تورم و FOMC دقیقه تا به نفع سفت شدن بیشتر – UOB

چشم انداز FOMC – اگر مورد اصلی ما مبنی بر عدم تاثیر سیستمی بر بخش مالی ایالات متحده معتبر باقی بماند، منطقی است که انتظار داشته باشیم فدرال رزرو ایالات متحده همچنان بر روی مبارزه با تورم متمرکز بماند و چرخه افزایش نرخ خود را به پیش ببرد. بنابراین، ما به احتمال بالایی که فدرال رزرو در FOMC آتی ماه می، نرخ بهره را با 25 واحد در ثانیه افزایش به 5.00 تا 5.25 درصد ادامه خواهد داد، ادامه خواهیم داد. ما انتظار داریم امسال هیچ کاهش نرخی نداشته باشیم و این نرخ پایانی 5.25 درصدی تا سال 2023 ادامه یابد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-inflation-and-fomc-minutes-till-favour-further-tightening-uob-202304141111


اشتراک گذاری:

چشم انداز تورم ایالات متحده – برای کل سال، ما همچنان انتظار داریم که هم تورم اصلی و هم تورم اصلی به 3.0 درصد در سال 2023 برسد که بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو است. اما داده‌های CPI سه ماهه اول نشان داد که تراز ریسک برای تورم ایالات متحده همچنان در مسیر صعودی باقی می‌ماند که با افزایش مستمر هزینه‌های سرپناه منعکس می‌شود، همچنان افزایش هزینه‌های مواد غذایی و اجزای تورم مرکزی و خدمات همچنان بالاست و در حال افزایش است.

شاخص کل قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در ماه مارس 0.1% در مترمربع، 5.0% سالانه افزایش یافت (از 0.4% m/m، 6.0% سالانه در فوریه)، کمی کمتر از نظرسنجی بلومبرگ و همچنین پایین‌ترین خواندن سرفصل سالانه سالانه از ماه مه 2021. با این حال، CPI اصلی (که غذا و انرژی را در بر نمی‌گیرد) ثابت‌تر است، زیرا به‌طور متوالی با سرعت m/m سریع‌تر از عنوان، در 0.4 درصد (از 0.5 درصد در فوریه) افزایش یافت. ). بر اساس سال / سال، CPI اصلی Mar کمی سریعتر به 5.6٪ (فوریه: 5.5٪) افزایش یافت.

بخوانید:  سهام پس از داده های دیروز CPI ایالات متحده، کودتا کردند

Suan Teck Kin، رئیس گروه UOB و آلوین لیو، اقتصاددان ارشد، آخرین ارقام تورم ایالات متحده و صورتجلسه FOMC را ارزیابی می کنند.

خوراکی های کلیدی

مارس FOMC دقیقه – مقامات فدرال رزرو امسال به دلیل آشفتگی بخش مالی و نظارت بر نشانه هایی از بحران اعتباری، انتظارات افزایش نرخ بهره را کاهش دادند. با این حال، سیاست گذاران فدرال رزرو همچنان نرخ وام معیار خود را 25 واحد در ثانیه به محدوده 4.75 تا 5.00 درصد در ماه مارس افزایش دادند، زیرا آنها به دنبال متعادل کردن ریسک بحران اعتباری با داده های دریافتی بودند که نشان می داد فشار قیمت ها همچنان بالا است. و علاوه بر این، آنها این کار را حتی پس از در نظر گرفتن اینکه اقتصاددانان کارکنان فدرال رزرو یک “رکود خفیف” را در اواخر امسال با بهبود طی دو سال آینده پیش بینی می کردند، انجام دادند.