جکسون هول پیش از سفارش کالاهای بادوام ایالات متحده، شاخص دلار آمریکا را به 109.00 باز می گرداند.

با نگاهی به آینده، یک تقویم سبک قبل از جلسه آمریکای شمالی ممکن است حرکات DXY را محدود کند. پس از آن، سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده برای ماه ژوئیه، که انتظار می رود 0.6٪ در مقابل 2.0٪ قبل باشد، برای مشاهده سرنخ های جدید مهم است. مهمتر از همه، سخنرانی روز جمعه توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در سمپوزیوم فدرال رزرو کانزاس سیتی در جکسون هول، بسیار مهم خواهد بود، زیرا معامله گران برای یافتن مسیرهای روشن در حرکت بعدی فدرال رزرو تلاش می کنند.

تحلیل تکنیکال

اگرچه یک خط حمایت صعودی دو هفته‌ای خرس DXY را در حدود 108.00 به چالش می‌کشد، حرکت صعودی نیاز به اعتبارسنجی از 109.30 دارد تا خریداران را متقاعد کند.

علاوه بر این، فروش خانه جدید ایالات متحده در ماه جولای به پایین‌ترین سطح در شش سال گذشته کاهش یافت و از 0.585 میلیون پیش‌بینی قبلی و 0.575 میلیون دلار به 0.511 میلیون رسید. علاوه بر این، شاخص تولید ریچموند فدرال رزرو ایالات متحده در ماه اوت به -8.0 در مقایسه با 0.0 قبلی کاهش یافت.

شاخص دلار آمریکا (DXY) مسیر صعودی خود را به سمت بالاترین رقم چند ساله ای که در ماه جولای مشخص شده بود، از سر گرفت و قیمت ها را به 108.60 در جلسه آسیایی روز چهارشنبه افزایش داد، در حالی که معامله گران منتظر کاتالیزورهای کلیدی در میان شروع روز ضعیف هستند.

در روز سه‌شنبه، قرائت‌های اولیه شاخص PMI تولید جهانی S&P ایالات متحده برای ماه اوت به 51.3 در مقابل 52.0 مورد انتظار و 52.2 قبلی کاهش یافت در حالی که گیج خدمات از 47.3 به 44.1 سقوط کرد، در حالی که پیش‌بینی بازار 49.2 بود. بر اساس گزارش S&P Global، اقتصاد ایالات متحده نیز با مشکل مواجه است زیرا PMI ترکیبی به 45 کاهش یافت که پایین‌ترین میزان در 27 ماه گذشته است.

بخوانید:  موقعیت خالص نفت CFTC ایالات متحده از 138.4K قبلی به 141.4K افزایش یافت.

شایان ذکر است که گیج دلار در برابر شش ارز اصلی روز قبل قبل از اینکه از 109.27 معکوس شود، بالاترین رقم چند ساله را به ثبت رساند. با این حال، ترس از رکود اقتصادی و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو (فدرال رزرو) اصلی ترین عواملی هستند که به نفع گاوهای DXY هستند، حتی اگر آخرین ضعف در داده های ایالات متحده باعث عقب نشینی مظنه شود.

به گزارش رویترز، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس اخیراً اشاره کرد که بزرگترین ترس این است که ما دینامیک تورم زیربنایی را اشتباه می خوانیم. این سیاستگذار همچنین اضافه کرد که وقتی شواهد قانع‌کننده‌ای مبنی بر اینکه CPI به سمت 2 درصد می‌رود، فدرال رزرو می‌تواند از افزایش نرخ بهره خودداری کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-index-eyes-to-regain-10900-ahead-of-us-durable-goods-orders-jackson-hole-202208240023

  • شاخص دلار آمریکا پیشنهادات را برای تثبیت عقب نشینی اخیر از بالای سالانه افزایش می دهد.
  • بازدهی خزانه داری پشتوانه جهش دلار آمریکا است، داده های نزولی که بر دلار آمریکا تاثیر گذاشته است.
  • شرط‌بندی فدرال رزرو، ترس از رکود در میان نشست‌های ضعیف آسیایی، توجه زیادی را به خود جلب می‌کند.

با این اوصاف، معامله گران در معاملات آتی صندوق های فدرال با احتمال 52.5 درصد افزایش نرخ بهره 75 واحد پایه (bps) در نشست ماه آینده فدرال رزرو قیمت گذاری می کنند. به گزارش رویترز، روز دوشنبه، شانس کمی بهتر از زوج برای افزایش 50 واحدی در سپتامبر در سپتامبر بود.

در میان این نمایش‌ها، بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده به بالاترین میزان در یک ماه گذشته رسید، در حالی که شاخص‌های وال استریت با افزایش‌های ملایم بسته شدند. شایان ذکر است که S&P 500 Futures زیان ملایمی را تا زمان انتشار چاپ می کند.

بخوانید:  خرس ها زیر 1.3580 در حال حرکت هستند