خطرات بخش بانکی برای دیکته کردن حرکات FX – MUFG

ریسک‌های جدید بخش بانکی که امروزه در اروپا آشکار است، بر پتانسیل مشکلات نقدینگی در بخش بانکی تاکید می‌کند که به مشکلات اعتباری برای بخش‌های اقتصاد واقعی تبدیل می‌شود. بدتر شدن پس‌زمینه همچنان به نفع ین است که بهترین ارز در ماه مارس است. اگرچه این ممکن است تکرار سال 2008 نباشد، ممکن است از بسیاری جهات هم قافیه باشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-banking-sector-risks-to-dictate-fx-moves-mufg-202303241930

اگر اعتماد به بانک‌های اروپایی همچنان رو به وخامت بگذارد، به نظر می‌رسد که اصلاح کمتر در یورو/دلار آمریکا می‌تواند فراتر از این باشد. علاوه بر این، هرچه بحران اعتماد گسترده‌تر شود، پیامدهای بیشتری برای رشد جهانی خواهد داشت و از این رو G10 FX بتای بالاتر نیز متضرر خواهد شد و انعطاف‌پذیری اخیر AUD و NZD می‌تواند شروع به تسلیم شدن کند.»

«با توجه به سقوط بازدهی جهانی در پشت این بحران جاری بخش بانکی، ین همچنان ثابت‌ترین عملکرد را دارد که بر ظهور مجدد ویژگی‌های سنتی‌تر امن ین تأکید می‌کند. ما انتظار داریم که این روند ادامه پیدا کند.»

پس از فروش مستمر دلار آمریکا، اکنون با افزایش ترس از مشکلات بخش بانکی در مقیاس وسیع‌تر، شاهد یک چرخش هستیم. ما یک عامل حمایتی برای EUR/USD را به عنوان انعطاف پذیری نسبی بانک های منطقه یورو در مقایسه با ایالات متحده برجسته کرده ایم که با عملکرد بهتر شاخص بانکی Euro Stoxx 600 برجسته شده است که در حال حاضر بر اساس سال تا به امروز تقریباً بدون تغییر است. بیش از 20 درصد کاهش برای S&P 500 معادل.»

بخوانید:  آزمایش کووید رئیس جمهور بایدن دوباره مثبت شد

تحلیلگران رابوبانک خاطرنشان کردند که بدتر شدن شرایط بازار همچنان به نفع ین ژاپن خواهد بود. آنها می بینند که فشارهای بخش بانکی همچنان ادامه خواهد داشت.

ریسک‌های بانکی در کانون توجه قرار دارند، اما حرکت‌های FX محدود شده است


اشتراک گذاری: