تیمیراوس “خودی” فدرال رزرو ایالات متحده می پرسد اگر هیچ فرود، سخت یا نرم، و اقتصاد ایالات متحده تسریع نشود چه می شود

پاول حتی بیشتر از این هم پیاده روی می کند؟


منبع: https://www.forexlive.com/centralbank/us-fed-insider-timiraos-asks-what-if-no-landing-hard-or-soft-us-economy-accelerates-20230212/

نیک تیمیراوس Fedwatcher WSJ به تازگی با گزارش جدیدی در حال پیش نمایش FOMC منتشر شده است.

  • او می‌نویسد: «مجموعه‌ای از گزارش‌های نگران‌کننده تورم در روزهای اخیر احتمالا مقامات فدرال رزرو را به فکر بازارهای غافلگیرکننده با افزایش بیش از حد انتظار 0.75 درصدی نرخ بهره در نشست این هفته خود می‌اندازد.»
  • این گزارش حدس و گمان است اما به نشت های قدیمی فدرال رزرو کمک می کند.

(دردار)

یک قطعه آخر هفته در وال استریت ژورنال از نیک تیمیراوس، زمزمه کننده مشهور فدرال رزرو

پس زمینه این است که در ژوئن سال 2022 تیمیراوس بمب را در طول دوره خاموشی فدرال رزرو پرتاب کرد:

آن پست، همانطور که تیمیراوس بود، بی‌نظیر بود. بنابراین تیمیراوس به عنوان هیلسنراث جدید انتخاب شده است (شاید نقش او را در جریان فدرال رزرو برنانکی به عنوان ارائه دهنده اطلاعات فدرال رزرو به خاطر بیاورید).

به طور خلاصه:

  • قدرت شگفت‌انگیز در استخدام و هزینه‌های مصرف‌کننده در ماه گذشته، همراه با نشانه‌هایی مبنی بر اینکه تقاضا برای خودرو و مسکن ممکن است پس از کاهش در حال تثبیت باشد، اکنون برخی از اقتصاددانان را به افزایش رشد اقتصادی اشاره کرده‌اند.
  • نیل دوتا، اقتصاددان در شرکت تحقیقاتی Renaissance Macro، گفت: «سناریوی «ممنوع از فرود» یک واقعیت امروزی است. اقتصاد در حال شتاب گرفتن است، توقف کامل.»
  • افزایش رشد می‌تواند باعث شود فدرال رزرو نرخ‌ها را بیشتر از نرخ‌ها افزایش دهد تا نرخ تورم را در چند سال آینده به 2 درصد کاهش دهد.