داوجونز پس از Fed Minutes کمی در قرمز باقی می ماند

AllianceBernstein در یادداشت مشتری در روز چهارشنبه استدلال می کند که بازار احتمالاً برای یافتن یک جهت مشخص در سه ماهه سوم دشوار خواهد بود. از منظر بازار، همانطور که در سه ماهه گذشته مشاهده کرده ایم، یک دوره پایدار رشد پایین تر از روند، دلیل احتیاط است اما نه وحشت. در غیاب فرود سخت، بازارها ممکن است برای حفظ حرکت در هر جهت تلاش کنند.

اخبار داو جونز: دقایق FOMC در روز چهارشنبه می‌تواند قیمت داو را هدایت کند

درک تانگ، اقتصاددان از LH Meyer انتظار دارد که این صورتجلسه مانع از این تصور شود که فدرال رزرو در نشست 26 جولای خود، نرخ وجوه بانک مرکزی را افزایش خواهد داد.

گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ژوئن بزرگترین تمرکز بر برنامه شاخص اقتصادی این هفته برای بازار ایالات متحده است. اجماع تحلیلگران انتظار دارد که در ماه ژوئن 225000 شغل جدید ایجاد شود که کاهش نسبتاً زیادی نسبت به غافلگیری افزایشی 339000 شغلی ماه می است. اجماع در ماه می در ابتدا 190000 نفر بود.

تمرکز روی رویداد بعدی در تقویم اقتصاد کلان، انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژوئن، با 225 هزار شغل اضافی به عنوان برآورد اقتصاددانان، معطوف نیست.

نمودار روزانه DJIA

سوالات متداول داو جونز

موسسه مدیریت تامین (ISM) همچنین PMI خدمات ایالات متحده خود را برای ماه ژوئن در روز پنجشنبه منتشر خواهد کرد. انتظار می‌رود نرخ 50.3 ماه می در ماه ژوئن به 51 برسد.


اشتراک گذاری:

  • شاخص DJIA در روز چهارشنبه پس از انتشار در رکود باقی می ماند صورتجلسه FOMC برای جلسه ژوئن.
  • 35500 همچنان هدف اولیه داو برای گاوها است.
  • گزارش مشاغل ژوئن ایالات متحده در روز جمعه با 225 هزار به عنوان برآورد اجماع منتشر می شود.

را میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) چهارشنبه بعد از آن در قرمز باقی می ماند رهایی صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) برای نشست ژوئن همچنان تصویری از نبرد ناتمام با نیروهای تورم را ترسیم می کند.

پنجشنبه همچنین شاهد انتشار Initial Jobless Claims برای ایالات متحده در هفته منتهی به 30 ژوئن خواهیم بود. این رقم 245,000 پیش بینی می شود که از 239,000 هفته قبل افزایش یافته است.

بخوانید:  PPI ژوئیه آلمان + 5.3٪ در مقابل + 0.6٪ متر در متر انتظار می رود

آنچه آنها در مورد بازار گفتند – الکس کینگ

صورتجلسه جلسه کمیته بازار آزاد فدرال – که در آن رؤسای فدرال رزرو تصمیم گرفتند نرخ بهره ایالات متحده را در 14 ژوئن بدون تغییر نگه دارند – در ساعت 18:00 به وقت گرینویچ روز چهارشنبه منتشر خواهد شد. این یادداشت‌ها به خارجی‌ها اجازه می‌دهد تا بحث بین اعضا را در مورد چگونگی تصمیم‌گیری در اواسط ژوئن مبنی بر ثابت نگه داشتن نرخ وجوه فدرال در محدوده بین 5 تا 5.25 درصد تجزیه و تحلیل کنند. این اولین جلسه ای بود که از زمانی که بانک مرکزی شروع به افزایش نرخ بهره در ده جلسه متوالی قبلی کرد، نرخ ها ثابت ماند.

