خرس‌های XAU/USD در برابر گاوهای نر پایین‌تر از مقاومت اصلی روزانه قرار می‌گیرند

گاوهای نر از لحظه خود محروم شده اند و تمرکز بر روی نزولی است در حالی که در زیر یقه شکل گیری M روزانه قرار دارد، به شرح زیر:


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-bears-take-on-bulls-below-key-daily-resistance-202209131959

تحلیلگران TD Securities توضیح دادند: «در حالی که قیمت‌ها ضعیف هستند، عملکرد قیمت فلزات گرانبها هنوز با عملکرد تاریخی آن‌ها سازگار نیست، زیرا چرخه‌های پیاده‌گردی وارد رژیم نرخ‌های محدود می‌شوند». ما انتظار داریم ادامه جریان‌های خروجی مدیران پول و دارایی‌های ETF بر قیمت‌ها تأثیر بگذارد، که در نهایت فشار بر تعداد کمی از دفاتر خانوادگی و مغازه‌های تجاری اختصاصی را برای تسلیم شدن در برابر طول طلایی خود افزایش می‌دهد.»

تحلیل تکنیکال طلا

بازدهی دلار و اوراق قرضه هر دو به دنبال انتشار این داده ها افزایش یافت، زیرا انتظار می رود نرخ های بهره بالاتر در راه است و برای طلا نزولی است زیرا هیچ بازدهی ارائه نمی دهد. شاخص DXY، معیاری از دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزها، به بالاترین سطح 109.853 افزایش یافت در حالی که بازدهی اسکناس 10 ساله ایالات متحده به 3.460 درصد افزایش یافت، بیش از 1.8 درصد در روز.

با بزرگ‌نمایی، می‌توانیم ببینیم که هدف نزولی برای مدت زمان قابل‌توجهی یک سطح کلیدی بوده است:

قیمت طلا روز سه شنبه تحت فشار قرار گرفت و بیش از 1.3 درصد در روز کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله، فلز زرد در حال آزمایش سطح 1700 دلار است و تا کنون به پایین ترین سطح خود یعنی 1697.11 دلار رسیده است. بر اساس گزارش وزارت کار، قیمت‌های مصرف‌کننده به خوبی از انتظارات پیشی گرفت، تورم اساسی در میان افزایش هزینه‌های اجاره و مراقبت‌های بهداشتی افزایش یافت.

بخوانید:  USDJPY فروشندگانی را در نزدیکی 200 ساعت MA پیدا می کند

این امر باعث شد که بازدهی دلار و اوراق قرضه به شدت بالاتر باشد زیرا انتظارات فدرال رزرو برای افزایش بیش از حد نرخ بهره وجود داشت. نرخ تورم در ایالات متحده در ماه اوت با نرخ سالانه 8.3 درصد پیش از انتظار برای افزایش 8.0 درصدی بود. معامله گران انتظار دارند در هفته آینده کمیته سیاست گذاری آن 75 امتیاز پایه داشته باشد و امید بازار برای افزایش کمتر را کاهش دهد. با این حال، یک در پنج احتمال وجود دارد که فدرال رزرو نرخ ها را یک درصد کامل افزایش دهد، از صفر یک روز قبل از گزارش CPI طبق FEDWATCH.

  • طلا تحت فشار است زیرا دلار آمریکا به بالاترین حد خود ادامه می دهد.
  • CPI ایالات متحده در را برای انقباض تهاجمی فدرال رزرو باز می گذارد.