در حالی که بولتن ECB، داده های تورم ایالات متحده در حال انتشار است، EURUSD با برابری معاشقه می کند

با وجود معکوس شدن از خط مقاومت دو ماهه، در حدود 1.0065 تا زمان چاپ، خرس های EURUSD نیاز به اعتبارسنجی از اوج نوسان اوایل اکتبر، در 0.9999، برای سفت کردن چنگال ها دارند.

با نگاهی به آینده، بولتن اقتصادی ماهانه بانک مرکزی اروپا (ECB) اولین کاتالیزوری خواهد بود که معامله گران EURUSD باید در میان ترس های قریب الوقوع از کند شدن رشد اقتصادی و آمادگی سیاست گذاران برای نرخ های بالاتر و همچنین انقباض کمی (QT) مراقب آن باشند. پس از آن، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای ماه اکتبر بسیار مهم خواهد بود، زیرا پیش بینی ها نشان می دهد که CPI سرفصل از 8.2٪ قبل به 8.0٪ سالانه کاهش می یابد، در حالی که CPI مهم تر ممکن است تقریباً بدون تغییر در نزدیکی 6.5٪ در مقایسه با 6.6٪ باقی بماند. قرائت های قبلی

اگرچه، فدرال رزرو قبلی بسیار مضحک بود و خریداران دلار آمریکا را به چالش کشید زیرا جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک (فدرال رزرو) قبلاً گفته بود که انتظارات نسبتاً پایدار تورمی بلندمدت خبر خوبی است. در همین راستا، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند نیز اشاره کرد که مبارزه فدرال رزرو با تورم ممکن است منجر به رکود در اقتصاد ایالات متحده شود، اما این خطری است که فدرال رزرو باید آن را بپذیرد.

به نظر می‌رسد که سرفصل‌های مرتبط با روسیه نیز از آخرین خوش‌بینی محتاطانه و بررسی خرس‌های EURUSD حمایت می‌کنند، زیرا به نظر می‌رسد روسیه از تنها پایتخت منطقه‌ای اوکراین که تصرف شده، یعنی خرسون، عقب‌نشینی می‌کند. علاوه بر این، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور کمتر احتمال دارد در اجلاس سران G-20 در بالی که از 15 نوامبر آغاز می‌شود، شرکت کند. علاوه بر این، کاهش جزئی در تعداد روزانه کووید در چین، از 1294 به 1133 در سرزمین اصلی، به امیدهای دموکرات‌ها برای دستیابی به موفقیت می‌پیوندد. سهم قدرت اصلی در انتخابات میان دوره ای ایالات متحده برای کمک به نفع خوش بینان.

EURUSD به درستی اضطراب بازار را قبل از داده های کلیدی تورم ایالات متحده در اوایل پنجشنبه به تصویر می کشد. با انجام این کار، جفت ارز اصلی جهش اصلاحی اواخر چهارشنبه از 0.9992 را محو می کند. شایان ذکر است که قیمت از بالاترین قیمت دو ماهه روز قبل در میان یک حالت ریسک-off گسترده تغییر کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eurusd-flirts-with-parity-as-ecb-bulletin-us-inflation-data-loom-202211100237

بر اساس داده های فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED)، انتظارات پایین تر از تورم ایالات متحده، بر اساس نرخ تورم سربه سر 5 ساله و 10 ساله، بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد.

در میان این بازی‌ها، S&P 500 Futures 0.20% سود روزانه نزدیک به 3765 را چاپ می‌کند، پس از اینکه بیشترین کاهش را در یک هفته داشته است، در حالی که بازدهی 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده روند نزولی دو روزه را حداکثر تا 4.10% متوقف می‌کند. با این حال، معیارهای وال استریت در روز گذشته در بحبوحه ترس از بن بست دولت ایالات متحده و همچنین مشکلات ناشی از کووید در چین، یک روند صعودی سه روزه را تجربه کردند.

برعکس، آخرین نظرسنجی بانک مرکزی اروپا (ECB) در مورد انتظارات مصرف‌کننده از تورم بیان می‌کند: «پس از افزایش نرخ تورم HICP به بالای 2 درصد در جولای 2021، تصورات و انتظارات مصرف‌کنندگان از تورم نیز شروع به افزایش کرد.»

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش CPI اکتبر ایالات متحده: دلار آمریکا در اثر افزایش ریسک ناشی از CPI تضعیف می‌شود

تحلیل فنی

  • EURUSD پس از بازگشت از بالاترین سطح دو ماهه، عقب نشینی اواخر، با مشکل مواجه شد.
  • عناوین مختلف پیرامون کاتالیزورهای ریسک کلیدی، عمدتاً فدز اسپیک، خریداران را امیدوار نگه می‌دارد.
  • انتظارات تورمی ایالات متحده کاهش می یابد، اما انتظارات مربوط به منطقه یورو در اواخر سال جاری ثابت مانده است.
  • اگر بولتن ECB ترس از رکود اقتصادی را با سایه روشن‌تر نشان دهد، گاوها می‌توانند به احتمال زیاد CPI آمریکا ملایم‌تر را برای اکتبر تشویق کنند.

با این حال، آخرین عقب‌نشینی نقل قول می‌تواند به اظهارات نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس (فدرال رزرو) مرتبط باشد، زیرا او به نقل از رویترز گفت: “ما آنچه را که باید انجام دهیم تا تورم را کاهش دهیم، انجام خواهیم داد.”