بسیاری از نام‌های تک سهام در بخش‌های مالی و سایر بخش‌ها وجود دارند که الگوهای انباشتگی را در پایین‌ترین حد خود شکل می‌دهند، درست مانند سهام‌های فناوری در سه‌ماهه سوم و چهارم 2022 – ما پیش‌بینی می‌کنیم که Big Money این سهام را به مناطق نشانه‌گذاری خود در 2 سال آینده سوق دهد. -3 چهارم، هر چه اتفاق می افتد، شاخص ها را بیشتر می کشد.

پیش بینی داو جونز

نظریه داو روشی برای شناسایی روند اولیه بازار سهام است که توسط چارلز داو توسعه یافته است. یک گام کلیدی این است که جهت میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) و میانگین حمل و نقل داوجونز (DJTA) را مقایسه کنید و فقط روندهایی را دنبال کنید که هر دو در یک جهت حرکت می کنند. حجم یک معیار تاییدی است. این نظریه از عناصر تحلیل اوج و پایین استفاده می کند. تئوری داو سه مرحله روند را مطرح می کند: انباشت، زمانی که پول هوشمند شروع به خرید یا فروش می کند. مشارکت عمومی، زمانی که عموم مردم به آن ملحق شوند؛ و توزیع، زمانی که پول هوشمند خارج می شود.

الکس کینگ، یک استراتژیست سرمایه گذاری در تحقیقات سرمایه گذاری Cestrian، انتظار دارد داو در این هفته با چرخش به سمت نام های قدیمی در شاخص پیشرفت کند. او در مورد موضع بازار خود با Seeking Alpha در پایان ژوئن صحبت کرد.

با بازنگری در رشد تولید ناخالص داخلی سالانه سه ماهه اول ایالات متحده از 1.3% به 2% در اواخر هفته گذشته، به نظر می رسد یک شکست دیگر در گزارش مشاغل ژوئن تا حدودی محتمل باشد. ADP در روز پنجشنبه قبل از انتشار لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه به بازار اشاره خواهد کرد. گزارش تغییر اشتغال ADP برای ماه ژوئن در این هفته بازنگری شده است. پیش‌بینی اجماع اخیراً 180000 بود، اما از آن زمان به 228000 افزایش یافته است. در ماه می، ADP افزایش مثبت 278000 شغل را گزارش کرد.

بخوانید:  ژاپن کنترل های مرزی مرتبط با کووید را کاهش می دهد

شکست 34600 به گاوها اجازه می دهد تا به هدف بعدی در 35500 حرکت کنند. این سطح بالاترین محدوده مقاومتی است که از 35350 افزایش یافته است که در مارس و آوریل 2022 مانع از حرکت صعودی قیمت شد.

ابزار CME FedWatch که بسیار دنبال می شود در حال حاضر 87 درصد احتمال دارد که بانک مرکزی نرخ وجوه فدرال را تا 25 واحد پایه در اواخر این ماه افزایش دهد. به دلیل توانایی نرخ‌های بهره بالاتر در کاهش رشد اقتصادی از طریق افزایش هزینه‌های تامین مالی، این انتظار باید بر سهام تاثیر بسزایی داشته باشد.

اخبار داو جونز: لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی برای جمعه در دست بررسی است

در حالی که همه 18 عضو هیئت مدیره FOMC موافقت کردند که افزایش نرخ‌ها را در نشست ژوئن متوقف کنند، اما هر دو می‌گویند که انتظار دارند نرخ‌های بهره در آینده افزایش یابد تا تورم بالای فعلی را پایین بیاورد و مطابق با هدف فدرال رزرو (فدرال رزرو) باشد. تورم اصلی 2 درصد DJIA نتوانست واکنش زیادی نسبت به انتشار نشان دهد زیرا محتویات دقایق کم و بیش مطابق با انتظارات فعلی بازار بود و به معامله در حدود 34300 ادامه می دهد.

