خرس USD/JPY پایین ترین قیمت 4 هفته اخیر را چاپ می کنداشتراک گذاری:

  • USD/JPY با سقوط بازدهی ایالات متحده از آسمان سقوط می کند.
  • بحران کردیت سوئیس بازارها را متلاطم کرده و از پناهگاه های امن حمایت می کند.

USD/JPY روز چهارشنبه به پایین‌ترین سطح 4 هفته‌ای سقوط کرد، در حالی که بازدهی آمریکا و اروپا در مواجهه با افت شاخص بانکی اروپا که در بزرگترین افت یک روزه خود در نزدیک به 13 ماه گذشته سقوط کرد، سقوط کرد. گزارش سالانه ۲۰۲۲ کردیت سوئیس روز سه‌شنبه منتشر شد و به «ضعف‌های مادی» در کنترل‌های داخلی خود بر گزارش‌های مالی اشاره کرد و اشاره کرد که هنوز مانع خروج مشتریان نشده است. این امر باعث فرار به سمت ایمنی در بازارهای مالی شده است و کاهش قیمت USD/JPY را کاهش داده است.

در زمان نوشتن، USD/JPY بیش از 0.7٪ انجام می شود، اما پایین ترین سطح روز که در 132.21 چاپ شده بود کاهش یافت. جفت ارز از بالاترین سطح 135.11 در جلسه اروپا سقوط کرد و در زمان نوشتن این مقاله در حدود 133.30 به معامله بازگشت. اسکناس های خزانه دو ساله در پنج روز گذشته 98 واحد افت داشته اند که بزرگترین افت از هفته دوشنبه سیاه در 19 اکتبر 1987 است.

اکنون بازارها با احتمال 80 درصدی برای افزایش 25 واحدی فدرال رزرو در هفته آینده قیمت گذاری می کنند. سرمایه گذاران نیز با احتمال 50 درصد بدون تغییر قیمت گذاری می کنند. علاوه بر این، معاملات آتی صندوق فدرال رزرو در دسامبر، که منعکس کننده نرخ یک شبه بانک ها برای وام دادن به یکدیگر است، در بازار نشانه ای به 3.62 درصد کاهش یافته است که انتظار دارد فدرال رزرو تا پایان سال، اگر نه قبل از آن، نرخ بهره را کاهش دهد.

نمودار هفتگی USD/JPY

قیمت در این اصلاحیه به ناحیه حمایت بالقوه برخورد می کند و به سمت اصلاح فیبوناچی 61.8 درصدی تکانه صعودی قیمت می رود. اگر یک ساختار صعودی در بازه زمانی پایین‌تر در طی چند جلسه و/یا روزهای آینده ظاهر شود، می‌توان یک روند صعودی ایجاد کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-bears-print-a-4-week-low-202303152021