تلاش GBPUSD برای به دست آوردن 1.1900 قبل از تورم بریتانیا و خرده فروشی ایالات متحده


  • GBPUSD در حدود سه ماه بالاترین سطح دفاعی خود را حفظ می کند و تا اواخر به حاشیه رفته است.
  • نگرانی پیش از داده های کلیدی بریتانیا، بودجه پاییزی به احساسات ترش الهام گرفته از لهستان می پیوندد تا معامله گران را به چالش بکشد.
  • داده های ضعیف ایالات متحده، انتظارات جنگ طلبانه از BOE خریداران را امیدوار نگه می دارد.

GBPUSD حدود 1.1870 را می بیند زیرا سعی می کند از گاوها دفاع کند علیرغم برگشت از بالاترین سطح سه ماهه در اوایل صبح چهارشنبه در اروپا. آخرین انفعال جفت کابل می‌تواند به احساسات متفاوت پیرامون روسیه و روحیه محتاطانه پیش از داده‌های کلیدی بریتانیا و ایالات متحده مرتبط باشد.

بلاتکلیفی در مورد موشک های روسی که در مرز لهستان با اوکراین اصابت کرد اخیراً احساسات بازار و معامله گران GBPUSD را به چالش کشیده است. در پی شلیک موشکی که منجر به کشته شدن دو نفر شد، سیاستگذاران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و گروه هفت کشور (G7) تشکیل جلسه اضطراری دادند. با این حال، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده اخیراً اشاره کرد که بر اساس مسیر، بعید است که موشک از روسیه شلیک شده باشد.

لازم به ذکر است که داده‌های اشتغال ضعیف از بریتانیا نتوانستند گاوهای GBPUSD را در میان شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) رام کنند. با این اوصاف، تغییر تعداد مدعیان بریتانیا به 3.3 هزار در مقابل پیش‌بینی -12.6 هزار و 25.5 هزار نفر قبلی افزایش یافت در حالی که نرخ بیکاری به 3.6 درصد افزایش یافت در حالی که از اجماع بازار و قرائت قبلی 3.5 درصد پیشی گرفت. از سوی دیگر، PPI ایالات متحده در ماه اکتبر به 8.0% در مقایسه با پیش‌بینی بازار 8.3% و پیش‌بینی کاهشی قبلی 8.4% کاهش یافت. شایان ذکر است که رقم ماهانه 0.2% قبلی (تجدید نظر شده از 0.4%) در حالی که کمتر از 0.5% انتظارات را کاهش می دهد، مجددا چاپ شده است. علاوه بر این، شاخص تولیدی بانک فدرال رزرو نیویورک امپایر استیت از 9.1- در اکتبر و انتظار بازار از -5 به 4.5 در ماه نوامبر جهش کرد.

در صفحه ای دیگر، ترس از بار بیشتر بر خانوارها به دلیل بیانیه پاییز آینده بریتانیا، که برای انتشار در روز پنجشنبه آماده شده است، به افزایش احتمالی خرده فروشی ایالات متحده در ماه اکتبر که انتظار می رود 1.0% در مقابل 0.0% قبل باشد، می پیوندد، GBPUSD را خرسند نگه می دارد. امیدوار کننده با این حال، تحرکات دیپلماتیک اخیر نخست‌وزیر بریتانیا، ریشی سوناک، حکایت از یک شگفتی مثبت دارد و می‌تواند به قیمت کابل دامن بزند، در صورتی که شاخص قیمت مصرف‌کننده امروز بریتانیا (CPI) با پیش‌بینی خوش‌بینانه 10.7 درصدی ماه اکتبر در مقایسه با 10.1 درصد قبلی مطابقت داشته باشد.

وال استریت در حالی که وضعیت روحی را به تصویر می‌کشد، با سودهای کمتری نسبت به حرکت‌های اولیه روز بسته شد، در حالی که بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده در پایین‌ترین سطح شش هفته‌ای قرار گرفت. با این حال، S&P 500 Futures از بالاترین سطح ماهانه عقب نشینی کرد.

به طور خلاصه، خریداران GBPUSD احتمالاً در صورتی که داده ها/رویدادهای برنامه ریزی شده با اجماع بازار مطابقت داشته باشند، شاهد حرکت صعودی بیشتری خواهند بود.

تحلیل تکنیکال

GBPUSD از 15 ژوئن در بحبوحه RSI تقریباً بیش از حد خرید، از خط مقاومتی با شیب نزولی عقب نشینی کرد. با این حال، سیگنال های MACD صعودی و معاملات پایدار فراتر از 100-DMA حاکی از پیشرفت بیشتر این جفت است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbpusd-struggles-to-regain-11900-ahead-of-uk-inflation-us-retail-sales-202211160320