شاخص داو جونز از چهارشنبه در داخل منطقه مقاومتی از 34200 تا 34600 شروع می شود. این منطقه قیمت ها را حداقل هفت بار در هفت ماه گذشته کاهش داده است.

عوامل مختلف باعث ایجاد میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) می شود. عملکرد کل شرکت‌های جزء که در گزارش‌های سود فصلی شرکت آشکار می‌شود، اصلی‌ترین عملکرد است. داده های اقتصاد کلان ایالات متحده و جهانی نیز به دلیل تأثیر آن بر احساسات سرمایه گذاران کمک می کند. سطح نرخ بهره تعیین شده توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو)، همچنین بر DJIA تأثیر می گذارد زیرا بر هزینه اعتبار تأثیر می گذارد، که بسیاری از شرکت ها به شدت به آن وابسته هستند. بنابراین، تورم می تواند یک محرک اصلی و همچنین معیارهای دیگری باشد که بر تصمیمات فدرال رزرو تأثیر می گذارد.

بخوانید:  رویترز، بانک مرکزی برزیل قراردادهای سوآپ ارزی را که در ماه دسامبر منقضی می شود، لغو می کند

«پیاده‌روی ماه جولای مشخص نیست، اما بسیار نزدیک است، زیرا برای آن سخت‌تر می‌شود [the Fed] تانگ به بلومبرگ گفت: اگر آنها دو جلسه متوالی را پیاده روی نکنند، ادعا می کنند که چرخه پیاده روی هنوز زنده است.

به نظر می رسد به دلیل داده های ضعیف بخش خدمات خارج از چین، بازار روند کاهشی داشته باشد. شاخص مدیران خرید خدمات Caixin در ماه ژوئن در اوایل چهارشنبه 53.9 را نشان داد. در حالی که این عدد بالای 50 است و در نتیجه گسترش را نشان می دهد، بسیار کمتر از قرائت ماه قبل 57.1 بود. این امر بر بازار ایالات متحده تأثیر می گذارد زیرا به عنوان نشانه دیگری از شکست اقتصاد چین در خروج از رکود ناشی از همه گیری سال گذشته در نظر گرفته می شود.

در این میان، حمایت میان مدت تا بلندمدت از 32600 تا 32800 و از 31430 تا 31805 وجود دارد.

میانگین صنعتی داوجونز، یکی از قدیمی ترین شاخص های بورس در جهان، از 30 سهام پرمعامله در ایالات متحده تشکیل شده است. شاخص به جای وزندهی با ارزش، وزنی بر اساس قیمت دارد. با جمع کردن قیمت سهام تشکیل دهنده و تقسیم آنها بر ضریب فعلی 0.152 محاسبه می شود. این شاخص توسط چارلز داو، که همچنین وال استریت ژورنال را تأسیس کرد، تأسیس شد. در سال‌های بعد، به دلیل اینکه بر خلاف شاخص‌های گسترده‌تر مانند S&P 500، تنها 30 شرکت را دنبال می‌کند، به دلیل اینکه به اندازه کافی نماینده گسترده نیست، مورد انتقاد قرار گرفته است.

روش های مختلفی برای تجارت DJIA وجود دارد. یکی از آنها استفاده از ETF است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا DJIA را به عنوان یک اوراق بهادار واحد معامله کنند، به جای اینکه مجبور باشند سهام تمام 30 شرکت را بخرند. یک مثال برجسته، میانگین ETF صنعتی SPDR داوجونز (DIA) است. قراردادهای آتی DJIA معامله گران را قادر می سازد تا در مورد ارزش آتی شاخص حدس و گمان بپردازند و گزینه ها حق خرید یا فروش شاخص را با قیمت از پیش تعیین شده در آینده فراهم می کنند، اما نه تعهد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا سهمی از یک سبد متنوع از سهام DJIA را خریداری کنند و بنابراین در معرض شاخص کلی قرار می‌گیرند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/dow-jones-industrial-average-recap-djia-still-angling-toward-35-500-ahead-of-fomc-minutes-jobs-report-202307051213