داده های سفارشات کالاهای بادوام به مجموعه ای از داده های اقتصادی قوی برای ژانویه می افزاید – Wells Fargo

داده های منتشر شده در روز دوشنبه نشان داد که سفارشات کالاهای بادوام در ژانویه 4.5 درصد کاهش یافته است که بیش از افت 4 درصدی مورد انتظار است. تحلیلگران ولز فارگو خاطرنشان می کنند که علیرغم عنوان، این گزارش به مجموعه ای از داده های قوی برای ماه اضافه می کند.

یکی دیگر از سرفصل‌های سرفصل دوام‌ها، بازیابی Core Orders


اشتراک گذاری:

کاهش 4.5 درصدی سفارشات کالاهای بادوام در ماه ژانویه به همان اندازه که افزایش 5.1 درصدی در ماه دسامبر به اجزای هواپیماهای فرار مربوط می شود. در واقع، سفارش هواپیماهای غیردفاعی پس از افزایش 106 درصدی در ماه قبل، 55 درصد در ژانویه کاهش یافت.

از آنجایی که زنجیره‌های تامین کاهش یافته و تقاضای جدید کاهش یافته است، تولیدکنندگان توانسته‌اند سفارش‌ها را حذف کنند، در حالی که برخی از کسب‌وکارها احتمالاً سفارش‌های قبلی را با هم لغو کرده‌اند. تا جایی که شاهد ادامه کاهش تقاضا در ماه های آینده هستیم، آنقدر عقب ماندگی برای ادامه فعالیت وجود ندارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-durables-goods-orders-data-adds-to-a-string-of-strong-economic-data-for-january-wells-fargo-202302271602

«پیکاپ در کالاهای بادوام به مجموعه ای از داده های اقتصادی قوی برای ژانویه می افزاید. همه دسته‌های اصلی فراتر از تجهیزات حمل‌ونقل و ارتباطات، در ماه گذشته شاهد سفارش‌های پیکاپ بودند. رایانه‌ها بیشترین افزایش را داشتند که در طول ماه 7 درصد افزایش یافت، در حالی که تجهیزات ماشین‌آلات پس از افت 2.2 درصدی بیشتر در دسامبر، 1.6 درصد رشد را تجربه کردند.

بخوانید:  فرصت های شغلی JOLTS تغییر چندانی نداشت و در نوامبر به 10.45 میلیون رسید