در حالی که اعضای فدرال رزرو در مورد نرخ‌های بالاتر صحبت می‌کنند توسط Investing.com، دلار پس از یک هفته سخت و افتضاح به عقب برگشت

Investing.com — دلار پس از سقوط هفته گذشته، هفته را از دوشنبه پس از سقوط در هفته گذشته آغاز کرد، و شرط‌های اخیر را تقویت کرد که ضعف در دلار احتمالا معکوس خواهد شد زیرا مقامات فدرال رزرو همچنان به مخالفت با ایده توقف زودتر از دیرتر ادامه می‌دهند. پیاده روی

نایب رئیس فدرال رزرو گفت: «فکر می‌کنم آنچه واقعاً مهم است که تأکید کنیم این است که کارهای زیادی انجام داده‌ایم، اما کارهای بیشتری هم در زمینه افزایش نرخ‌ها و هم برای حفظ محدودیت برای کاهش تورم به 2 درصد در طول زمان داریم».

ضعف اخیر دلار همزمان با افت بازدهی خزانه داری بوده است زیرا سرمایه گذاران در سیاست پولی کمتر تندروانه فدرال رزرو قیمت گذاری می کنند، اما برخی هشدار می دهند که اوج بازدهی خزانه داری هنوز به پایان نرسیده است.

کلر با اشاره به بالاترین سطح 52 هفته اخیر در حدود 4.3 درصد، می‌گوید که بعید به نظر می‌رسد که اوج را ثابت کند، زیرا برای پیروزی در نبرد با تورم خیلی زود است و احتمالاً نرخ‌های افزایش فدرال رزرو را برای مدت طولانی‌تر از انتظار بسیاری حفظ می‌کند.

دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی متشکل از شش ارز اصلی ارزیابی می کند، با 0.51 درصد افزایش به 106.71 رسید. دلار در هفته گذشته 4 درصد کاهش یافت.

“[W]هنوز فکر می‌کنم چشم‌انداز پایه احتمالاً دارای فعالیت نسبتاً انعطاف‌پذیر ایالات متحده، و چرخه پیاده‌روی طولانی‌تر فدرال رزرو، با تعداد کمی جایگزین با کیفیت بالا در میان شرکت‌های بزرگ است.

این اظهارات همان چیزی بود که برخی در وال استریت بر آن تاکید کردند: راه کاهش تورم و بنابراین، چرخش فدرال هنوز فاصله زیادی دارد.

کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو با تاکید بر اینکه تشدید سیاست پولی «در یکی دو جلسه بعدی خاتمه نمی‌یابد»، از شرط‌بندی سرمایه‌گذاران برای توقف افزایش نرخ‌ها عقب نشینی کرد.

نوشته یاسین ابراهیم

لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو، چشم انداز افزایش نرخ بهره را کاهش داد و گفت که “به زودی حرکت به سمت سرعت آهسته تر افزایش مناسب خواهد بود”، اما از اعلام توقف متوقف شد.

خیلی زود است که به سمت خروجی حرکت کنیم. گلدمن ساکس در یادداشت اخیر خود پس از فراخوانی برای معکوس شدن کاهش ارزش دلار، گفت: هنوز راه طولانی‌تری برای رسیدن به سطوح تورم قابل قبول‌تر در پیش است و برخی از بزرگترین شگفتی‌های این ماه ماندگار نیستند.

“من فکر می کنم اگر بر اساس این یک عدد تورمی که مشاهده می شود، خوش بین باشید [last] کلر گفت، در هفته، احتمالاً وقتی تورم را افزایش می‌دهیم، گرفتار جنبه‌های اشتباه مسائل می‌شوید.


© رویترز

او افزود: «فدرال رزرو بدیهی است که نرخ بهره را در دسامبر افزایش می دهد و من فکر می کنم که در سه ماهه اول سال آینده شاهد افزایش نرخ بهره خواهیم بود… فکر می کنم به طور کلی نرخ ها بالاتر می رود.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-fights-back-after-rough-and-tumble-week-as-fed-members-talk-up-higher-rates-2943729

دیوید کلر در StockCharts.com در مصاحبه اخیر با یاسین ابراهیم از Investing.com گفت: “من فکر نمی کنم که نرخ ها به اوج خود رسیده باشند.”