حمایت روزانه طناب زنی با دلار آمریکا

دلار آمریکا روز جمعه علیرغم گزارش مشاغل قوی شگفت‌انگیز کاهش یافت و برای آزمایش 104.50 که در آن قیمت در بازار باز توکیو تثبیت می‌شود، سقوط کرد. اگرچه داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی نشان می‌دهد که استخدام‌های قوی‌تر از حد انتظار منعکس‌کننده تنگنای بازار کار است، سرمایه‌گذاران دلار آمریکا را کمرنگ کردند زیرا مقامات فدرال رزرو در مورد چشم‌انداز بد صحبت کردند.
میانگین درآمد ساعتی به 0.6% رسید، بسیار بالاتر از انتظارات برای افزایش 0.3% و نرخ مشارکت نیز به 62.1% کاهش یافت.

با این وجود، پس از حرکت قوی توسط دلار آمریکا، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، چارلز ایوانز، اظهارنظرهای کثیفی کرد که به افزایش ارزش دلار پایان داد. رئیس بانک مرکزی گفت که سرعت افزایش ها احتمالاً کند خواهد شد و افزود که فدرال رزرو احتمالاً باید هزینه های استقراض را به اوج “کمی بالاتر” از پیش بینی های پیش بینی شده در ماه سپتامبر افزایش دهد. این اظهارات احساسات را برانگیخت، اگرچه، همانطور که تحلیلگران بانک ANZ استدلال کردند، “داده ها یادآوری به موقع بود که مسیر کاهش تورم دشوار خواهد بود.”

همانطور که مشاهده می شود، قیمت بین حمایت و مقاومت به دنبال شکسته شدن زیر سطح حمایت خط روند روزانه قرار می گیرد.

برای جلوگیری از اصلاح به پایین‌های قبلی نزدیک به 105.50 یا بازگشت میانگین 50 درصدی به سمت 105.75، یک شکست زیر حمایت لازم است. اگر این نواحی در بازآزمایی باقی بمانند، احتمال ادامه روند نزولی به سمت 1.0350 و این رقم وجود خواهد داشت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-tightrope-walking-daily-support-202212050037

  • دلار آمریکا یک شکست کمتر از حمایت روزانه را نشان می دهد.
  • گاو نر می تواند جذب شود که می تواند ریسک را به سمت 105.50 یا بازگشت میانگین 50٪ نزدیک به 105.75 باز کند.
بخوانید:  WTI به بالای 77.00 دلار صعود می کند و شمع فراگیر صعودی را تشکیل می دهد زیرا گاوها به 20-DMA در حدود 78.40 دلار نگاه می کنند.

در همین حال، تحلیلگران TD Securities استدلال کردند که داده‌های شغلی باید به جلوگیری از خونریزی دلار کمک کند، اما پیشنهاد کردند که تغییر آن بعید است تحقق یابد. ما فکر می‌کنیم که کاهش موقعیت دلار پیشرفت کرده است، اما بعید است که ارزیابی مجدد تا زمانی که CPI ایالات متحده و فدرال رزرو در دسامبر رخ دهد، انجام شود.

نمودار روزانه دلار آمریکا