خریداران AUD/USD از پایین ترین سطح هفتگی عبور کردند و این جفت ارز را به سمت 0.6970s در مقابل دلار ضعیف کشاند.


  • دلار استرالیا با تولید ناخالص داخلی خوش‌بینانه چین و بهبود احساسات مصرف‌کننده استرالیا تقویت شد.
  • با بدتر شدن شرایط تجاری، شاخص تولید فدرال رزرو فدرال رزرو نیویورک سقوط کرد و گمانه زنی ها برای چرخش فدرال رزرو را تشدید کرد.
  • معامله گران AUD/USD به صحبت های فدرال رزرو، PPI ایالات متحده، فروش خرده فروشی و داده های اشتغال استرالیا چشم دوخته اند.

دلار استرالیا (AUD) در حال کاهش برخی از زیان های روز دوشنبه خود است و به دلیل عرضه دلار آمریکا (USD) در سراسر جهان، علیرغم حال و هوای ضعیف بازار در اطراف وال استریت، افزایش می یابد. درآمد شرکت‌های ایالات متحده احتمالاً در بحبوحه فقدان داده‌های سطح 1، احساسات بازار را هدایت می‌کند. در زمان نوشتن این مقاله، AUD/USD در 0.6974 معامله می شود.

AUD/USD صعود می کند اما به 0.7000 نمی رسد

وال استریت همچنان به از دست دادن قدرت خود ادامه می دهد، زیرا احساسات ترش می شود. طبق گزارش فدرال رزرو نیویورک (فدرال رزرو)، داده های ایالات متحده که قبل از باز شدن سهام بازار نقدی ایالات متحده منتشر شد، نشان داد که فعالیت های تولیدی در نیویورک در ژانویه به پایین ترین حد خود رسیده است. با بررسی این گزارش، فعالیت های تجاری به شدت کاهش یافت و شاخص با 22 واحد کاهش به 32.9- رسید. این گزارش نشان داد که سفارش‌ها و محموله‌های جدید به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، در حالی که زمان تحویل بدون تغییر بوده و موجودی‌ها بالاتر بوده است.

داده‌های نرم‌تر از حد انتظار باعث جهش جفت AUD/USD شد و به بالاترین سطح روزانه جدید 0.6993 رسید، قبل از اینکه برخی از افزایش‌های خود را دوباره دنبال کرد. در همین حال، شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دنبال می‌کند، 0.11 درصد کاهش یافت و به 102.448 رسید که با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا تضعیف شد.

در سمت استرالیا، داده‌های خوش‌بینانه از چین، عمدتاً تولید ناخالص داخلی (GDP) که از انتظارات 1.6% در 2.9% برای سه ماهه چهارم بالاتر بود، دلار استرالیا (AUD) را تقویت کرد. با توجه به داده‌های مبتنی بر سالانه، تولید ناخالص داخلی چین به 3 درصد رسید، بسیار کمتر از پیش‌بینی 5 درصدی حزب کمونیست، و 8.1 درصد از سال 2021 عقب افتاد.

اگرچه داده‌های چین برای کل سال ناامیدکننده بود، بازگشایی آن مورد تشویق سرمایه‌گذاران بازار قرار گرفته است، زیرا Hang Seng از ابتدای سال 2023 تقریباً 14 درصد افزایش یافته است. درصد در مقابل 3.0 درصد در دسامبر.

پیش از هفته، اسناد اقتصادی ایالات متحده، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، را در سه شنبه در میان سیم های خبری منتشر می کند. در روز چهارشنبه، تقویم شامل فروش خرده فروشی، قیمت های پرداخت شده توسط تولیدکنندگان (PPI) و صحبت های فدرال رزرو خواهد شد.

سطوح فنی کلیدی AUD/USD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-buyers-stepped-around-weekly-lows-dragging-the-pair-towards-06970s-on-weak-usd-202301171751