بزرگترین اقتصاد جهان، دلار آمریکا ممکن است بالاترین سطح خود را در سال گذشته داشته باشد. بارکلی (LON:) و بانک دویچه (ETR:) در یادداشت های پژوهشی روز چهارشنبه نوشت.

دویچه شکل منحنی بازدهی ایالات متحده را دنبال می کند تا مشخص کند دلار به کجا می رود. این بانک گفت که منحنی بازدهی 5 ساله/30 ساله ایالات متحده باید به شدت افزایش یابد تا روند نزولی بزرگ دلار آغاز شود.

با این حال، بانک آلمانی خاطرنشان کرد که همچنان انتظار دارد یک بازار متلاطم برای دلار، با یک مسئله مهم: میزان و سرعت کاهش تورم ایالات متحده، یا کاهش کلی افزایش قیمت‌ها.

جدا از عوامل داخلی، بارکلیز گفت که بهبود وضعیت عرضه و تقاضای انرژی اروپا و همچنین انتظارات چین برای بازگشایی دلایل کافی برای کاهش بخشی از ریسکی است که دلار را در سال جاری حمایت کرده است.

بخوانید:  دلار کانادا پس از کاهش پیش بینی های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، ضررهای خود را معکوس می کند


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های صد دلاری آمریکا در این تصویر که در 7 فوریه 2011 در سئول گرفته شده است، دیده می شود. رویترز/لی جائه وون/عکس فایل

از اواخر سپتامبر، حدود 8 درصد کاهش یافته است.

بارکلیز گفت: “خطر صعودی برای یورو شامل بهبود عرضه گاز و نفت به اندازه کافی است به طوری که احتمال کمبود دیگر عامل خطری برای محدود کردن تولید نیست.” تقویت