جهش 5 درصدی سهام NIO در پیش از فروش تسلا

تسلا با رقابت سختی روبرو است جهان (اراده) و SAIC-GM-Wuling در چین، بلکه از افراد تازه‌کار مانند Nio، XPeng (XPEV) و Li Auto (LI). دو مورد اخیر نیز شاهد افزایش بیش از 5 درصدی سهام خود بودند.

تسلا توانست بر اجماع وال استریت برای درآمد و درآمد ثبت شده مطابق با انتظارات برای سه ماهه چهارم شکست بخورد. شگفتی بزرگ در این تماس از جزئیات مربوط به کاهش قیمت اخیر رهبر خودروهای برقی بود. Zach Kirkhorn مدیر مالی اظهار داشت که استراتژی کاهش قیمت ابزاری برای مقابله با مقررات مالیاتی است و به دلیل تقاضای کمتر نیست.

ایلان ماسک سپس گفت که کاهش قیمت – عمدتاً بین 6٪ تا 20٪ – منجر به حجم سفارش بسیار بالاتر می شود. به همین دلیل، ماسک گفت که تسلا ممکن است قیمت‌ها را در نیمه‌ی آخر سال کمی افزایش دهد تا مقداری حاشیه را به دست آورد.

ایلان ماسک افزود: “ما برای شرکت های خودروسازی در چین احترام زیادی قائل هستیم.” آنها رقابتی ترین شرکت های جهان هستند. […] آنها سخت‌ترین کار را می‌کنند و هوشمندانه‌ترین کار را انجام می‌دهند.”

پیش بینی سهام نیو

کودک (کودک) سهام در پیش بازار پنج شنبه 5.3 درصد رشد داشته است تسلا (TSLA)پادشاه صنعت خودروهای الکتریکی، نتایج سه ماهه چهارم صعودی را در اواخر چهارشنبه رونمایی کرد. همراستا با افزایش 5.5 درصدی سهام تسلا در پیش‌بازار، Nio در بخش خودروهای برقی رونق تازه‌ای را تجربه می‌کند. تسلا بازار را غافلگیر کرد زیرا مدیر عامل شرکت ایلان ماسک گفت که شرکت خودروسازی او ممکن است امسال 2 میلیون دستگاه خودرو تحویل دهد، علیرغم کاهش قیمت های اخیر که تصور می شد نتیجه تقاضای کمتر باشد.

  • سهام Nio بیش از 5 درصد در پیش بازار پیشرفت کرده است.
  • ایلان ماسک گفت که شرکت‌های چینی الکتریکی «هوشمندترین» هستند.
  • تسلا اواخر روز چهارشنبه درآمدهای سه ماهه چهارم را گزارش داد که صنعت خودروهای برقی را تحت تأثیر قرار داده است.
  • معاملات آتی NASDAQ بر اساس داده های تولید ناخالص داخلی بهتر از انتظار است.

ایلان ماسک پاسخ داد: «اگر بخواهم حدس بزنم… احتمالاً برخی از شرکت‌های خارج از چین به احتمال زیاد پس از تسلا رتبه دوم را دارند.

Nio قبل از باز شدن بازار با قیمت 12.24 دلار معامله می شود، در حالی که معاملات آتی NASDAQ 0.7٪ افزایش یافته است که نشان دهنده خوش بینی بازار است. این خوش بینی اولیه سپس توسط ارقام تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده توسط وزارت بازرگانی که نشان می دهد اقتصاد ایالات متحده با نرخ سالانه 2.9٪ رشد کرده است، خنثی شد. اجماع 2.6 درصد بود. این رکود کجاست که همه از آن صحبت می کنند؟

اخبار درآمد تسلا

ایلان ماسک در جریان این تماس گفت: «تاکنون در ماه ژانویه، ما شاهد قوی‌ترین سفارش‌ها نسبت به گذشته در تاریخ خود بوده‌ایم». ما در حال حاضر شاهد سفارشات تقریباً دو برابر نرخ تولید هستیم.»

تسلا با وجود شجاعت ایلان ماسک همچنان برای 1.8 میلیون دستگاه در سال 2023 تحویل داده شده است. مدیریت اعتراف کرد که حاشیه‌ها از کاهش قیمت‌ها کم می‌شود، اما گفت که آنها بر کاهش هزینه‌ها نیز تمرکز خواهند کرد. حاشیه سود ناخالص خودرو بدون احتساب اعتبار آلایندگی در سه ماهه چهارم به 24 درصد رسید، در حالی که یک سال پیش نزدیک به 29 درصد بود.

اخبار سهام نیو: ماسک می گوید سازندگان خودروهای برقی چینی «هوشمندانه ترین» کار می کنند

سهام NIO با معامله حدود 12.30 دلار در پیش بازار پنج شنبه، اکنون نزدیک به بالاترین سطح از روز دوشنبه است. در آن جلسه NIO تا 12.34 دلار معامله شد، اما به سرعت پایین آمد، بنابراین به نظر می رسد سطحی از مقاومت در اینجا وجود دارد. گاوها همچنان روی بالاترین قیمت روز سه شنبه 12.92 دلار تمرکز خواهند کرد. این هدف اصلی در جلسه پنجشنبه برای اکثر معامله گران است. فراتر از آن منطقه مقاومت وجود دارد که از 13.24 دلار تا 13.32 دلار متغیر است. این منطقه در چندین نوبت بین 30 نوامبر تا 13 دسامبر سال گذشته گاو نر را تحت کنترل نگه داشته است. با این حال، توجه داشته باشید که سهام NIO در حال حاضر در محدوده خرید بیش از حد معامله می شود، که معمولاً در گذشته منجر به برگشت نسبتاً سریع شده است.

نمودار 4 ساعته NIO


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nio-stock-forecast-nio-shares-jump-5-in-premarket-on-tesla-earnings-coattails-202301261407

اخبار برتر Nio همچنین شامل رقیب اصلی آمریکایی آن می شود. در طول تماس تسلا، ایلان ماسک رقبای تسلا در چین را هیپ زد. پس از اینکه یک تحلیلگر در مورد رقابت در خودروهای الکتریکی پرسید، ماسک تصمیم گرفت مستقیماً به چین اشاره کند.