در آستانه انتشار آمارهای کلیدی تورم، دلار همچنان به تضعیف خود ادامه می دهد

GBP/USD دومین روز معاملاتی متوالی را در محدوده مثبت بسته و در روز سه‌شنبه فراتر از 1.1700 صعود کرد. پوند انگلیس از جریان های ریسک سود می برد و شاخص FTSE 100 انگلیس پس از زنگ افتتاحیه اندکی افزایش یافته است.

دلار آمریکا روز سه‌شنبه برای بازگشت به بازار کار دشواری را پشت سر می‌گذارد، زیرا شاخص دلار آمریکا در محدوده منفی نزدیک به 108.00 در اوایل جلسه اروپا معامله می‌شود. اداره آمار کار ایالات متحده، داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اوت را در اواخر جلسه منتشر خواهد کرد، زیرا بازارها تقریباً به طور کامل قیمت را در 75 واحد پایه (bps) دیگر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر نشان می دهند. سند اقتصادی اروپا شامل بررسی احساسات ZEW برای منطقه یورو و آلمان خواهد بود.

یورو/دلار آمریکا بالاترین بسته شدن روزانه خود را در سه هفته گذشته بالای 1.0100 در روز دوشنبه ثبت کرد و در اوایل سه شنبه به روند صعودی خود ادامه داد. این جفت آخرین بار در محدوده مثبت نزدیک به 1.0150 معامله شد. نظرات شاهین از مقامات بانک مرکزی اروپا به ارز مشترک کمک می کند تا جایگاه خود را حفظ کند.

تغییر مثبتی که در احساس ریسک مشاهده شد به دلار اجازه نداد در برابر رقبای خود انعطاف پذیر بماند. بازارها خوشبین هستند که تورم در ایالات متحده ممکن است به اوج خود رسیده باشد و آخرین عناوین مربوط به جنگ روسیه و اوکراین به موفقیت اوکراین در ضد حمله خود اشاره می کند. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، اواخر دوشنبه گفت که نیروهای اوکراینی “پیشرفت قابل توجهی” داشته اند و استدلال کرد که روسیه می تواند و باید با توجه به بهایی که می پردازد، جنگ را متوقف کند. قیمت‌های آتی شاخص سهام ایالات متحده بین 0.4 تا 0.5 درصد افزایش یافته است که نشان می‌دهد شاخص‌های اصلی وال استریت پس از افزایش بیش از 1 درصدی در روز دوشنبه، می‌توانند به رشد خود ادامه دهند.

بخوانید:  NZDUSD به زیر MA های همگرا 100/200 روزه خود می شکند. فروشندگان کنترل روزانه را به دست می گیرند.

بیت کوین روز دوشنبه 22000 دلار را پس گرفت و در روز سه شنبه وارد مرحله تجمیع شد. اتریوم در روز دوشنبه نزدیک به 3 درصد از دست داد و تقریباً آرام و نزدیک به 1700 دلار معامله شد.

طلا در روز دوشنبه به بالاترین حد خود در ماه سپتامبر به 1735 دلار رسید، اما در تلاش بود تا شتاب صعودی بیشتری را به دست آورد و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا نسبتاً ثابت در حدود 3.3 درصد باقی ماند. XAU/USD تا کنون در روز سه‌شنبه بالای 1720 دلار معامله می‌شود.

دارندگان اتریوم مراقب فورک اثبات کار پس از ادغام هستند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-dollar-continues-to-weaken-ahead-of-key-inflation-data-202209130818

پیش‌نمایش CPI ایالات متحده: دلار با انتظارات اصلی پایین صعود می‌کند، سه سناریو.

آنچه باید در روز سه شنبه 13 سپتامبر بدانید در اینجا آمده است:

با وجود ضعف گسترده دلار، USD/JPY به دلیل اینکه ین نتوانست سرمایه گذاران را در محیط ریسک مثبت بازار جذب کند، برای یافتن مسیر تلاش کرد. این جفت در اوایل روز سه‌شنبه در پشت پا باقی می‌ماند و آخرین بار با کاهش 0.3 درصدی در روز در 142.25 مشاهده شد.