جدیدترین مدل های کناف سقف و کاربرد آنها ساختمانچی

ورود این سازه به عرصه دکوراسیون داخلی را می‌توان به نوعی انقلاب تعریف کرد. کناف را می توان در تمام سقف و یا تنها در بخشی از سقف اجرا نمود. به طور مثال امروزه اجرای کناف دور لوستر و یا اجرای کناف آرک آشپزخانه رواج بسیاری یافته است. این امر سبب می شود که سقف کناف کاری از حالت ساده و یکدست خارج شده و زیبایی آن دوچندان گردد. برای فضاهای بزرگتر همچون سالن پذیرایی، می توان کناف را در کل سقف اجرا نموده و با نورپردازی صحیح و مناسب زیبایی خیره کننده ای به آن بخشید.

استفاده از پانل متناسب با کاربری باید بصورت مهندسی انتخاب شود و صرف استعلام قیمت کناف سقف بصورت متری کاری کاملاً اشتباه است. پانل های اکوستیک کناف خاصیت جذب صوت را دارند و از سقف کاذب کناف می توان برای اکوستیک کردن فضا نیز استفاده نمود. در سالن های همایش، سینما یا تئاتر اگر به سقف سالن نگاهی بیاندازید احتمالا متوجه سقف کاذب کناف خواهید شد. پنل های اکوستیک را می توانید از سوراخ های روی تایل شناسایی کنید. کناف یکی از مصالح با کیفیت ساختمانی است که با سال ها تلاش برای ارائه کیفیت عالی به مصرف کنندگان، نامش میان سازندگان جاودان شده است. باید اکیپ کارتان حرفه ای باشه و از تجهیزات پیشرفته استفاده کنه؛ چراکه تیم آماتور کیفیت نهایی کار رو بسیار پایین میاره.

Table of Contents

جدیدترین مدل های کناف سقف و کاربرد آنها ساختمانچی

این شبکه فلزی به وسیله سیم های به اصطلاح نامرئی به سقف متصل شده و به صورت شبکه ای مربع شکل در خواهد آمد. باسلام خدمت شما، من همیشه علاقه به سردرآوردن ویادگرفتن تعمیر… خوشحالیم که توانستیم رضایت شما را جلب کنیم، مقالات زیادی در… در کارهای زیر ۲۰ متر دستمزد به صورت چکی یا کلی محاسبه می‌گردد .

  • با استفاده از کناف می توانید یک سقف زیبا داشته باشید که هم به زیبایی منزل شما می افزاید و هم اینکه می تواند نقطه جذابی برای میهمانان شما باشد.
  • از این رو شما می توانید از این سقف ها، جهت طراحی، نصب و اجرای آن بهره ببرید.
  • در صورت استفاده از این مدل کناف، مقاومت سقف در برابر بخار آب بسیار زیاد میشه.
  • بزرگترین مزیت کناف سقف نسبت به تزیینات سنتی، ساخت و ساز خشک آن و عدم نیاز به ملات است.
  • سقف کناف یک پوشش پارچه و بدون درز محسوب می شود که دارای انعطاف بالایی است و به‌ همین دلیل می‌توان در انواع طراحی‌های مختلف مانند طرح‌های منحنی آن را اجرا کرد.
بخوانید:  معاملات آتی 101: اصلاً از کجا شروع کنم؟
ساخت دکور کناف مستلزم طراحی سه بعدی ساختمان پیش از اجرا است. با توجه به طراحی سه بعدی طرح اولیه کناف به کارفرما نشان داده میشود. دکور کناف هم میتواند به صورت متصل به دیوار و هم میتواند به صورت پارتیشن کناف اجرا شود. برای اجرای دکور کناف از گچ برگ 9/5 میلیمتری استفاده میشود. تجربه استادکار کناف و همچنین کیفیت اجرا پانل و سازه و همچنین کیفیت بتونه کناف در اجرای صحیح دکور کناف بسیار مهم است.

نورپردازی و طرح کناف سقف پذیرایی تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل خواهد داشت. در طرح کناف پذیرایی معمولا از ایده كناف حاشیه استقبال می شود. مدل های اطراف لوستر به شدت وابسته به وسعت سقف و شکل لوستر است. عوامل و شرایط گوناگونی در تخمین و تعیین هزینه کناف کاری و اجرای سقف کاذب کناف در ساختمان تاثیر دارد.

استفاده به عنوان دیوار کاذب پوششی

هنگامی که پذیرایی بزرگی دارید، می توانید برای سقف کناف انتخاب کنید. می‌توانید از تایل‌های سقفی سفید استفاده کنید تا الگوهای مربعی زیبایی ایجاد کنید. این تایل‌ها به صورت واحدی هستند و پذیرایی را متفاوت از مدل‌های مدرن می‌کنند.

پرسش و پاسخ کناف سقف و دیوار کناف

معمولا استفاده از سقف کاذب کناف، علاوه بر افزایش زیبایی کار، بسیار مقرون به صرفه تر از نصب سقف های کاذب نیز اجرای کناف سقف می باشد. مثلا برای طرح های سفارشی سقف، از صفحه های روکش دار گچی استفاده می شود تا زیبایی آن دوچندان شود. به دلیل یکی بودن این دو محصول، به کناف هایی که برای سقف به کار می روند سقف کاذب کناف گفته می شود. همیشه اجرای سقف کناف مقدار زیادی گرد و خاک تولید میکنه که به راحتی در منزلتون پخش میشه. در نتیجه بعد از اتمام کناف کاری، کل محیط رو باید تمیزکنین.

بخوانید:  تحلیل فنی کامپوزیت نزدک | فارکسلایو