خرس های دلار آمریکا علیرغم بازنشانی ریسک یک نفس نفس می کشند


در اینجا چیزی است که باید در روز جمعه 20 ژانویه بدانید:

این دلار آمریکا در حال لیسیدن زخم خود است، چیزی که به نظر می رسد یک هفته دیگر، به عنوان dovish فدرال رزرو آمریکا انتظارات همچنان ادامه دارد. نظرسنجی رویترز حاکی از آن است که اکثر اقتصاددانان انتظار دارند در سه ماهه اول سال جاری نرخ بهره ۲۵ واحد افزایش یابد و به دنبال آن چرخه انقباضی آن متوقف شود. احساس ریسک تا کنون در این جمعه در وضعیت بهتری قرار دارد، با این سهام آسیایی بهبود زمین در حالی که اس اند پی 500 آمریکا معاملات آتی 0.20 درصد در روز اضافه می شود. بازارها یک شبه از بسته شدن منفی وال استریت کنار می‌روند و سرمایه‌گذاران موقعیت خود را قبل از تعطیلات سال نو قمری در چین تعدیل می‌کنند. علاوه بر این، جهش مشترکان غول پخش جریانی ایالات متحده نتفلیکس به خوش بینی بازار افزود. نتفلیکس سال گذشته را با بیش از 230 میلیون مشترک جهانی به پایان رساند که بیش از انتظارات بازار بود.

جو خوش‌بینانه بازار بر اوراق قرضه دولتی ایالات متحده تأثیر می‌گذارد و انگیزه می‌دهد بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا برای تلاش برای جهش ملایم از فرورفتگی های چند ماهه. این USD/JPY این جفت ارز در بحبوحه بازدهی قوی تر و توقف روند نزولی دلار آمریکا به بالای 129.00 صعود می کند، اگرچه خود را حفظ کرده است. بانک ژاپن محدوده تصمیم گیری (BoJ)

در همین حال، سرمایه گذاران آخرین اظهار نظر سیاست گذاران فدرال رزرو را که از شنبه به «دوره خاموشی» فدرال رزرو می رود، ارزیابی می کنند. لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو، گفت: “حتی با تعدیل اخیر، تورم همچنان بالاست و سیاست ها باید برای مدتی به اندازه کافی محدود کننده باشد تا اطمینان حاصل شود که تورم به طور مداوم به 2 درصد باز می گردد.” در همین حال، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، گفت: “مقصد، نه سرعت، موضوع کلیدی برای سوال افزایش نرخ است.”

روز جمعه شاهد سخنرانی رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا و کبوتر پاتریک هارکر و فرماندار کریستوفر والر خواهیم بود و سیاستگذاران آخرین فرصت را پیش از اعلامیه سیاست پولی در 2 فوریه خواهند داشت.

AUD/USD و NZD/USD در حالی که U. در حال حفظ دستاوردهای بهبود اخیر خود هستندSD/CAD در بحبوحه جهش جزئی دلار و عقب نشینی در حدود 1.3450 ثابت معامله می شود. قیمت WTI. قیمت نفت آمریکا در بحبوحه خطرات رکود اقتصادی و افزایش ذخایر نفت خام EIA ایالات متحده افزایش می یابد.

یورو/دلار آمریکا در انتظار سخنرانی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) است. روز پنجشنبه، لاگارد گفت که “تورم بسیار بالاست” و بنابراین، بانک مرکزی “با افزایش نرخ ها مسیر خود را حفظ خواهد کرد” و انتظارات بازار از افزایش های کوچکتر نرخ بانک مرکزی اروپا را از بین می برد.

GBP/USD در عقب است و در اوایل جلسه آسیایی با ریجکت 1.2400 روبرو شده بود. سرمایه‌گذاران مشتاقانه منتظر داده‌های خرده‌فروشی بریتانیا هستند تا انگیزه معاملاتی جدید داشته باشند.

قیمت طلا در بحبوحه افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده از بالاترین سطح 9 ماهه 1,935 دلاری کاهش یافته است.

بیت کوین در محدوده باریکی درست زیر سطح 21000 دلار گیر کرده است، در حالی که در روز بسیار پایین تر است اتریوم در میان اخباری مبنی بر اینکه جنسیس وام دهنده کریپتو برای ورشکستگی اقدام می کند، از مرز 1500 دلار عبور می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-us-dollar-bears-take-a-breather-despite-risk-reset-202301200655