درک رکود تورمی و چگونگی عبور سرمایه گذاران از آن

علاوه بر این، از آنجایی که دوره‌های رکود تورمی به ندرت اتفاق می‌افتد، نیازمند یک رویداد نادر است تا وضعیتی ایجاد کند که اقتصاد نتواند عملکرد خوبی داشته باشد و تورم بالا باشد.

مدیریت سرمایه گذاری در دوره رکود تورمی

این یک چالش برای آنها است زیرا بسیاری از چیزهایی که معمولاً در یک اقتصاد کندتر عملکرد مؤثری داشتند، به خوبی انجام نمی شوند. این گزینه ها و تصمیم های دشواری را در اختیار شما قرار می دهد.

هنوز مشخص نیست که آیا اقتصاد ایالات متحده قرار است با دومین رکود تورمی خود پس از اولین رکود در دهه 1970 مواجه شود یا خیر. با این حال، درک این موضوع حیاتی است وضعیت فعلی همراه با دوره قابل توجه رکود تورمی کشور در دهه 1970.

رکود تورمی توضیح داده شد

سرمایه گذاران در حال حاضر با دو باد مخالف روبرو هستند: تورم بالا و افزایش نرخ بهره. دو عاملی که دقیقاً به بازیگران بازار جهت روشنی برای اینکه سرمایه‌گذاری‌های خود را به کجا برسانند، ارائه نمی‌کنند.

در حالی که تورم در حال حاضر خیلی خوب به نظر نمی رسد، اقتصاد ایالات متحده امروز تا حد زیادی با آنچه در دهه 1970 بود متفاوت است. نشانه های بیشتر حرکت و قدرت از رکود.


منبع: https://forexlive.com/Education/understanding-stagflation-and-how-investors-can-navigate-it-20220909/

به همین دلیل بسیار مهم است که در تنظیم مجدد سبد سرمایه گذاری خود استراتژیک و محتاط باشید. به عنوان مثال، فرض کنید با یک تصمیم خرید مهم مانند خودرو روبرو هستید. در آن صورت، باید تعیین کنید که آیا می‌توانید خرید کالا را در جایی که ممکن است قیمت آن به طور موقت بالا باشد، به تعویق بیندازید یا به تعویق بیاندازید.

بخوانید:  شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده در ماه فوریه بالاتر از پیش بینی ها (66.4) به 67 رسید.

معمولاً وقتی قیمت‌ها به سرعت افزایش می‌یابند، تقاضای کل از عرضه کل بهتر عمل می‌کند و اقتصاد توسعه می‌یابد و در نتیجه تورم کششی تقاضا ایجاد می‌شود. در چنین شرایطی، مصرف کنندگان درآمد بیشتری دریافت می کنند که به نوبه خود باعث افزایش هزینه های آنها برای محصولات و خدمات می شود.

رکود تورمی غیر معمول است، اما اخیراً به عنوان یک موضوع گمانه زنی مطرح شده است. در ژوئن 2022، بانک جهانی هشدار داد که ریسک رکود تورمی افزایش یافته است زیرا رشد اقتصاد جهانی به شدت کاهش یافته است و تورم به بالاترین حد در چند دهه رسیده است.

همچنین باید خود را در مورد داده های اصلی و گزارش های خبری مرتبط به روز نگه دارید. به عنوان یک سرمایه گذار، باید انتظارات را به اندازه واقعیت ها در نظر بگیرید.

رکود تورمی یک رویداد نادر است که اقتصاد تا حدی “مرده در آب” است در حالی که نرخ تورم در حال افزایش است و بیکاری بسیار بالا است.

به عبارت دیگر، دوره رکود تورمی اقتصاد را در وضعیت نامساعدی قرار می دهد زیرا قدرت کلی هزینه را کاهش می دهد. قیمت‌های بالاتر را به این ترکیب اضافه کنید، و نتیجه آن با کاهش تدریجی ارزش پول مصرف‌کنندگان، اقتصاد را بیشتر تحت فشار قرار می‌دهد.

در نهایت، در حالی که انتظار می رود اقتصاد به طور گسترده ای کند یا حتی منقبض شود، شما باید به جای تغییرات گسترده تر به تغییرات جزئی در تخصیص دارایی خود توجه بیشتری داشته باشید. آرام و منطقی باشید و به برنامه پایبند باشید.

بخوانید:  بسته شدن هفتگی زیر 0.6200 پایین ترین سطح YTD را نشان می دهد

در طول رکود تورمی، شرایط معکوس می شود. عرضه کمتر قیمت‌ها را افزایش می‌دهد، اما مردم درآمد کافی برای خرج کردن ندارند و مقابله با قیمت‌های بالاتر را بسیار سخت می‌کند.

رکود تورمی اصطلاحی ترکیبی از دو واژه رکود و تورم رخ می دهد. در حالی که تعریف دقیقی ندارد، رکود تورمی اغلب زمانی مشاهده می شود که تورم در اقتصاد بالا باشد، در حالی که رشد اقتصادی شتاب خود را از دست می دهد و نرخ بیکاری نسبتاً بالا می ماند.