تلاش برای یافتن پذیرش بالای 100 DMA، پتانسیل صعودی دست نخورده

از منظر فنی، قدرت پایدار یک شبه بالاتر از علامت 1.3400، که نمایانگر انتهای بالای کانال نزولی دو ماهه است، به عنوان یک محرک تازه برای گاوها در نظر گرفته شد. حرکت بعدی فراتر از SMA 50 روزه، از چشم انداز حرکتی بیشتر حمایت می کند.


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD به بالاترین سطح خود از ژانویه رسیده است و از ترکیبی از عوامل حمایت می شود.
  • کاهش قیمت نفت خام، Loonie را تضعیف می کند و در بحبوحه خرید پایدار دلار، بهبود خوبی ایجاد می کند.
  • RSI بیش از حد خرید در نمودارهای ساعتی به گاوها کمک نمی کند تا بالاتر از SMA 100 روزه پذیرفته شوند.

حرکت مثبت بعدی باید به گاوها اجازه دهد تا از یک مانع میانی در نزدیکی منطقه 1.3570 عبور کنند و هدفشان بازپس گیری علامت شکل گرد 1.3600 باشد. مسیر صعودی می تواند به سمت آزمایش مجدد قله YTD، در حدود منطقه 1.3680-1.3685 که در ژانویه لمس شد، بیشتر شود.

با این حال، قیمت‌های نقطه‌ای برای یافتن پذیرش بالاتر از SMA 100 روزه در میان RSI بیش از حد خرید (14) در نمودارهای ساعتی تلاش می‌کنند. از این رو، عاقلانه است که قبل از قرار دادن شرط‌های صعودی جدید در اطراف جفت USD/CAD، منتظر عبور قانع‌کننده از سد مذکور، در حال حاضر در اطراف منطقه 1.3520 باشیم.

fxsorginal

سطوح کلیدی برای تماشا

جفت USD/CAD بر روی بازگشت خوب این هفته از نزدیکی پایین ترین سطح ماهانه ایجاد می شود و در روز جمعه کشش شدیدی را به دست می آورد. مومنتوم قیمت ها را به منطقه 1.3535-1.3540 یا بالاترین سطح از 6 ژانویه افزایش می دهد و توسط ترکیبی از عوامل حمایت می شود.

در سمت دیگر، هر عقب نشینی بعدی به زیر نقطه شکست مقاومت افقی 1.3475-1.3470، همزمان با SMA 50 روزه، می تواند به عنوان یک فرصت خرید تلقی شود و در نزدیکی علامت 1.3400 محدود باقی بماند. دومی باید به عنوان پایه ای قوی برای جفت USD/CAD عمل کند که در صورت شکسته شدن ممکن است چشم انداز مثبت را نفی کند.

نمودار روزانه USD/CAD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-price-analysis-struggles-to-find-acceptance-above-100-dma-bullish-potential-intact-202302171359

در بحبوحه نگرانی ها مبنی بر اینکه افزایش هزینه های استقراض باعث کاهش رشد اقتصادی و کاهش تقاضای سوخت خواهد شد، قیمت نفت خام به پایین ترین حد در یک هفته و نیم گذشته سقوط کرد. این به نوبه خود، Loonie مرتبط با کالا را تضعیف می‌کند، که همراه با خرید بی‌امان دلار آمریکا، به‌عنوان یک بادگیر برای جفت USD/CAD عمل می‌کند.