خطر کاهش بیشتر آن در کوتاه مدت وجود دارد – MUFG

«هفته پرنوسانی در بازار ارز بود. در نیمه اول هفته، دلار پیشرفت اخیر خود را به بالاترین سطح خود در برابر سایر ارزهای اصلی افزایش داد. یورو/دلار آمریکا روز سه شنبه به پایین ترین سطح سال اخیر تا به امروز یعنی 0.9864 رسید و پس از آن کابل به 1.1406 به پایین ترین سطح سال گذشته تا به امروز رسید، و USD/CNY و USD/JPY به ترتیب در روز چهارشنبه به 6.9799 و 144.99 به بالاترین حد خود در سال جدید رسیدند. پس از ثبت رکوردهای سال جدید تا به امروز، دلار در روزهای اخیر به شدت کاهش یافته است. این بزرگترین فروش برای شاخص دلار از ماه جولای بوده است.

عقب نشینی دلار آمریکا ما را نسبت به افزایش قیمت دلار در کوتاه مدت محتاط تر کرده است. ما متقاعد نشده‌ایم که این شروع یک بازگشت پایدارتر برای دلار است، اما این خطر وجود دارد که در کوتاه‌مدت کاهش بیشتری پیدا کند.

یکی از ریسک های بالقوه نزولی در هفته پیش رو برای دلار آمریکا، انتشار آخرین CPI ایالات متحده برای ماه اوت است. فدرال رزرو در حال حاضر گزارش ضعیف تر CPI ایالات متحده در ماه جولای را کم اهمیت جلوه داده است، اما یک گزارش ضعیف تر CPI برای ماه اوت می تواند انتظارات بازار را برای سومین افزایش متوالی 75bps در اواخر این ماه به چالش بکشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-there-is-a-risk-it-could-drop-further-in-the-near-term-mufg-202209091601

عقب نشینی اخیر دلار آمریکا، تحلیلگران بانک MUFG را نسبت به افزایش بیشتر دلار در کوتاه مدت محتاط تر می کند. آن‌ها هشدار می‌دهند که گزارش هفته آینده CPI ایالات متحده برای ماه اوت، خطر نزولی دیگری را برای USD ایجاد می‌کند.

بخوانید:  دلار پس از داده های ثابت تورم ایالات متحده توسط رویترز دوستانی پیدا می کند

نقل قول های کلیدی: