خرس روپیه با 80.00 معاشقه می کند زیرا FICCI پیش بینی تولید ناخالص داخلی هند را در سال مالی 23 کاهش می دهد.

در میان این بازی‌ها، معیارهای وال استریت محکم‌تر بسته شدند و بازدهی خزانه‌داری 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده بزرگترین افت روزانه در پنج هفته گذشته را رقم زد و یک واحد پایه (bps) کاهش یافت و حداکثر به 2.90 درصد رسید. گفته می شود، S&P 500 Futures تا زمان انتشار 0.45 درصد کاهش می یابد.

در ادامه، ارقام اولیه PMI تولید و خدمات جهانی S&P ایالات متحده برای ماه جولای برای معامله گران USD/INR، به ویژه پس از ECB و قبل از جلسه هفته آینده فدرال رزرو، بسیار مهم است. دلیل آن را نیز می‌توان به ترس‌های رکود اقتصادی و صحبت‌های پرخاشگرانه بانک مرکزی مرتبط دانست. انتظار می‌رود شاخص سهام تولیدی جهانی S&P ایالات متحده از 52.7 به 52.0 کاهش یابد، در حالی که همتای خدمات آن می‌تواند از 52.7 به 52.6 کاهش یابد. با این کار، PMI ترکیبی ممکن است از 52.3 قبلی به 51.7 کاهش یابد. با توجه به پیش‌بینی‌های ضعیف برای داده‌های ایالات متحده، دلار آمریکا ممکن است شاهد باد مخالف بیشتری باشد و همین امر می‌تواند قیمت USD/INR را در صورتی که ارقام واقعی با اجماع بازار مطابقت داشته باشد رام کند.

تحلیل فنی

در جاهای دیگر، شاخص دلار آمریکا (DXY) قیمت‌ها را افزایش می‌دهد تا بالاترین قیمت روزانه خود را در حدود 106.95 افزایش دهد که 0.35 درصد در روز افزایش یافته است، زیرا احساسات ضعیف به بازدهی کند می‌پیوندد تا به دلار کمک کند تا ضررهای اخیر را کاهش دهد. با این حال، DXY برای اولین باخت هفتگی در چهار هفته گذشته آماده می شود و در عین حال بازگشت 14 جولای را از بالاترین سطح دو دهه اخیر افزایش می دهد. ضعف قبلی دلار آمریکا را می‌توان به بازدهی خزانه‌داری آمریکا مرتبط دانست، زیرا کوپن‌های اوراق قرضه 10 ساله بزرگ‌ترین افت روزانه از اواسط ژوئن در روز پنج‌شنبه را رقم زدند و همچنین به دومین ضرر هفتگی متوالی چشم دوختند.

بخوانید:  تغییرات ذخایر نفت خام EIA ایالات متحده به 0.597 میلیون رسید که بالاتر از پیش بینی ها (0.583-M) در 7 آوریل بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-inr-price-news-rupee-bears-flirt-with-8000-as-ficci-cuts-indias-fy23-gdp-forecast-202207220443

از سوی دیگر، بدنه صنعت هند، فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت هند (FICCI) پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی این کشور را در نظرسنجی سه ماهه خود کاهش می‌دهد. به گزارش رویترز، بر اساس نظرسنجی نهاد صنعت پیشرو هند، انتظار می رود اقتصاد هند در سال مالی 2022/23 7 درصد رشد کند که کندتر از برآورد قبلی 7.4 درصد و پیش بینی بانک مرکزی 7.2 درصد است.

محدوده معاملاتی یک هفته ای بین 79.70 و 80.15 حرکت فوری USD/INR را محدود می کند. با این حال، خط مقاومت قبلی از اوایل ماه مارس، در 78.95 تا زمان انتشار، به نظر می رسد مهره ای سخت برای شکستن این جفت فروشندگان باشد.

  • USD/INR در حوالی بالای روز افزایش می یابد و در محدوده معاملات هفتگی 79.70-80.15 باقی می ماند.
  • FICCI پیش‌بینی رشد تولید ناخالص داخلی سال مالی 2023 هند را کاهش می‌دهد، سهام هند برای بهترین هفته از اواسط مارس آماده می‌شود.
  • PMI ایالات متحده، حرکت فدرال رزرو برای انگیزه جدید مهم خواهد بود.

USD/INR در اطراف بالای روزانه 79.90 دریبل می شود، زیرا دلار آمریکا ضررهای روز قبل را قبل از داده های کلیدی PMI در ماه جولای و همچنین کمیته بازار آزاد فدرال هفته آینده (FOMC) تثبیت می کند. شایان ذکر است که بهبود قیمت نفت و ترس از رکود اقتصادی هند نیز جفت روپیه هند (INR) را به سمت نشست روز جمعه اروپا سوق داده است.

با این حال، قیمت نفت خام WTI بزرگترین افت روزانه در هشت روز گذشته را در حدود 96.50 دلار تا زمان انتشار گزارش کرد.

بخوانید:  GBP/USD با تقویت دلار آمریکا به زیر 1.2450 سقوط کرد