در حالی که بازارها به داده های CPI ایالات متحده نگاه می کنند، دلار آمریکا برای یافتن تقاضا تلاش می کند

دلار آمریکا (USD) در روز سه‌شنبه عقب‌نشینی می‌کند و در برابر رقبای اصلی خود تضعیف می‌شود، زیرا سرمایه‌گذاران برای داده‌های مورد انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) مارس از ایالات متحده آماده می‌شوند. شاخص دلار آمریکا که چهار روز معاملاتی قبلی را در محدوده مثبت بسته بود، به سمت 102.00 عقب نشینی کرد که نشان دهنده کمبود تقاضا برای ارز است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-loses-strength-ahead-of-key-us-cpi-data-202304111118

در شرایط شدید، فدرال رزرو همچنین می تواند دلار بیشتری چاپ کند و تسهیل کمی (QE) را اعمال کند. QE فرآیندی است که توسط آن فدرال رزرو به طور قابل ملاحظه ای جریان اعتبار را در یک سیستم مالی گیر کرده افزایش می دهد.
این یک اقدام سیاستی غیراستاندارد است که زمانی استفاده می‌شود که اعتبار خشک شود، زیرا بانک‌ها به یکدیگر وام نمی‌دهند (به دلیل ترس از نکول طرف مقابل). زمانی که صرفاً کاهش نرخ بهره بعید است به نتیجه لازم دست یابد، آخرین راه حل است. این سلاح منتخب فدرال رزرو برای مبارزه با بحران اعتباری بود که در طول بحران بزرگ مالی در سال 2008 رخ داد. این سلاح شامل چاپ دلارهای بیشتر توسط فدرال رزرو و استفاده از آنها برای خرید اوراق قرضه دولتی ایالات متحده عمدتاً از موسسات مالی است. QE معمولاً منجر به ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا می‌شود.

انقباض کمی چیست و چگونه بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟

پیش از تعطیلات آخر هفته، زمانی که سرمایه گذاران شروع به قیمت گذاری ۲۵ واحد پایه (bps) نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) در ماه مه کردند، دلار تقویت شد. با این حال، با عادی شدن شرایط معاملات پس از یک تعطیلات آخر هفته طولانی، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شروع به کاهش کرد و ادامه عملکرد بهتر از همتایان خود را برای دلار دشوار کرد. علاوه بر این، به نظر می‌رسد که بهبود روحیه ریسک وزن بیشتری را بر دوش دلار وارد می‌کند.

بخوانید:  با از بین رفتن حق بیمه بهشت ​​امن توسط Investing.com، ارزش دلار کاهش می یابد

محرک های بازار دیجست روزانه: شاخص دلار آمریکا در روز سه شنبه تحت فشار نزولی قرار گرفت

 • حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ایالات متحده در ماه مارس 236,000 افزایش یافت که اندکی کمتر از انتظار بازار 240,000 بود. چاپ فوریه 311000 از 311000 به 326000 افزایش یافت.
 • تورم دستمزد در ایالات متحده، همانطور که با میانگین درآمد ساعتی اندازه گیری شد، از 4.6 درصد در فوریه به 4.2 درصد در سال کاهش یافت. نرخ بیکاری به 3.5 درصد کاهش یافت و نرخ مشارکت نیروی کار از 62.5 درصد به 62.6 درصد بهبود یافت.
 • CME Group FedWatch Tool نشان می دهد که بازارها با احتمال 67 درصد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو 25 bps در ماه می، در مقایسه با 73 درصد در روز دوشنبه، قیمت گذاری می کنند.
 • برآورد مدل GDPNow بانک فدرال رزرو آتلانتا برای رشد واقعی تولید ناخالص داخلی (GDP) در سه ماهه اول در ایالات متحده از 1.5 درصد در 10 آوریل به 2.2 درصد افزایش یافت.
 • جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک روز دوشنبه استدلال کرد که سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو پشت مسائل مربوط به دو بانک سقوط کرده در ماه مارس نیست. روز سه‌شنبه، ویلیماس اذعان کرد که در صورت کاهش تورم، باید نرخ‌ها را کاهش دهند.
 • صندوق بین‌المللی پول در گزارش چشم‌انداز اقتصاد جهانی اعلام کرد که انتظار دارد تولید ناخالص داخلی واقعی جهانی (GDP) 2.8 درصد رشد کند که نسبت به گزارش ژانویه 2.9 درصد کاهش یافته است.
 • آخرین نظرسنجی مصرف کننده فدرال نیویورک نشان داد که انتظار تورم یک ساله از 4.2 درصد در ماه فوریه به 4.7 درصد در ماه مارس رسیده است.
 • نیل کشکاری رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، پاتریک هارکر رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا و آستن گولسبی رئیس فدرال رزرو شیکاگو روز سه شنبه سخنرانی خواهند کرد.
 • پیش بینی می شود که تورم در ایالات متحده، همانطور که توسط شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، از 6 درصد در فوریه به 5.2 درصد در ماه مارس کاهش یابد. انتظار می‌رود شاخص CPI اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را در بر نمی‌گیرد، در مقایسه با افزایش 0.5 درصدی ثبت‌شده در فوریه، 0.4 درصد به صورت ماهانه افزایش یابد.
بخوانید:  رشد تولید ناخالص داخلی کره جنوبی (QoQ) به پیش بینی ها (0.3٪) در سه ماهه سوم رسید.

