تلاش USD/CAD نزدیک به اواسط 1.3300، به نظر می رسد قبل از PMI ایالات متحده آسیب پذیر باشد.


  • USD/CAD برای چهارمین روز متوالی در روز سه شنبه تحت فشار فروش باقی می ماند.
  • افزایش قیمت نفت خام زیربنای Loonie است و به عنوان یک باد مخالف در بحبوحه ضعیف شدن دلار عمل می کند.
  • معامله گران اکنون به داده های کلان ایالات متحده برای برخی انگیزه ها در آستانه BoC در روز چهارشنبه چشم دوخته اند.

جفت USD/CAD برای چهارمین روز متوالی در روز سه‌شنبه پایین‌تر می‌آید و تا پایان جلسه اواسط اروپا در رکود باقی می‌ماند. این جفت در حال حاضر در اواسط 1.3300 قرار دارد، تنها چند پیپ بالاتر از پایین ترین سطح یک هفته ای که در روز دوشنبه لمس شد و به نظر می رسد آسیب پذیرتر از این باشد.

با وجود ریسک ملایم‌تر، دلار آمریکا به‌منظور سرمایه‌گذاری در بهبود متوسط ​​روزانه خود از پایین‌ترین سطح 9 ماهه خود تلاش می‌کند و به عنوان یک باد مخالف برای جفت USD/CAD عمل می‌کند. افزایش پذیرش مبنی بر اینکه فدرال رزرو موضع جنگ طلبانه خود را در میان نشانه هایی از کاهش فشار تورمی ملایم خواهد کرد، عامل کلیدی است که همچنان بر دلار تاثیر می گذارد.

در واقع، بازارها با احتمال بیشتری برای افزایش 25 واحدی در ثانیه نرخ بهره فدرال رزرو در فوریه قیمت گذاری کرده اند. این امر، همراه با بازدهی اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، گاوهای دلار را در حالت تدافعی نگه می دارد. جدای از این، افزایش اخیر قیمت نفت خام به بالاترین حد یک ماهه، زیربنای Loonie مرتبط با کالا است و بر جفت USD/CAD فشار وارد می‌کند.

پس زمینه بنیادی فوق الذکر به نفع معامله گران نزولی است و از چشم انداز گسترش مسیر نزولی اخیر جفت USD/CAD پشتیبانی می کند. حتی از منظر فنی، شکست هفته گذشته در یافتن پذیرش بالاتر از SMA 100 روزه، چشم انداز منفی را تأیید می کند و نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت برای قیمت های لحظه ای به سمت نزول است.

با این حال، به نظر می‌رسد معامله‌گران تمایلی به شرط‌بندی تهاجمی ندارند و ترجیح می‌دهند پیش از رویداد/ریسک داده‌های کلیدی بانک مرکزی این هفته به حاشیه بروند. بانک مرکزی کانادا قرار است روز چهارشنبه تصمیم سیاست خود را اعلام کند. به دنبال آن، چاپ GDP در سه ماهه چهارم و شاخص قیمت اصلی PCE از ایالات متحده به ترتیب در روزهای پنجشنبه و جمعه منتشر خواهد شد.

از این رو، عاقلانه خواهد بود که قبل از قرار دادن شرط‌های نزولی جدید، منتظر برخی فروش‌های بعدی زیر سطح پایین ماهانه، در حدود منطقه 1.3320 باشیم. معامله گران اکنون به داده های کلان ایالات متحده نگاه می کنند – چاپ فلش PMI و شاخص تولید ریچموند، که ممکن است بر دلار آمریکا تأثیر بگذارد. این، همراه با پویایی قیمت نفت، باید انگیزه ای برای جفت USD/CAD ایجاد کند.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-struggles-near-mid-13300s-seems-vulnerable-ahead-of-us-pmis-202301241217