خطوط هوایی در پیوند 4 روند مهم در سال 2023 قرار دارند


سهام خطوط هوایی امریکن امروز پس از افزایش 5.4 درصدی مورد توجه قرار گرفته است. این شروع سال قابل توجهی برای این شرکت بود که سهام آن از 12.72 دلار به 16.20 دلار رسیده است و اکنون در بهترین سطح از ژوئن معامله می شود.

سهام AAL

برای اقتصاد گسترده‌تر، خطوط هوایی امسال مکان خوبی برای تماشا هستند، زیرا آنها در پیوند با چند روند آزمایشی قرار دارند.

1) ترافیک هوایی

یاتا در این هفته گزارش داد که کل ترافیک هوایی در نوامبر 2022 نسبت به سال گذشته 41.3 درصد افزایش یافته است، اما هنوز تنها 75.3 درصد از سطوح قبل از همه گیری است.

با این حال امریکن ایرلاینز امروز اعلام کرد درآمد سه ماهه چهارم 16 تا 17 درصد نسبت به سه ماهه چهارم 2019 افزایش خواهد یافت، که بالاتر از راهنمایی قبلی 11 تا 13 درصد است، بیشتر این هزینه ها بالاتر است، اما به تقاضا اشاره می کند.

ما فقط چند هفته در سال 2023 اینجا بودیم، اما آنچه را که دیده‌ایم دوست داریم [in terms of bookings]رابرت ایسوم، مدیرعامل، امروز به CNBC گفت.

2) تجارت طبق معمول

نکته اصلی این همه گیری این بود که کار از خانه غالب خواهد شد و سفرهای کاری و کنفرانس ها مرده بودند. نه خیلی سریع. با بازگشت سفرهای کاری و فراخوانده شدن کارگران به دفتر، وضعیت عادی جدید شبیه به حالت عادی قدیمی است.

3) قدرت مصرف کننده

سفر هوایی برای لذت بردن، برای مصرف کنندگان در سرتاسر جهان یک لوکس است که به راحتی کنار گذاشته می شود. بخش اعظم تقاضای متوقف‌شده ناشی از همه‌گیری برطرف شده است و ما در حال حرکت به دنیای عادی‌تر پس از همه‌گیری هستیم که در آن اقتصاد عامل محرک در سفرهای هوایی است. نظرات امریکن ایرلاینز حداقل در حال حاضر به یک مصرف کننده آمریکایی سالم اشاره دارد. اگر یک نوبت در تفسیر خطوط هوایی وجود داشته باشد، این یک شاخص برجسته بزرگ است که مصرف کننده متوقف شده است. قابل ذکر است، ماه گذشته جت بلو در مورد رزرو خوشبین نبود.

4) تقاضای نفت

پیش‌بینی تقاضای نفت در سال جاری به دلیل ترس از رکود اقتصادی و تلاش‌های حفاظتی در اروپا دشوار است. جایی که به ویژه دشوار است، حمل و نقل هوایی است، جایی که در بازگشت به سطح تقاضا در سال 2019 به این معنی است که بازار نفت خام کمبود عرضه دارد. در اوایل این هفته، پیر اندوراند، اسطوره تجارت نفت هشدار داد که حمل و نقل هوایی منبع شگفتی افزایش تقاضا خواهد بود.

من فکر می‌کنم جایی که اکثر تحلیلگران پیش‌بینی‌های تقاضای نفت خود را اشتباه می‌دانند، مربوط به سوخت جت است. طبق تقاضای بی‌درنگ ریستاد، میانگین تقاضای سوخت جهانی 7 روزه گذشته در حال حاضر 1 میلیون بشکه در روز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و 550 کیلوبایت در روز بالاتر از سال 2022 است. میانگین و میانگین سال 2022، 2.2 میلیون میلیون در روز کمتر از میانگین سال 2019 بوده است نوشت.

فردا نتایج Q4 را از دلتا دریافت می کنیم، آنها قبلاً پیش بینی جهش 15 تا 20 درصدی در درآمد سال 2023.
منبع: https://www.forexlive.com/news/airlines-are-at-the-nexus-of-a-4-critical-trends-in-2023-20230112/