توضیح دهنده-چگونه هنگ کنگ قصد دارد دلار دیجیتال خود را در بازار 229 میلیارد دلاری وام مسکن آزمایش کند؟ توسط رویترز

هنگ کنگ (رویترز) – بانک مرکزی هنگ کنگ در نظر دارد استفاده از ارز دیجیتال خود را تحت یک پروژه آزمایشی در بازار وام مسکن 1.8 تریلیون دلاری هنگ کنگ (229 میلیارد دلار) آزمایش کند، با این هدف که فرآیند تایید وام یک ماهه را کاهش دهد. به گفته شرکت کنندگان خلبان، نیمی از آنها.

ریپل در ایمیلی گفت که انتظار دارد استفاده از e-HKD نیاز به مقدار قابل توجهی از کارهایی که در حال حاضر توسط وکلا انجام می شود را از بین ببرد.

برنامه پایلوت E-HKD چیست؟


© رویترز. عکس فایل: نمایی کلی از ساختمان های خط افق، در هنگ کنگ، چین، 13 ژوئیه 2021. رویترز/تایرون سیو/عکس فایل

آزمایش آزمایشی چگونه استفاده از E-HKD در وام مسکن را آزمایش می کند؟

به طور سنتی، بانک ها سابقه مالکیت یک ملک را بررسی می کنند تا هرگونه مشکل معلق را رد کنند و قبل از صدور وام تأیید کنند که هیچ مانعی برای انتقال وجود ندارد. این فرآیندها شامل شرکت های حقوقی و سوابق ذخیره شده در اداره ثبت اسناد و املاک است.

شرکت کنندگان آزمایشی گفتند که این پروژه آزمایشی به اعطای وام های e-HKD به خریداران خانه در یک کیف پول الکترونیکی، چه آنلاین و چه آفلاین، نگاه خواهد کرد.

گام بعدی برای E-HKD چیست؟

هسته اصلی این پروژه اسناد مالکیت ملکی است که پشتوانه وثیقه وام مسکن بانک ها است.

در اینجا نگاهی به نحوه استفاده بالقوه ارز دیجیتال، دلار e-HK (e-HKD) در تجارت وام مسکن می اندازیم:

بر اساس استفاده پیشنهادی از e-HKD در بازار وام مسکن، زمانی که شرایطی مانند نسبت وام به ارزش و ارزش ملک در پلتفرم دیجیتال بانک برآورده شود، وام e-HKD به طور خودکار به عنوان سند مالکیت آزاد می شود. شرکت کنندگان گفتند که در حال حاضر بر روی بلاک چین ایمن شده است.

بخوانید:  اعتماد تجاری نیوزلند (نوامبر) -57.1٪ (قبل از -42.7٪)

دو نفر از شرکت کنندگان آزمایشی، Fubon Bank (هنگ کنگ) و ارائه دهنده راه حل های بلاک چین، استفاده از e-HKD را در وام های رهنی مسکونی، که یک پنجم دفتر وام بخش بانکی را در آوریل تشکیل می داد، بررسی خواهند کرد.

در حال حاضر اطلاعات مربوط به سند مالکیت ابتدا از مشتری جمع آوری می شود و سپس با ثبت اسناد مالکیت جداگانه بررسی می شود.

فوبون گفت که انتظار دارد این فناوری هم در برنامه های وام جدید و هم در افزایش وام مسکن مورد استفاده قرار گیرد.

HKMA درباره تاریخ عرضه رسمی e-HKD تصمیمی نگرفته است. همه شرکت کنندگان آزمایشی باید یافته های پروژه خود را تا سپتامبر به HKMA ارائه دهند.


منبع: https://www.investing.com/news/stock-market-news/explainerhow-hong-kong-plans-to-test-its-digital-dollar-in-229-billion-mortgage-market-3098917

با ذخیره اسناد مالکیت در بلاک چین، نیاز به بررسی و آشتی در سیستم های جداگانه را از بین می برد.

این آزمون در بحبوحه رقابت شدید بین بانک‌ها برای جذب مشتریان وام مسکن در بازار مسکن جهان انجام می‌شود که برخی از وام‌دهندگان حتی تخفیف‌های نقدی سنگینی را برای جذب مشتریان به آنها می‌دهند.

مزایای ثبت مالکیت دیجیتال چیست؟

نوشته جورجینا لی

در هنگ کنگ، اغلب یک ماه و گاهی بیشتر طول می کشد تا وام گیرنده بتواند از زمان درخواست شروع به برداشت وام کند. هدف خلبان کاهش این انتظار به نصف است.

سازمان پولی هنگ کنگ (HKMA) برنامه آزمایشی e-HKD را در ماه می آغاز کرد که بر اساس آن 16 شرکت برای بررسی استفاده از ارز دیجیتال در 14 پروژه انتخاب شدند.

چگونه E-HKD زمان تایید وام را کاهش می دهد؟

بخوانید:  تورم اصلی PCE به 4.7٪ در مقابل 4.6٪ پیش بینی شده افزایش می یابد

هدف این پروژه تبدیل سوابق اسناد به توکن های دیجیتال در بلاک چین است که به حفظ یک منبع حقیقت در مورد سند کمک می کند که در فرآیند تایید وام ادغام شده است.