خریداران GBP/USD فعلاً همچنان در آنجا هستند

همانطور که گفته شد، مقاومت از بالا همچنان در سطوح کلیدی بالا دیده می شود، در حالی که نزولی نیز محدودتر به میانگین متحرک 200 روزه است که اشاره شد.

به این ترتیب، در نهایت چیزی باید ارائه شود، اما در حال حاضر، خریداران پوند/دلار آمریکا با وجود سقوط از هفته گذشته هنوز از آن خارج نشده اند. فروشندگان ممکن است پس از وقفه زیر میانگین متحرک 200 روزه، دوباره به سمت 1.2000 نگاه کنند، بنابراین در حال حاضر این خط در شن و ماسه است.


منبع: https://www.forexlive.com/news/gbpusd-buyers-continue-to-hang-in-there-for-now-20221220/

با بازگشت به پوند/دلار آمریکا، احساسات دلار در حال حاضر روی صندلی راننده باقی می‌ماند و بیشتر از آن، پس از اینکه BOJ اوایل امروز یک سورپرایز را به بازارها ارائه کرد، احساسات ریسک دوباره در جریان است.

یک BOE ضعیف‌تر و یک فدرال‌رزرو جنگ‌طلب‌تر به ایجاد لحن در هفته گذشته کمک کردند، با افت ارزش سهام همچنین به دلار کمک کرد تا پس از پایین‌تر بودن داده‌های CPI ایالات متحده تنها هفت روز پیش (در حال حاضر بسیار طولانی‌تر به نظر می‌رسد، نه؟) به خوبی بهبود یابد. این منجر به شکست شکست خورده برای صعود شد و قیمت به پایین‌تر از پایین‌ترین سطح آگوست در 1.2276-93 بازگشت و سطح نوسان فیب 50.0 پایین‌تر از سال گذشته بود که تقریباً در 1.2306 مشاهده شد.

این عقب نشینی منجر به عقب نشینی به سمت میانگین متحرک 200 روزه (خط آبی) در اوایل امروز شده است که در حال حاضر در 1.2088 مشاهده شده است. این امر در بحبوحه استحکام دلار در آسیا پس از عقب نشینی ریسک در BOJ رخ داد، اما اکنون شاهد افزایش این جفت ارز هستیم. این تغییر زمانی رخ می دهد که در بحبوحه بازگشت مناسب در فضای سهام در آستانه معاملات ایالات متحده، ارزش دلار کاهش می یابد.

بخوانید:  به نظر می رسد اوضاع قبل از معاملات اروپا رو به بهبود است