تحلیل تکنیکال: احتمالاً دلار آمریکا در برابر یورو به تضعیف خود ادامه خواهد داد

دلار آمریکا (USD) واحد پول رسمی ایالات متحده آمریکا و واحد پول “عملی” تعداد قابل توجهی از کشورهای دیگر است که در آنها در کنار اسکناس های محلی در گردش است. این ارز پرمعامله ترین ارز در جهان است که بیش از 88 درصد از کل گردش ارز خارجی جهان یا به طور متوسط ​​6.6 تریلیون دلار در روز مبادلات را به خود اختصاص می دهد. داده ها از سال 2022
پس از جنگ جهانی دوم، دلار آمریکا از پوند انگلیس به عنوان ارز ذخیره جهان خارج شد. در بیشتر تاریخ خود، دلار آمریکا توسط طلا پشتیبانی می‌شد، تا اینکه توافقنامه برتون وودز در سال 1971 که استاندارد طلا از بین رفت.

تصمیمات فدرال رزرو چگونه بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟

در جهت نزولی، 1.0830 (SMA 20 روزه) به عنوان حمایت اول قبل از 1.0800 (سطح روانی)، 1.0740 (SMA 50 روزه) و 1.0700 (SMA 100 روزه) همسو می شود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) چیست؟

شاخص دلار آمریکا، همچنین به عنوان DXY یا USDX شناخته می شود، یک شاخص معیار است که توسط فدرال رزرو ایالات متحده در سال 1973 ایجاد شد. DXY به طور گسترده به عنوان ابزاری برای اندازه گیری ارزش دلار آمریکا (USD) در بازارهای جهانی استفاده می شود. این شاخص با اندازه‌گیری عملکرد دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز خارجی، یورو، ین ژاپن (JPY)، کرون سوئد (SEK)، پوند بریتانیا (GBP)، فرانک سوئیس (CHF) و کانادا محاسبه می‌شود. دلار (CAD).


اشتراک گذاری:

 • پس از تعطیلات عید پاک، دلار آمریکا در برابر رقبای اصلی خود تضعیف شد.
 • EUR/USD علیرغم آخرین عقب نشینی، بالاتر از پشتیبانی کلیدی باقی می ماند.
 • داده های CPI مارس از ایالات متحده می تواند به طور قابل توجهی بر ارزش دلار آمریکا تأثیر بگذارد.
بخوانید:  EUR/USD در حدود 1.0260 نوسان می کند، به نظر می رسد صعودی به نظر می رسد با کاهش ضربه ریسک

در صورتی که EUR/USD بالای 1.0900 تثبیت شود، احتمالاً قبل از هدف قرار دادن 1.1000 (نقطه پایان آخرین روند صعودی، سطح روانی) و 1.1035 (بالاترین سطح چند ماهه در اوایل فوریه) با مقاومت در 1.0950 (سطح ایستا) مواجه خواهد شد.

تحلیلگران TD Securities می‌گویند با پیش‌بینی تأثیر بالقوه داده‌های CPI ایالات متحده بر دلار، «روند نزولی دلار ممکن است در کوتاه‌مدت کمی متوقف شود، که به کمک انتظارات فدرال رزرو در ماه آینده افزایش خواهد یافت». با این حال، بسیاری از موارد به انتشار داده های کوتاه مدت، به ویژه چاپ CPI مارس بستگی دارد.

مهمترین عامل منفرد تأثیرگذار بر ارزش دلار آمریکا، سیاست پولی است که توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) شکل می گیرد. فدرال رزرو دو وظیفه دارد: دستیابی به ثبات قیمت (کنترل تورم) و ایجاد اشتغال کامل. ابزار اصلی آن برای دستیابی به این دو هدف، تعدیل نرخ بهره است.
زمانی که قیمت ها خیلی سریع افزایش می یابند و تورم بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو است، فدرال رزرو نرخ ها را افزایش می دهد که به ارزش دلار کمک می کند. زمانی که تورم به زیر 2 درصد می‌رسد یا نرخ بیکاری خیلی بالا می‌رود، فدرال رزرو ممکن است نرخ‌های بهره را کاهش دهد که بر گرین‌بک تأثیر می‌گذارد.

تسهیل کمی چیست و چگونه بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟

یورو با 57.6 درصد بیشترین وزن را در شاخص دارد و پس از آن ین (13.6 درصد)، پوند انگلیس (11.9 درصد)، CAD (9.1 درصد)، کرون (4.2 درصد) و CHF (3.6 درصد) قرار دارند. از این رو، کاهش شدید جفت یورو/دلار می‌تواند به افزایش شاخص دلار کمک کند، حتی اگر دلار آمریکا در برابر برخی از ارزهای دیگر سبد کاهش یابد.

EUR/USD در دو روز معاملاتی قبلی در محدوده منفی بسته شد و در اواخر روز دوشنبه در 1.0830 به پایین ترین سطح خود در یک هفته گذشته رسید. با این حال، این جفت ارز روز سه‌شنبه توانست کشش خود را بازیابد و به بالای منطقه 1.0900 صعود کند. چشم انداز فنی کوتاه مدت این جفت ارز با شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه بالای 50 صعودی باقی می ماند. علاوه بر این، EUR/USD پس از رسیدن به میانگین متحرک ساده 20 روزه جهت خود را معکوس کرده است. ، که در حال حاضر به عنوان پشتیبانی فوری در 1.0830 تراز شده است.

سوالات متداول دلار آمریکا

دلار آمریکا چیست؟

انقباض کمی (QT) فرآیندی معکوس است که به موجب آن فدرال رزرو خرید اوراق قرضه از موسسات مالی را متوقف می‌کند و اصل اوراق قرضه‌ای را که در سررسید نگهداری می‌کند، مجدداً سرمایه‌گذاری نمی‌کند. معمولا برای دلار آمریکا مثبت است.